Monty Monty komentáře u knih

Slunečnice Slunečnice Simon Wiesenthal

Opravdu velice zajímavá úvaha nad vinou a odpuštěním. Budu nad tím asi ještě hodně dlouho přemýšlet.

12.01.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Opravdu skvělé, je neuvěřitelné, jak si Nesbo dokáže se čtenáři hrát. Už se nemůžu dočkat, až vyjde Policie.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha je velice čtivá, příběh Minky strhující a mrazivý a morální dilema, které vyvstává pro hlavní hrdinku vás opravdu donutí přemýšlet, jak byste se zachovali vy sami.

Neumělcům života Neumělcům života Marek Vácha

Marek Vácha je neuvěřitelně moudrý člověk, ze kterého sálá dobro a klid. Tato knížka mi to jenom potvrdila.

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další napínavý příběh, při kterém tuhne krev v žilách. Neuvěřitelné, s jakou lehkostí to Jo Nesbo dokáže.

07.01.2014 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Byla to pro mě první knížka o pana Svěráka a jsem opravdu nadšená. Vyprávění je velmi milé a pohladí na duši...

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Toto dílo mě zklamalo, čekala jsem od něj o dost víc. Děj je sice napínavý, ale druhá půlka knihy už mi přišla až moc šroubovaná a neuvěřitelná. Nejsem příznivcem konspiračních teorií, takže ani hlavní zápletka mě neohromila. Přečtené jsem to měla během čtyř dní, ale přesto to bude asi první a zároveň poslední kniha od Dana Browna, po které jsem sáhla.

06.01.2014 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Měla jsem strach, že mi tato knížka "pokazí" dojem z mého nejoblíbenějšího filmu. K mému překvapení se tak nestalo, i knižní podoba se mi velmi líbila.

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Citadela rozhodně nebude knížkou, kterou přečtete během pár dní či týdnů. Nejde o nějakou lehkou četbu, ale rozhodně nebudete litovat. Tolik důvodů k zamyšlení jsem doposud v žádné knize nenašla. Rozhodně Citadelu zařadím mezi nejlepší díla, které jsem kdy přečetla a jistě se k ní budu mnohokrát vracet.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tato kniha mě pohltila od prvního okamžiku, velice se mi líbí styl, jakým autor píše a jak dokáže stupňovat napětí. Pro mě jednoznačně nejlepší detektivka, jakou jsem kdy četla :)

06.01.2014 5 z 5

Opravdu výborná kniha, ve které jsou spousta životních pravd...všem vřele doporučuji :)

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, která v sobě skrývá mnoho moudrosti...

18.08.2013 5 z 5

Vím, co jsi udělala loni v létě Vím, co jsi udělala loni v létě Lois Duncan

Tohle je pro mě hodně velká nostalgie. Určitě nejde o výrazně kvalitní literaturu, ale jako malá holka jsem u této knížky strávila nespočet hodin a četla ji snad desetkrát.

11.06.2013 5 z 5

Knížka, která mi vzala dech....krásná ukázka lidskosti, která v člověku zůstává i v těch nejhorších chvílích života.

09.07.2012 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Perfektní...

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Při čtení této výborné knihy jsem měla pocit obrovské nespravedlnosti, je neuvěřitelné, co se kdysi dělo...

30.11.-0001

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

I po několikátém přečtení si v této knize najdu něco nového...

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Překrásná kniha plná lásky...

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla, málokterý příběh mě vtáhl do děje, jako tento

30.11.-0001 5 z 5

Příběh o lásce a tmě Příběh o lásce a tmě Amos Oz (p)

Nádherné vyprávění o autorově dětství v rodném Jeruzalémě