Vášnivá a nespoutaná - Osudy královny Eleonory

Vášnivá a nespoutaná - Osudy královny Eleonory https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148972/bmid_vasniva-a-nespoutana-osudy-kralovny-yw7-148972.jpg 4 19 5

Barvitý román vypráví o královně Eleonoře Akvitánské – nejpozoruhodnější ženě středověku. Byla samostatná a cílevědomá; proslula svou krásou, nespoutaností, inteligencí a odvahou. Už jako francouzská i anglická královna, provdaná za francouzského krále Ludvíka VII. a matka dvou dcer, se seznámila s mladým Jindřichem Plantagenetem. Vznikl vášnivý vztah, který živila nejenom touha, ale i vidina, že by se spolu mohli stát nejsilnějším vládnoucím párem tehdejšího západního světa. Ponořte se do příběhu z časů, kdy Eleonora opouští francouzský dvůr a snaží se získat divokého normandského vévodu, do něhož vkládá veliké naděje – a sny o získání další koruny.... celý text

Mufa
08.09.2017 3 z 5

Jako oddychovka dobrý

galiana
27.11.2014 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale určitě nic světoborného. Myslím, že se z daného tématu určitě dalo získat víc. Takhle je to jen tuctová červená knihovna.

quendery
15.06.2014 5 z 5

Zdařile zpracovaný kratší úsek ze života Eleonory . Pěkné čtení i pro ty, kdo se historii tolik nevěnují. Kniha se mi líbila, je to trochu netradičně zpracovaný příběh na pozadí historických událostí. Doporučuji.

Jana84
30.07.2013 3 z 5

Čekala jsem od knihy něco jiného, rozhodně ne červenou knihovnu, ale to je asi moje chyba. Kniha se dobře čte, ale příběh by se podle mne dal rozpracovat lépe. Pro nenáročnou četbu, například o dovolené, klidně doporučuji.

cori
27.03.2013 4 z 5

Název trochu klame. Hrdinkou knihy není Eleonora, ale její mladší sestra Petronila, která zachraňuje její královskou čest a pomáhá ji s rozvodem. Příjemná oddychová četba o sesterské lásce a nenávisti. Líbil se mi i příběh mladičké dvorní dámy, která se touží stát trubadúrkou.

Eleonora Akvitánská, královna, cca 1122-1204

Cecelia Holland