mumin63 mumin63 komentáře u knih

Sny o panu Darcym Sny o panu Darcym Victoria Connelly

Rádoby variace na Emmu, ale ta hlavní hrdinka byla tak nebetyčně pitomá, že bych ji praštila. Dvě hvězdičky za Annu Eliotovou, kterou miluju

24.07.2020 1 z 5

Kletba osudu Kletba osudu Tereza Mikulová

Proboha, to nemělo hlavu ani patu, ačkoli to bylo dost krátké, doslova jsem se v tom ztratila.

01.02.2016 odpad!

Kolotoč přání Kolotoč přání Nora Roberts

To u mně v poslední době naprosto propadají překladatelé - to si proboha nemohla zjistit u názvů pokojů podle mileneckých dvojic, že Buttercup je v té dvojici dívka?? a to z celkem dost známé pohádky Princezna nevěsta. Tyhle věci mě naprosto iritují, stejně jako když někdo překládá x-tý díl série Smrtící a nezjistí si alespoň zběžně předchozí děj (tykání x vykání, překlad jmen apod.)

09.11.2015

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Musím se v prvé řadě přiznat, že jsem knihu nečetla, ale koupila jsem si ji jako audioknihu a jediná věc, kterou jsem musela trochu překousávat byl Petr Oliva, který knihu načetl. Ale obsahově jsem byla velmi spokojená, těším se jestli bude další díl.

04.06.2014 5 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Naprostý souhlas, překlady dílů vydaných v Allpresu jsou čím dál horší, člověk by si myslel, že když začnou překládat knihu ze série, že si alespoň v kostce zjistí, co bylo v těch předchozích, ale je to děs. Řekla bych, že ty vydané v Metafoře jsou o něco lepší. Jinak celkově překladatelství u nás neskutečně upadá

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Taky vám připadá, že překlady jsou čím dál horší, někdy mi připadá, že nakladatelství hledají toho nejlevnějšího, co na tom, že v tom jsou gramatické chyby, chybné překlady a někdy naprosté blbosti

02.09.2013

Zlomená srdce Zlomená srdce Emma Garcia

Co napsat - líbila se mi - napsaná vtipně, s nadhledem o vlastních prohrách i malých vítězstvích

02.09.2013 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Tato kniha byla mou první e-knihou zakoupenou v Palmknihách za neuvěřitelných 49 Kč! A rozhodně jsem nebyla zklamaná - vtipné, svěží a na to, že to píše žena a je to napsáno z pohledu muže - výstižné.

02.09.2013 5 z 5

Rubín Rubín Ann Maxwell (p)

Knížky, které píše tato autorka pod pseudonymem Ann Maxwell se mi líbí nejvíc

30.11.2012 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Takže další série, kterou si samozřejmě musím pořídit, i když už knížky pomalu nemám kam dávat

30.11.2012 5 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Připadá mi, že každý nový díl je lepší a lepší - máte taky ten dojem?

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

nemůžu psát jinak, než v samých superlativech - prostě úžasná

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Zatím u žádného dílu jsem se jeětě nenudila, stále je v nich něco nového

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Krásný počteníčko, už se těším na další

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Mě prostě chytla hned od začátku a teď netrpělivě čekám na každý nový díl

Dluh krve Dluh krve Sue Tanya Huff

Však ona to napsala tak nějak nad plán, původně to mělo končit předchozím dílem, ale nakonec napsala ještě knihu povídek

29.08.2011 4 z 5

Vlci Sudet Vlci Sudet Petra Neomillnerová

Rozhodně lepší než předchozí díl, už se těším na Tanec s carevnou

29.08.2011 4 z 5

Smrt u archanděla Smrt u archanděla Petra Neomillnerová

Tenhle díl se mi líbí nejméně z celé série, takové o ničem

29.08.2011 3 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Po přečtení této knihy mám z noční Prahy také mrazení - co kdyby ...

Zrozená z ohně Zrozená z ohně Nora Roberts

Tahle série byla to první, co jsem od této autorky četla a okamžitě mě chytla a tenhle díl obzvlášť