Král Artuš a Svatý grál

Král Artuš a Svatý grál https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44300/kral-artus-a-svaty-gral-44300.jpg 4 7 2

Ve svém novém díle Král Artuš a Svatý grál nás oba mezinárodně proslulí autoři – Simon Cox a Mark Oxbrow – berou na dobrodružné putování, při němž poodhrneme mlžný závoj času a objevíme prapůvod tajemných artušovských příběhů. - Kdo byl král Artuš? - Kde je legendární hrad Kamelot? - Existoval Kulatý stůl? - Co byl Svatý grál? - Měl Excalibur neuvěřitelnou moc? - Jak vznikly legendy o Merlinovi? - Kdo stvořil původní příběhy? Kniha je doplněna barevnou fotografickou přílohou.... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Knižní klub

An A to Z of King Arthur and the Holy Grail , 2007

Morgaine07
14.02.2018 5 z 5

Našla si místo v mé knihovničce :) jako milovník legendy o Artušovi jsem spokojená.

Hipi
29.04.2012 4 z 5

Zajímavá a potavá, jen místy bohužel trochu zmatená kniha. Navíc mi připadá, že si autor plete dvě postavy artušovských mýtů (Artušovy sestry Morgaine a Morgause) dohromady, nebo to alespoň vyznívá značně nepřehledně. Také fotografická příloha, ač pěkná, by mohla být delší než 12 stran. Jinak ale doporučuju každému, kdo se zajímá o krále Artuše, jeho rytíře, ostatní postavy těchto příběhů (Merlin, Lancelot, Guinevere, Viviane apod.) a svatý grál.

svatý grál Artuš Artušovské legendy

Autoři knihy