Morgaine07 Morgaine07 komentáře u knih

Král Artuš a Svatý grál Král Artuš a Svatý grál Simon Cox

Našla si místo v mé knihovničce :) jako milovník legendy o Artušovi jsem spokojená.

14.02.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vůbec jsem se nemohla do knihy začíst...

14.02.2018 2 z 5

Ledový květ Ledový květ Josefine Ottesen

Můj nejoblíbenější díl s Cornelii

14.02.2018 5 z 5

Smrtelná odplata Smrtelná odplata Charlaine Harris

Ještě tam chybí Goblini a Merlin :D Neee je to dobrá kniha a série o Sookie je prostě úžasná :)

Dotek mrtvých Dotek mrtvých Charlaine Harris

Byla jsem spokojená

Ségry na zabití Ségry na zabití Thomas Brezina

Další kniha mého dětsví

12.02.2018

Pád Anne Boleynové Pád Anne Boleynové Alison Weir

Nejlepší kniha o Anně Boleynové nabitá historickýma faktama.

Kniha se mi líbila

12.02.2018 3 z 5

Mlhy Avalonu Mlhy Avalonu Marion Zimmer Bradley

Moje nejoblíbenější kniha, kterou jsem kdy četla. Vždycky jsem milovala příběhy o Artušovi, Merlinovi a Morganě. Tady bylo všechno. Nadchlo mě, že to je z pohledu žen. Morgana zde byla vyobrazena jako kladná žena a to se mi líbilo.

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Někdy me mrzí, že takový krásný příběh dostane tak příšernou obálku. Přesto jsem nakonec po ní hrábla v knihovně a za pár dní jí přečetla. Kniha byla velice čtivá a dobře napsaná.

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Nejlepší díl od spisovatelky, kniha opět velice čtivá, ale jediné co se mi trošku nelíbilo bylo, že byla v knize Mary mladší než Anne, ale historicky to bylo naopak. Mary měla byt taky i milenkou krále Francie a měla se chovat nevhodně i na dvůr Francie..

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Tuto knížku jsem si vybrala k povinné četbě k maturitě a velice mě oslovila. Měla jsem velké štěstí, protože jsem si jí vytáhla u maturity :)

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Moc pěkná kniha

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Velice povedený příběh

13.11.2022 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

(SPOILER) Tak tohle se opravdu povedlo. Knihu jsem cetla už před rokem v lednu a velice mě její námět zaujal. Bylo to ideální do lednového počasí a já si to moc užila. Bylo mi líto všech těch dětí, protože ti rodiče, dospělí i jiné děti se k nim chovali opravdu bezcitne a hnusně. Někdy jsem pohybovala, že vůbec nějaké city mají. Bylo to drsné a tvrdé jak krutě se můžou hloupí lidé chovat vůči dětem.

16.01.2022 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

Kniha se četla dobře a rychle. Je to ideální čtení na zimní večery. Kniha pro mě skončila zvláštně a je škoda, že nebyla trochu delší.

16.01.2022 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

(SPOILER) Tak tohle se nepovedlo....
Kniha má sice nádhernou obálku a příběh. Pojetí příběhu o Popelce z pohledu nevlastní sestry je originální a mělo velký potenciál. Bohužel mi tento čtivý a nádherný příběh kazila každá část s osudem. To mě opravdu nebavilo a příběhu to ubralo spoustu bodů. Naopak druhá kniha autorky Otrávená mě uspokojila o 100% více. Bohužel nevlastní sestru nedoporučuji

20.11.2021 3 z 5

Nádherny příběh