Mufa Mufa komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajímavé téma, které mě naprosto uchvátilo. Nevadil mi ani otevřený konec a přeskakování časových linií.
Bohužel i tak by to mohlo jednou dopadnout, ve světle událostí posledních let bychom se měli vážně zamyslet, zda je dobrý nápad podporovat a ustupovat různým totalitním a extremistickým skupinám

07.06.2018 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Náhodný výběr v knihovně a myslím, že si ráda přečtu i další díly. Takové čtivé detektivka z dob minulých. Když si člověk uvědomí, jak bylo jednoduchý skončit na hranici a jak kdysi některá povolání člověka úplně vyloučili ze společnosti, je rád, že žije teď

29.05.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Palec nahoru za zajímacé téma. Chvílema jsem tedy přeskakovala ty pasáže z archivů, ale vcelku to hodnotím kladně. Jen ten konec mohl být trochu "delší".

24.05.2018 4 z 5

Z temnoty Z temnoty Tina Nash

Četla jsem hodně knih na téma domácí násilí, tahle byla myslím nejbrutálnější. Vím, že těm ženám vymyjí mozek, ale přesto jsem v tomhle případě nechápala, proč se k němu stále vrací a jak je to možné, že jé nedojde, že se nezmění.
Strašné je na tom i to, že v tom musely žít dvě děti. Na druhou stranu v příběhu dost často vůbec nefigurovaly, je záhadou, že mohla tak často odcházet na párty a celý dny i noci se věnovat partnerovi.
Je to každopádně strašný, co se jí stalo. Ale zrovna tuto ženu nechápu, že to nechala dojít tak daleko. Měla rodinu, měla děti, měla kam utéct...

19.05.2018 5 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Skvělá kniha. Čím si procházejí rodiče nevyléčitelně nemocného dítěte, jak reagují na své okolí, které se snaží, ale ono je to spíš obtěžující i o tom, jak v průběhu času získávají náhled na to, co se jim vlastně stalo a čím prošli.
Pobrečela jsem si.

08.05.2018 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Skvělé téma, opravdu realisticky popsané pocity člověka se stařeckou demencí. Může se zdát, že je kniha zmatená a někdy skoro nemá děj a stále se opakuje to samé.. ale v tom je právě to kouzlo. Oni si tak totiž připadají i lidé s demencí. Zmatení, stále se opakující.
Za mě palec nahoru, už dlouho jsem nečetla tak dobře vykreslenou hlavní postavu

03.05.2018 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Rozhodně mě donutila se zamyslet, jestli vlastně v něco věřím nebo ne. Někdy mi to připadalo jako čirá fikce, někdy jsem si řekla, proč ne?
Ale určitě stojí za to přečíst. Některé věci jsem si ujasnila.

03.05.2018 5 z 5

Romance na tři doby Romance na tři doby Milena Holcová

Vzhledem k tomu, že se blížím k podobnému věku, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Asi přesně tak, jak by to opravdu dopadlo. Moc se mi to líbilo, pěkné oddechové čtení.

14.04.2018 4 z 5

Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Pavlína Klemm

Na podobné téma mám přečteno spoustu knih, tahle je jedna z těch povedenějších.
Překvapuje mě, že mě to pořád ještě vytáčí, když čtu, co se ve světě ženám děje. A fandím každé, která se pokusí vzepřít, musí v sobě najít velkou odvahu. Vymývají všem děvčatům mozek odmalinka.

21.03.2018 5 z 5

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Už jsem zapomněla, že jsem kdysi Holcovou četla velice ráda. Tenhle titul jsem neznala a bylo to jako všechno ostatní úžasný. Ze života a dost se mě téma dotýkalo. Určitě si přečtu i zbývající knihy od ní, které ještě neznám

15.03.2018 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha se mi hodně dostala pod kůži. A jako jiní jsem o ní hodně mluvila. Realisticky napsáno, dost mě překvapilo, jak mi to hnulo žlučí, i když je to už 70 let. A co mě překvapilo, bylo chování lidí k Židům po válce a vůbec zjištění, že osvobozením z koncentráku to pro většinu neskončilo, ale nepříjemné pocity trvaly, jen v jiné oblasti. Rozhodně stojí za přečtení.

10.03.2018 5 z 5

Nemajetní Nemajetní Szilárd Borbély

Náhodný výběr v knihovně. Na mě dost depresivní čtení, Když jsem si přečetla, že rok po napsání knihy autor spáchal sebevraždu, nějak jsem nebyla překvapená. Mít za sebou takovéhle dětství člověku asi na životním optimismu nepřidá. Četlo se to celkem dobře.

08.02.2018 3 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Agathu jsem četla naposledy jako dítě. A po 40ti letech jsem zjistila, že mě baví pořád stejně.

26.01.2018 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Jak to napsat a neurazit? Už to není, co to bývalo. V nejlepším se má přestat

06.01.2018 2 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Taková pohádka pro dospělé, nevadilo mi to číst. V některých pasážích jsem si i pobrečela, ale to bylo zřejmě způsobeno i jistou podobností Miriam s mou zesnulou mamkou. Jako oddychová četba je to myslím docela slušný titul

01.01.2018 3 z 5

Kořeny věků Kořeny věků Václav Flesar

Naprosto nepřekonatelná kniha pro genealoga. Škoda, že je vyprodaná, tuhle prostě musím mít. Nic lepšího jsem nikdy nečetla a už ani číst nebudu. Závidím všem z rodu, že jim to tak dlouho vydrželo kroniku psát

29.12.2017 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Druhá přečtená kniha tohoto autora a určitě ne poslední. Hrdina není ve všech směrech kladný, má spoustu špatných vlastností, přesto mi nedělalo problém se vžít do jeho situace a pochopit ho, i když jsem občas s jeho chováním dost nesouhlasila.
Skvělé vykreslení postav a života v Afgánistánu i povahových rysů Afgánců.
Mistrovsky napsáno, nečetla jsem lepší prvotinu.

16.11.2017 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Ze začátku jsem měla zmatek ve všech postavách, pak se to trochu vyjasnilo. Téma skvělé, ale myslím, že by s ním šlo pracovat víc do hloubky. To zoufalství matky, když přijde o dítě, jsem tam až tak neviděla.

05.11.2017 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Přečetla jsem hodně knih na toto téma. Tahle je jedna z těch nejlepších. Hrůzy války, pokřivený pohled mužů na ženy, ale zároveň i náznak toho, že ne všichni mají podobný názor a že i v muslimských zemích jsou "normální" lidi

29.10.2017 5 z 5

Kurýr Kurýr Zbyněk Hrkal

Nic moc. Sice aktuální téma, ale tak nějak divně pojatý...

22.10.2017 2 z 5