Sladká jak krev přehled

Sladká jak krev https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14652/bmid_tina-salo-sladka-jak-14652.jpg 4 316 316

Tina Salo série

Po povídkové sbírce Vlastní krev autorka představuje svůj románový počin opět žánru fantasy. Praha je příjemným místem pro celkem početnou skupinu upírů, kteří dodržují tradiční životní styl. Hlavní hrdinka je ovšem trochu zvláštní i na upíra – kupříkladu jí nevadí denní světlo a slunce. Ne všichni jsou ovšem věrni upířím zásadám. Někdo začal zabíjet ve velkém a to pro komunitu nevypadá dobře. Pro případ kritické situace mají upíři pojištěnou i policii a v jejích řadách svého bližního. Ve městě přesto hrozí vypuknout válka mezi umírněnými upíry a těmi druhými. A upírka Tina stojí v předních řadách nevyhnutelného konfliktu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sladká jak krev. Přihlašte se a napište ho.

Bytost na cestě
27.02.2023 5 z 5

Bylo zajímavé si po mnoha letech přečíst něco z mého mládí. Znovu mě to chytlo a bavilo a jako oddechovka to zafungovalo skvěle :)

Richie1
28.12.2022 3 z 5

Upíří horory mě většinou baví. Mám ale raději skutečně hororové příběhy, kde upíři jsou veskrze zlí a boj s nimi je smrtící. Tina Salo je román na pomezí hororu, detektivky a parodie. Neměl jsem velké očekávání, a tak jsem nebyl ani příliš zklamán. Je to nenáročné, oddechové čtení, ovšem do dalších dílů se nechystám. 60%

Ivan F
22.01.2022 2 z 5

Kedysi sa mi dostali do ruky knihy s lovkyňou upírov Anitou Blakeovou (nebolo to nič moc) a tak som bol zvedavý na jej českú obdobu, tentoraz loviacu upírku, Tinu Salo (a nebolo to tiež nič moc). Ani jedna séria čitateľa vyslovene neurazí, no ani nepoteší - po prečítaní v dohľadnej dobe sa koná milostivé zabudnutie o čom to bolo. Okrem toho som si ani v jednej sérii nedokázal vybudovať pozitívny vzťah k postavám a v prípade hlavných aktérok mi obidve liezli na nervy. Ok, spoločné prvky - upíri, teplá krv, vzťahy a sex - sú vždy živnou pôdou pre príbehy, ktoré niektorým čitateľom vyhovujú a ako oddychovú literatúru ich možno akceptovať, no neprinášajú nič nové a čo je horšie, aj stokrát obohrané sa dobre číta, ak je to napísané aspoň trochu hodnotne - hodnota tu však chýba.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sladká jak krev v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech8x