Mufa Mufa komentáře u knih

Tajemství mého otce Tajemství mého otce Rachel Givney

Náhodný výběr v knihovně, četlo se to dobře a nakonec to bylo překvapení, to jsem nečekala

30.04.2024 5 z 5

Bílá růže Alžběta z Yorku Bílá růže Alžběta z Yorku Philippa Gregory

Je to beletrie, takže neočekávám, že se kniha bude striktně držet historických faktů. Co mi ale hodně vadilo, byly překlepy v knize (Richard 1352-1485 apod). Jinak jako oddychovka z doby vlády Jindřichů V-VIII. příjemné čtivo.

10.04.2024 3 z 5

Běž, řekla cesta Běž, řekla cesta Markéta Bidlasová

Tuhle cestu mám také někdy v plánu, za měsíc vyrážím na první část do Francie. Některé příběhy jsou zajímavé, některé méně. Četlo se to ale pěkně

03.04.2024 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Druhá kniha autorky a opět příjemné počtení. Ke konci ve vlaku mi dokonce ukápla slza. V obou knihách se hodně vařilo, třeba se po přečtení celé série něco přiučím, určitě si půjčím i další díly

11.03.2024 4 z 5

Poutník chodí pěšky Poutník chodí pěšky Petr Hladík

Cestopisy mám ráda, tenhle se mi líbil, protože je z Čech.
Co mi ale dost vadilo, byla velikost písma. Nevím, kdo to schvaloval a revidoval, ale to menší písmo v přidaných odstavcích je téměř na lupu, pokud člověk nečte za plného slunce. Za to pár hvězdiček dolů...

15.01.2024 3 z 5

Jakubův cestovní deník 2 Jakubův cestovní deník 2 Jakub Čech

Cestopisy čtu ráda, i když většinou ze zemí, kam mám šanci někdy opravdu vyrazit. NA PCT ani CDT už nevyrazím, jsem taky generace BBC a věk je už znát. Tenhle deník mě ale natolik zaujal, že jsem chvíli nekriticky přemýšlela, jestli by to jako náhodou nešlo. Nešlo. Ale knihu si určitě koupím (mám jí půjčenou z knihovny) a hned jdu objednat i další díly.
Autor je vyloženě moje krevní skupina. Technická dokumentace na konci mě nadchla, už si dělám zápisky, co nutně potřebuju dokoupit nebo vyměnit. Bohužel jsem jí četla právě teď a do další pochodovací sezóny je daleko...
A Sáru bych tedy nedala ani těch 40 dní, zabila bych jí už po týdnu ;-)

22.11.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Ona to zas tak úplně bláznivá komedie není, když se nad tím člověk zamyslí. Ale pobavila mě, jsou tam některá životní moudra, která by člověk neměl zapomenout. Jako vždy u tohoto autora..
Má ale i ještě lepší kousky

29.10.2023 4 z 5

Rusovláska z Osvětimi Rusovláska z Osvětimi Nechama Birnbaum

Přečetla jsem hodně knih na téma Osvětim. Tahle byla z těch čtivějších, navíc podle skutečného příběhu. Je k neuvěření, jaké měla Rosie štěstí, jiní za mnohem menší prohřešky skončili s kulkou v hlavě.

23.10.2023 4 z 5

Pěšky z Paříže do Santiaga Pěšky z Paříže do Santiaga Matouš Dvořák

Cestopisů na téma Jak jsem šel do Santiaga jsem četla opravdu hodně a u téhle knihy jsem se docela bavila. Co na tom, že to bylo každý den o shánění vody. Jiní zase chodí od piva k pivu. Některé pasáže byly vyloženě vtipné, zasmála jsem se. Myslím, že L.Ziburovi roste zdárná konkurence.
Jestli zase někam půjdete, určitě o tom napište, ráda si to přečtu.

18.10.2023 5 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Pan Markovič byl kapacita. Bohužel na knize mi něco vadilo, nevím přesně co, ale četlo se mi to ztěžka. Fotografie jsou tedy docela nářez

14.10.2023 4 z 5

Známá neznámá Známá neznámá Blanka Kubíková

Náhodný výběr v knihovně. Příjemně mě překvapila, neokoukaný námět, svižný děj, zajímavé rozuzlení. Doporučuji

03.10.2023 5 z 5

Kořeny růže Tudorovců Kořeny růže Tudorovců Mari Griffith

Jedna hvězda dolů za to, že v knize bylo spousta chyb, korektor si vzal asi dovolenou. Období vlády Jindřichů v Anglii čtu ráda, tohle je jedna z těch lépe napsaných knih, nově jsem se dozvěděla, proč se vlastně celé linii říká Tudorovci

31.08.2023 4 z 5

Tisíc a jedna noc s Arabem Tisíc a jedna noc s Arabem Renáta Názlerová

Taková pohádka pro dospělé, ale na dovolenou celkem pěkná kniha

31.08.2023 3 z 5

Isis, kněžka noci – ve spárech satanské sekty Isis, kněžka noci – ve spárech satanské sekty Karin Jäckel

Nechce se mi věřit, že se tohle opravdu někde děje. Ujistěte mě někdo, že je to v podstatě žánr sci-fi. Hodně surová kniha

15.07.2023 4 z 5

S Bílým rytířem za sv. Jakubem S Bílým rytířem za sv. Jakubem Martina Josífek Zelinková

Cestu do Santiaga taky plánuju, na kole jezdím hodně, koloběžku mám taky. Ale dát 80km na koloběžce dva měsíce v kuse, to chce odvahu a kuráž. Moc pěkně se to četla, kdysi jsem sledovala i online verzi. Pěkné fotky, občas tak emotivní, že i mně slza ukápla... prostě takhle nějak má cestopis vypadat ;-)

17.06.2023 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

První dva díly jsem nečetla, ale u toho třetího jsem si vzpomněla, jak je King skvělý autor. Bylo to tedy trochu méně děsivé než jiné knihy, co jsem od něj před dvaceti lety četla, ale zas to mělo zajímavý námět. Telekineze až v takové formě je doufám opravdu jen scifi.
Asi budu muset tohoto autora oprášit a zařadit něco dalšího.

08.06.2023 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Na prvotinu naprosto brilantně napsané. Četla jsem v MHD a tekly mi slzy, to už se mi dlouho nestalo. Silný příběh. Nedovedu si vůbec představit, jaké to musí být žít a umírat s touto nemocí. Druhý příběh sice nebyl tak smutný, ale i ten měl velmi silný emoční náboj. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu

23.05.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Těžko se tomu věří, že by všechny sestry měly neustále takové štěstí, ale ať je to jak chce, je to silný příběh. Četla jsem spoustu knih na téma koncentračních táborů a tahle je jedna z těch lepších, kdy jsem si opět uvědomila, že si vůbec nedovedu představit, co se tam vlastně dělo

10.05.2023 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Několik cestopisů už jsem přečetla, tenhle patří jednoznačně k top pěti nejlepším. Jistě, není to detailní popis trasy, ale to se dá najít v kdejakém průvodci. Nejdřív jsem si říkala, jak takový cestovatelský ucho chce jít PCT, ale nakonec musím říct, že málokdo dokáže tak pěkně a čtivě popsat, co mu cesta dala a jak ho dokáže ovlivnit a změnit.
Jestli má autorka někde nějaké přednášky na živo, určitě bych se chtěla zúčastnit. Za mě rozhodně palec nahoru a klobouk dolů ;-)

09.04.2023 5 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Nevím, proč má tak nízké hodnocení, líbilo se mi to. Trochu beletrie, trochu historie, do kontextu doby je to zasazené celkem dobře. Při čtení jsem si uvědomila, že ženy to v 19.století neměly jednoduché. A i známý fakt, že za peníze se opravdu nedá koupit vše a i s nimi si člověk dokáže celkem slušně zničit život.. V podstatě měly smutný osud.

31.03.2023 5 z 5