Ségry na zabití

Ségry na zabití https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3946/segry-na-zabiti-3946.jpg 4 192 16

Lissi a Tinka jsou spolužačky. Chodí do jedné třídy, dokonce spolu sedí v lavici - a přitom jedna druhou nemohou ani vystát. A to se z nich mají každou chvíli stát sestry! Lissin tatínek a Tinčina maminka se totiž do sebe zamilovali a chtějí se vzít. Zdá se, že Lissi a Tinka jsou pevně rozhodnuté udělat sobě, rodičům i sourozencům ze života peklo. Všechno ale změní nenápadný školní projekt, při němž mají žáci v rámci hodiny dějepisu navštívit starší spoluobčany. Je paní Schiketanzová vážně to, co o sobě tvrdí - tedy čarodějnice? ... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Zwei allerbeste Feindinnen , 2002

KajusaKil
28.03.2024 5 z 5

Pozvolný rozjezd kdy se seznamujeme s celou rodinkou. Netušila jsem, že mě to tolik chytne, ale tuhle sérii prostě miluji.

mia.com
30.01.2023 5 z 5

Tuhle sérii jsem jako dospívající holka totálně žrala. Ségry v mém věku a ještě čarodějky? Dokonalost!

jarkaska
26.11.2022 4 z 5

Nedávno se mi dostala do rukou jedna z pozdějších knih této série a líbila se mi.
Chtěla jsem vědět, jak příběh Lissi a Tinky začal. Kniha je určena mladším čtenářkám, ale mě se líbila a tak ji budu doporučovat .

Hanncha
24.05.2022 5 z 5

Celou sérii miluju. Četla jsem ji pořád dokolečka a teď ji všude doporučuji mladším slečnám. Je to napínavé, vtipné a hlavně čtivé.
Doporučuju!

lucky4ever
20.10.2021 5 z 5

Po více jak 10 letech jsem se vrátila do dětství a opravdu si odpočinula. Připomněla jsem si, proč jsem tuto sérii jako malá milovala :)

Morgaine07
12.02.2018

Další kniha mého dětsví

Kočičídívka10
16.11.2017 4 z 5

fakt mě baví číst o Tince a Lissi. :-)

k8jj
01.09.2014 4 z 5

Nevím proč, ale tadle serie mě fakt chytla. Četla jsem ji jak jsem byla menší, zrovna v období kdy mě nebavilo číst a tak mě to chytlo, že jsem přečetla všech 20 dílů. Je to dobrá serie pro mladé, ale přečetla bych s jí i těd, protože jsem se u ní zasmála, pobavila a prostě mě celkově nadchla.

kuceju
18.05.2014 3 z 5

Tato série mě (ke svému údivu) celkem zaujala, na to, že knihy od Breziny naprosto odmítám. Nějaká ta upřímná vtipnost tam byla a zajímavé prostředí také (dům Tinky a Lissy), a mými oblíbenými postavami se stali Náfukovi...

Martinka 135
14.02.2014 1 z 5

Už jako dítěti mi bylo jasné, o jakou hloupost se jedná :-))

Nguyenová.Jana
16.09.2013

Kniha se mi velmi líbila. Poprvé jsem ji přečetla když mi bylo 9 let a doporučila mi ji vlastně starší sestra. Je to zábavná a pohodová kniha. Pomůže vám vžít se do té situace. Kniha popisuje takový příběh,který se může stát komukoliv z nás. První díl mě tak zaujal,že jsem si začala půjčovat více a více dílů. Patří do žánru romány-Dívčí. Tinka a Lissi jsou dvě hlavní postavy a je to nerozlučná dvojka. Ty knížky od Thomase Breziny jsem si vážně zamilovala. Thomas Brezina je určitě skvělý spisovatel,umí popsat děj a vcítit se do těch postav což málokteří autoři dokážou. Určitě bych doporučila holkám k věku dospívání.

Posli
04.02.2013 3 z 5

Společně s Blytonovou patří Brezina mezi mé oblíbené dětské autory. Je to pěkná série. Musím říct, že jako první díl série to vůbec nebylo špatné.

TessDragon
07.09.2012 3 z 5

Milovala jsem knížky od Thomase a Lissi a Tinka mě provázely celým dospíváním. ;D Prostě ségry na zabití.I další členové jsem si zamilovala i otravné sousedy Tinky a Lissi.Série není nejlepší z Thomasových knih,ale dostatečně zábavné,takže 3 hvězdičky. ;)

MysticHaa
02.06.2012

Knihy z této serie jsem jako mladší zbožňovala. teď už se mi některé díly nelíbí, ale některé mají stále něco do sebe.... Jako mladší jsem to prožívala, tak, že kniha byla napsaná o mě ... skoro doslova :)

Horxus
02.06.2012 3 z 5

Kniha ujde, ale všem je asi jasné, že se nedá řadit do kategorie vice propracovaných knih. Jako čtení na jeden večer se to dá, ale bohužel, četla jsem asi 5 knih z celé série a nijak mě to nenadchlo. Nijak extra propracovaný děj, spisovateli to mohlo trvat tak maximálně měsíc, né-li méně ji napsat. Ale pro malé čarodejnice, proč ne.

elis007
04.01.2012

Skvělá knížka.Vhodná pro ty kteří neradi dlouho tvrdnou nad knížkou. :)

Thomas Brezina
rakouská, 1963