Mufa Mufa komentáře u knih

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Co k tomu říct? Silný příběh, k zamyšlení. Může se to stát každému a to je to, co mě děsí..

15.10.2017 5 z 5

Einstein & Einstein Einstein & Einstein Marie Benedict (p)

Kniha se mi hodně líbila a to většinou životopisy moc nemusím. Předpokládám ale, že se nejedná o knihu, která by se zakládala na nějakých podložených faktech. Protože by to docela podkopalo celou osobnost Alberta Einsteina, ať už jako vědce, tak i manžela a člověka.

14.10.2017 5 z 5

Dětská otrokyně Dětská otrokyně Nathalie Schwaiger

Téma zajímavé, o malých služkách v Nepálu jsem neměla ani tušení ani to nikdy nikde nezahlédla jako téma k zamyšlení. Ale kniha jako literární dílo už tak dobrá není, tam velké zklamání. V podstatě i to vylíčení otrocké práce v podání Urmily zas nevyznívá až tak otrocky.

14.10.2017 2 z 5

Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Vladimír Procházka

Myslela jsem, že Severní Korea je hrozná země. Ale Kambodža za Pol Pota jí nejspíš předčí. Nevěřila jsem vlastním očím, co se taky lidem může stát. Silný čtení

03.10.2017 5 z 5

Manžela jsem nezabila Manžela jsem nezabila Liou Čen-jün

Nějak jsem tomu nepřišla na chuť a odhodila po pár kapitolách

24.09.2017 1 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Remarque má svůj styl. Tady jsem se natolik vžila do hlavního hrdiny, že jsem to nakonec odnesla málem taky. Musela to být hrozná doba...

14.09.2017 4 z 5

Vášnivá a nespoutaná - Osudy královny Eleonory Vášnivá a nespoutaná - Osudy královny Eleonory Cecelia Holland

Jako oddychovka dobrý

08.09.2017 3 z 5

Lži otců Lži otců Tom Egeland

První kniha severského autora a podobného žánru. Nebylo to nejhorší, jen jsem si občas musela znovu prohlédnout rodokmen, protože jsem nevěděla, kdo je kdo, kdo co provedl a čí to byl vlastně otec a nevlastní syn.

21.08.2017 3 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Myslela jsem si, že jsem od autora četla už všechno, byl jeden z mála, který mě jako povinná četba zaujal. Tento titul mi unikl a opět jsem si potvrdila, že Remarque je prostě klasika, co nezklame.

14.08.2017 4 z 5

Otrokyní v 11 letech Otrokyní v 11 letech Fatima Boscaro

Kdyby se autorka v některých pasážích víc rozepsala, nemělo by to chybu. Silný příběh, ale "spíchnutý horkou jehlou"

31.07.2017 3 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Četla jsem hodně knih s podobnou tématikou. Je dobrá, jen mi přijde "málo" emotivní, některé mě překvapují mnohem víc. Ale i tak je to silný příběh a zvlášť v dnešní době si by ho měl povinně přečíst každý (hlavně sluníčkáři)

18.07.2017 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Přečetla jsem, ale moc mě to nezaujalo.

14.07.2017 2 z 5

Tenhle žánr moc nemusím, tak jsem byla zvědavá, jak mě to chytne. A během dvou dnů přečteno, dokonce se mi podařilo v metru přejet stanici. Zajímavý nápad je s fotografiemi, ty to pěkně doplňují.

09.07.2017 5 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Historických knih mám přečteno habaděj. Tahle je taková romantika 14.stol. Příběh Anny a Richarda ještě neznám, tak se to četlo celkem dobře.

03.07.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jedna z mála knih, která mě opravdu rozbrečela. Je to silný příběh

19.02.2017 5 z 5

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

Pořád jsem čekala, že to nakonec dobře dopadne. Jen pro silný povahy. Je smutný, že jsou mezi námi lidi, co jsou toho vůbec schopní a jiní, co jsou placení za to, aby se to nedělo a nedělají nic..

29.01.2017 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Přečteno jedním dechem. Takovéhle knihy by měly děti ve školách číst povinně, aby se stále dokola neobjevovaly zprávy, jak jsou koncentráky pouze smyšlené a nikdy neexistovaly.
Ty fotografie mluví za vše, nedokážu si vůbec představit, jaké to muselo být peklo.

07.01.2017 5 z 5