monishek monishek komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Zacatek se mi libil. Chirurgické prostredi je mi dobre známo, jsem chirurgicka sestra, ale byla jsem zvedava na zápletku. No, na zadek jsem si z toho nesedla. Četlo se to dobre, i kdyz nejake extra zvraty jsem tam nezaznamenala. Mozna tak tatínek Grabla to tam zlepsil, bylo to emotivní a jeste to dite s apendixem, jinak se pribeh táhl. Působilo to na me takovym nijakym dojmem a zaver to take nezlepsil. Cekala jsem od toho vic.

24.05.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Nemůžu říct, ze by se mi kniha líbila, protože ta doba, která je zde popsána, je pro me naprosto nepředstavitelná. Ano, i u nás jsme meli takovou vládu a ano, také ji hodně lidí zažilo a nemusi jim to připadat nijak vyjimecne, však oni to znají na vlastní kůži, ale ja NAŠTĚSTÍ tuhle dobu nezažila a ani bych nechtěla. Z pribehu byly citit emoce, bylo to čtivě napsané a take se mi líbí fotky v závěru knihy. Povedené dílo, nad kterým se může čtenář zamyslet a nebo musi? ..

27.02.2023 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

(SPOILER) Vzhledem k nižšímu hodnoceni jsem nemela velká ocekavani, ale pribeh me mile překvapil. Ano, byly kapitoly, které me bavily vice a některé zase méně, ale celkově jsem nemela problém se do pribehu vžít. Zarazilo me treba Sabine chovani, kdy svou matku označila za devku. Tohle mi prislo az moc, ale zase treba scena s miminkem mi přišla hezka, jak tam spolu všechny spolupracovaly a tajemství babicky me take prekvapilo. Není to nejlepsi dílo od JoJo, ale zase bych ho úplně nezavrhovala. Své kouzlo ma :-)
P.S. Ta anotace mi k pribehu moc nesedí.

04.04.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

(SPOILER) Ackoliv tohle neni muj běžný žánr knihy, tak pribeh jsem si celkem uzila. Anotaci jsem necetla a tak jsem se nechala prekvapit o cem Pan Romantik bude. Pribeh je opravdu ctivy, nechybi ani zvrat a samozrejme hromada lasky, romantiky a i spetka toho sexu. Musim uznat, ze celkový napad je moc dobry a i vykreslene postavy mi byly sympatické. S hlavni hrdinkou jsem nejednou souhlasila. A ted SPOILER !! .. Musim se tedy priznat, ze jsem mela takovy zvlastni pocit, jestli ji nakonec Paul opravdu nelze a jakmile se mu přizná, ze ho miluje, tak ji odkopne. Tu nesmírnou a rychlou lasku jsem mu nejak nemohla porad uverit. Porad jsem cekala, kdy ji podrazi a vubec si neuzivala jejich ,,radostne chvilky’’. Nemohla jsem se toho pocitu zbavit. Ze bych byla taky prilis cynicka/skeptická? Nicméně po vydání článku mu uz verim, ze je do Eden blazen :D

28.03.2022 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

(SPOILER) Neni to ten mrazivy thriller, ale i tak jsem knihu precetla za vecer. Bylo to pro me napínavé, i kdyz se dej ubihal v poklidnem tempu, kde vse je vlastne normalni a jen nám to (skoro cele) vypráví mala Livie. Uz jen první veta me nalákala si to přečíst a casu nelituji. Na zacatku mi to prislo úsměvné, jak Livie našla podlouhlou věc, která vibrovala. No a mamka si ji nechala a ona ji uz od te doby nevidela… Ale cele se to potom zamotalo, zkomplikovalo a ja musela cist dal. A ten závěr s medvidkem?! .. Jezisi, co je to za rodinu, sakra!
P.S. Skvěle se take hodi do čtenářské výzvy 2022 (Kniha, jejíž nazev neobsahuje písmeno ,,a’’.

30.01.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knizka na pohodove odpoledne. Vzala jsem si ji s sebou na plaz a precetla jsem ji jednim dechem. Byla zajimava a rikala jsem si, kdo to nakonec bude a tak. Byla jsem mile prekvapena koncem. Celkove se mi knizka libila a doporucila bych ji precist. Nic svetoborneho v tom necekejte, ale jestli si chcete zkratit chvili, tak tohle je skvela volba.

28.07.2017 4 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Krasna prace! Cetla jsem i predesle knihy autorky a vzdy jsem tam mela nejake pripominky nebo mi neco nesedelo. U Vodnika pomaly rozjezd, u Klekanice divny zaver, ale tohle .. Tohle dilo me bavilo od zacatku do konce. Hned akce, kratke kapitoly odsypaly a ja se nemohla od cteni odtrhnout. I kdyz jsem diky indiciim tusila, ze zaver nebude tak jak na prvni pohled vypada, tak jsem si ho uzila, ackoliv to velke prekvapeni nebylo. Vyborna ceska detektivka, doporucuji.

25.02.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Precteno a musim se priklanet spise ke zklamani. Zacatek byl zajimavy, ctivy, ale pak pribeh nejak ztratil atraktivitu. Nektere kapitoly me bavily vice a nektere mene. Hodnotila bych to jako lepsi prumer 3,5/5. Myslim si, ze si pribeh dlouho pamatovat nebudu, bohuzel to nebylo zadne wow, ktere by me posadilo na zadek. A co se tyce audia z Rozhlasu, tak dost veci tam chybi, zaver je nedostatecny a strasne me iritovala pani ctenarka, ktera tak nahlas dychala. Kniha je lepsi, ale i tak z pribehu nejsem nadsena. Ocekavala jsem neco jineho.

15.02.2024 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky a už se moc těším na Hanu. Tohle byl silný příběh, i když brzy jsem tušila, kdo je les. Z pribehu na me vystupovaly toxické vztahy, až mi bylo hodně úzko. Celý ten příběh mě pohltil a ten samotný závěr to završil, že jsem zůstala sedět s otevřenou pusou. A stačily k tomu jen dvě věty. Premyslela jsem, jestli mam dat 5 hvězd, protože to byl čtivý a zajímavý příběh, který ano, umí vyvolat emoce. Nakonec dam 4 hvězdy, přece jen mi tam neco ještě chybělo nebo nesedělo. Například nevyřešená linka s otcem, zvláštní odsouzeni Jakuba apod. Nicméně určitě příběh stoji za přečtení!
Ještě jsem zvědavá, jak dopadne kauza ohledně teto knihy. Zneužila Mornštajnová cizí pribeh, inspirovala se, nebo je to jen hloupá shoda ..

28.04.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Wow, to byl skvely pribeh. Tak ctivy a napinavy. Erin vypráví současnost (hleda sestru) a jeji sestra Lori popisuje pád letadla a život na ostrove. Závěr jsem takovy necekala a bylo to pro me přijatelné ukončení. Doporučuji precist.

27.03.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tohle byl skvely pribeh. Nechybělo napětí, emoce i výtečný konec. Samozrejme by to realne asi uplne nevyslo, ale i tak jsem knihu přečetla za 2 večery. Prvni kniha od teto spisovatelky a jiste nebude posledni.

18.08.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Přečteno a musím říct, ze to byla teda sila. Tak emotivní příběh se četl jedním dechem. I když kousání do rtu me začínalo iritovat, tak zbytek se mi líbil, jako samotny namet, prostředí apod. i postavy byly sympatické, kromě teda Matěje, to byl … To musím vypípat. Skutečně skvěly příběh, který doporučuji přečíst. Když přišel závěr, tak jsem už mela slzu na krajíčku …

01.07.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tak tohle bylo opravdu zábavné čtení. I když tyhle romány pro zeny moc nečtu, tak ve volné chvíli jsem si ji zdarma stáhla, jako eknihu (Dobrovský mel nějakou akci). A musím rict, ze jsem si to opravdu užila. Pribeh byl ctivy, vtipný a nechyběl ani sex a happyend k tomu, co vic bych mohla chtit… Ano, neni to realne, ale o tom to snad je, ne? ;) Trochu se zasnit a mit chlapa snu ..

02.04.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Mam tolik myslenek, ze nevim, kde zacit. Tak nejdriv samotná forma knihy. Cte se skvele. Ma kratke kapitoly, vetsi písmo i radkovani a neni i stránkove obsáhlá (jen 200stran). Jedine, co bych asi vytkla, tak je obrázkova příloha v pribehu, ktera me v tomto pripade rusila. Dala bych ji spise na konec knihy. A co se tyce pribehu? Jestli chcete vedet, jake to bylo v koncentračním táboře, tak na to budou asi jine knihy lepsi. Představte si, ze jste s pritelem na kave a vy si stezujete, ze se Vam nedaří, jste nespokojeni apod. A ten pritel Vam povi svou cestu životem a vy zjistíte, ze mate nakonec toho tolik proc byt stastny. Me zaujala cast, kde popisuje sve pocity a zivot po te ,,hruze’’. Jak je tezke se s tim vyrovnat, a ne kazdy to zvladne a radeji si vezme zivot.
Ano, nemeli bychom zapomínat na minulost a ceho jsou lide schopni, bohuzel ..

29.01.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Skvely pribeh, ktery se cte bez problemu. Na zacatku mi trosku vadila jmena Beverly a Bradley (motala se mi), ale nakonec jsem si zvykla. Charakteristika postav se mi take moc libila. Očekávala jsem neco jineho, nebo predstavovala jsem si zaver zcela jiny. Trosku me zarazilo, ze vrah najednou rekl cele jak to bylo a tak. Porad mi tam chybělo jeste trosku napětí. To by bylo asi male minus ke knize. Take bych knizku neporovnavala s A. Christie. Ano, je tam jista podobnost, ale nerekla bych, ze je to okopcene. Srovnavat Christie, ze ona je originál, a proto tohle cist nebudu, mi prijde prilis krátkozrake. Doporučuji precist, je to krasna oddechovka na odpoledne :-)

11.07.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knizku jsem si vybrala do ctenarskeho deniku. Bylo to prijemne cteni, i kdyz tema neni muj salek kavy. Pribeh me zaujal a knizka byla prectena za chvili, opravdu za chvili - je to par stranek, ktere stoji za precteni.

09.03.2018 4 z 5

Stane se včera Stane se včera Gillian McAllister

Tak ja jsem si pribeh uzila. Nebudu premyslet, jestli tam bylo dostatecne vysvetleno tohle a tohle. Celek se mi proste libil. Samotna myslenka cestovani v case zpet a rozklicovat, co se vlastne stalo nebo proc, me hrozne bavila. Kapitoly se cetly jednim dechem. Prekvapive zvraty nechybely. Doporucuji precist.

06.05.2024 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

To bylo něco. Podle obalky byste rekli, ze pujde o nejakou lacinou erotiku, chyba! Origo obalka je vystiznejsi, ale budiz, stalo se. Borec na obalce neni vubec odpovidajici k obsahu knihy. Hlavni tema je znasilneni, ktere je za me zpracovane takovou lehkou formou. Prece jen je to zavedene do romantickeho pribehu, kde laska a rodina vitezi. Mozna je to tak trochu amerika style - sikana, drogy, penize a na druhe strane laska, pratelstvi, obetavost. Je to sladky a cetlo se to skvele. I takove ty peprnejsi sceny nechybely, ackoliv hrdinka zazila dosti trauma zazitek. Sem tam hrubka v textu, ale to se da prehlednout. Brala jsem to jako lehke cteni, kde chcete happyend a ocekavani bylo splneno. Hodnotim 4,5/5.

08.02.2024 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Posledni přečtena kniha za mesic srpen a byla to pecka. Nenáročný a milý pribeh, ktery jsem precetla za den. Takove prijemne cteni, ktere Vas mile pohladi po dusi. Ja si to uzila a musim vyzdvihnout, ze i ta kreslená obálka nema chybu.

31.08.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Krasna romantická oddechovka. Kapitoly prijemne odsypaji a hlavni postavy jsou sympatické. Četlo se to bez problemu a od pribehu jsem dostala, co jsem ocekavala. Do Chorvatska jezdim jiz nekolik let a libilo se mi, ze je prostredi zasazeno prave na jachtě. Neni to uplne bezne. Nenáročné cteni na dovolenou, doporucuji.

22.08.2023 5 z 5