Mufa Mufa komentáře u knih

První konec První konec Lauren James

Prý je to román pro dívky, ale mě se líbil i tak. Zajímavý námět a celkem svižně se to vyvíjelo. Určitě si přečtu i druhý díl

28.11.2018 4 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Náhodný výběr v knihovně. Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak mě to začalo bavit. Ani Morgan mi nepřišla tak protivná, jak jí tu ostatní popisují. A konec mě překvapil, i když bylo jasné, jak to asi je, nakonec to bylo úplně jinak. Kniha se mi hodně líbila

23.11.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvělá kniha, zajímavě pojatá. Přečetla jsem jí během několika dnů a mrzí mě, že už je konec. Na film si určitě zajdu, jestli nějaký existuje

17.11.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Zajímavý námět, četlo se to úplně samo.

08.11.2018 5 z 5

Královna Alžběta Královna Alžběta Alison Weir

Četla jsem myslím všechny knihy od autorky. Tady mi to přišlo pořád o tom samém. Ale pak mi došlo, že chudák Alžběta asi opravdu řešila celý život pořád jen tu jednu věc. A oceňuji, že jí autorka podala jako úplně normálního smrtelníka s lidskými potřebami.
Nic to ale nemění na tom, že to byla velká královna.

06.11.2018 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Téma koncentráků mám docela přečtené, tady to bylo zpracováno opravdu netradičně a nedalo se od toho odtrhnout. Velmi doporučuji

19.10.2018 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

První dvě povídky byly skvělé, i když jsem si nebyla jistá, jestli z nich nebudu mít depku. V té třetí jsem se ze začátku trochu ztrácela, kdo je kdo, už to nebylo úplně ono.
Ale jinak doporučuji k přečtení a určitě si přečtu i další knihy této autorky.

10.10.2018 4 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Od autorky už jsem přečetla téměř vše. Tenhle díl se hodně povedl, krásně popsané, jak se asi Alžběta celé svoje dětství a mládí cítila, vzhledem ke své matce a fanatické sestře.

05.10.2018 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Detektivky A.Christie jsem hltala už jako dítě, když mi je omylem půjčili v knihovně.
A teď v fázi středního věku mě zas úplně stejně pohltila tahle kniha. Nejdříve to vypadalo, že to bude takové čtení o ničem k vodě, ale pak to dostalo šmrnc (prostě A.Christie).
A uvědomila jsem si, že se opravdu nechci ocitnout sama se sebou někde na poušti, abych měla dostatek času přemýšlet. Bůhví, čeho všeho by se pak můj muž ještě dožil ;-) Jen doufám, že chudáček netrpí tolik jako Rodney. A na dospělé děti už raději nebudu myslet vůbec..

01.09.2018 5 z 5

Mám přečteno hodně knih o Anně, tahle na ní pohlíží kupodivu trochu lidštěji než ty ostatní. Ale jak to opravdu bylo se už asi nikdy nedozvíme.
Od této autorky jsem četla několih knih, takhle byla kupodivu nejslabší. Ale i tak se to přečíst během dovolené dalo

01.09.2018 3 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Knihu jsem si půjčila kvůli čtenářské výzvě a nelituji. Normálně tenhle žánr nečtu, ale bavila jsem se celou dobu.

17.08.2018 5 z 5

Pro úsměv dítěte Pro úsměv dítěte Gina French

Na jeden život je to až moc zážitků, nějak se mi tomu nechce věřit.

07.08.2018 2 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Zajímal mě hlavně Poslední případ. Ale je to tak otevřené, že vlastně nevím, co se stalo ;-)
Jinak Sherlock Holmes nezklame nikdy, je to specifický styl a kdo to má rád, přečte všechno s chutí

02.08.2018 4 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Viewegha mám celkem přečteného a tuhle knihu nevidím až tak černě. On to asi jinak vidí člověk, který si prošel něčím podobným, i když ne v tak drastické podobě. A jinak to vidí někdo, koho žádná nemoc nesrazila na kolena a nemusel se těžko vracet zpátky do "svého života". V podstatě ho obdivuju, že dokázal psát, když si nedokázal ani vzpomenout, co je za den a kde má zrovna děti. A ne každý má tak silnou vůli, aby se oklepal hned poté, co utekl hrobníkovi z lopaty, někomu to holt trvá déle. A někdo se z toho nevzpamatuje nikdy. Popis depresí a pocitů je celkem přesný a je vidět, že vychází z prožitku. Úplně jsem se vrátila do doby, kdy jsem prožívala (i když ve velmi umírněné formě) podobné pocity.
Rozhodně si nemyslím, že je to ufňukaný román napsaný kvůli složenkám

01.08.2018 3 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Tenhle autor mě prostě baví, nedá se od toho odtrhnout. Možná jsou některé momenty neuvěřitelné, ale není to naučná literatura, ale detektivka ze 17. století. A ducha doby to má. Dva díly přečtené, další dva zbývají.

30.07.2018 5 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Druhá kniha od této autorky a nezklamala. Jana Greyová se trochu opomíjí, když už historie, tak Jindřich VIII. a Anna s Kateřinou. Kniha se mi moc líbila, věřila jsem, že to tak opravdu mohlo být včetně všech dialogů. Určitě zhltnu všechno, co autorka napsala

24.07.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tyhle témata moc nečtu, ale kvůli výzvě člověk přečte ledacos. A musím říct, že mě úplně pohltila. Jak to tedy vlastně je? Mám se na Tribeč vydat to ověřit? Anebo raději ne? Toť otázka..

15.07.2018 5 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Sarbdžít Kaur Athval (p)

Přečetla jsem hodně knih na podobné téma, tahle je jedna z těch povedenějších. Nepřestane mě fascinovat, jak všechny tyhle komunity zvládají vymývat ženám mozek a to i když nejsou "doma". I když tady bylo vidět, že rodiče autorky jí mají rádi a záleží jim na jejím štěstí. Přesto nedokázali vybočit ze svým tradic. A ona byla poslušná manželka, jak má být. Všimla jsem si, jak často opakuje větu "ale já jsem tak byla vychována", asi si tedy uvědomuje, že její chování asi není úplně standartní.Přesto rostou stále další a další generace těchto "poslušných manželek".

08.07.2018 4 z 5

Přečetla jsem hodně knih na téma Jindřich VIII. a jeho život a manželky. Tohle byla jedna z těch lepších. Ale taky jedna z mála, kde je Jindřich vykreslen v těch lepších barvách, jako oběť Anny. I časová osa mě trochu překvapila, v žádné jiné knize to nebylo popsané ta, že by se Jindřich dvořil Anně až v okamžiku, kdy mu Kateřina oznámila, že už je neplodná. Pak bych možná i pochopila jeho posedlost novým sňatkem.
Ale celkově se mi kniha líbali, určitě si přečtu i další od této autorky

01.07.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Byla jsem na knihu zvědavá a nezklamala mě. Vůbec nejde o vytříbený styl psaní.
Na téma gulagů a pracovních táborů toho moc načteno nemám, ale z knihy je jasné, že zážitky to musí být děsivé a nedivím se, pokud je ani po tolika letech není schopná na přednášce správně interpretovat, to se asi nedá.
Opět se mi jednou otvírala kudla v kapse a měla jsem chuť se za to, co čtu, někomu pomstít. Určitě doporučuji ke čtení

23.06.2018 5 z 5