MisuleB MisuleB komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Wow.
Musím říct, že na knížku jsem se strašně těšila a rozhodně nezklamala.
Vezmu to od začátku:
-Obálka: Opravdu jedna z nejpovedenějších obálek, které jsem kdy viděla, zaujala hned na první pohled
-Postavy: Všichni mi byli sympatičtí, jen jsem prostě nemohla přijít na chuť Aspenovi, obvykle mám v knížkách/seriálech radši ty "zlé hochy", ale tady mám stopro radši Maxona, i když je to takový "mazánek"; America byla docela sympatická, jen kdyby nebyla tak uťáplá, tak doufám, že v dalším dílu bude krapet bojovnější, jsem zvědavá, zda nám autorka potom více přiblíží královnu, ta také vypadá, že bude zajímavou postavou... Proč jen nemám ráda krále...?? Každopádně, tým Maxon. xD
-Děj: Tak námět byl opravdu zajímavý, i když se mohlo zdát, že to bude nějaká ta pohádka "pusu, pusu a happily after ever", škoda jen, že se autorka neponořila trochu více do hloubky, bylo by to určitě více zajímavé, ale jinak ok, Doufám, že v Elitě se to trochu víc rozjede
Jinak úplně skvělé čtení, dopoledne se začtete a až do brzkého večera vás to nepustí, ani se nenadějete a zjistíte, že máte dočteno a zoufale prahnete po pokráčku... xD
Jinak úplně bombastické čtení, doporučuju všem, nezklame.
Film! Film! Chci aby to zfilmovali! xD

05.10.2014 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Tak jednička se mi líbila mnohem více, ale i tak těch 5* dám, protože kniha měla něco do sebe.
Děj byl takový zmatečný (alespoň v některých částech), že člověk nechápal o co zrovna šlo (ale jen občas). Řekla bych, že autorka nám dala dost nových informací, ale tím stylem, že nešla moc dopodrobna jako v jedničce, škoda.
Hurá, byla tam Violet s Kasparem a vampýrským dvorem (ale až na cca. posledních 40 stránkách). Ale Violet "hráblo" a Kaspar nebyl takový jako dřív, škoda.
Ale zase abych nepsala jen (polo)zápory, tak i nějaké klady: Hurá, dozvěděli jsme se, kdo je Extermino, kdo napsal vzkaz, který Violet málem vzal život, něco o dalších dimenzích a jejich obyvatelích (ne že by toho teda bylo hodně) docela dost věcí o Čaromocných a pár dalších věcí...
Tak celkově to nebylo špatné.
Opravdu jsem zvědavá jak se to vyvine dál, protože kniha končila docela zajímavě, trochu to vypadalo, jako kdyby to někdo usekl a dal do pokračování, to si ale určitě chvíli počkáme...

31.08.2014 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Wow. Tak totálně předčilo to, co jsem čekala, a že jsem toho čekala hodně. Dokonce myslím, že tento díl byl mnohem lepší než jednička. Trochu jsem se po Dublinu bála, že to nebude tak supr, protože Jo jsem moc nemusela, ale tady je úplně skvělá.
Rozhodně jsem si zamilovala Colea a Cama jakbysmet. Autorka píše naprosto skvěle a tak, že se čtenář nenudí. Rozhodně byl London emotivní kniha a nepostrádala vůbec nic. Zvědavá na Jamaicu. :´)

30.07.2014 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Skvělá. Bastard se mi sice líbil víc, díky vzájemnému popichování Chloe a Benetta, ale tento díl měl také spoustu skvělých hlášek. Rozhodně byl lepší než 2. díl, jenž mě moc nenadchl.

14.06.2014 5 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Naprosto bombastické a náramně čtivé. Moc se mi příběh Ryana a Taryn líbil. Zajímavé bylo, jak autorka popisovala "svět a život celebrit". Děj se nevlekl a příběh se rychle četl. Jsem zvědavá na dvojku. Skvělé čtení. Doporučuju. :´)

25.05.2014 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Takhle skvělou knihu jsem už dlouho nečetla. Opravdu procítěná a skvěle napsaná. Autorka má opravdu talent. Rozhodně se nemůžu dočkat pokračování.

11.06.2015 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

No, tak čím začít... :´)
Kniha mě doslova a do písmene uchvátila. Obvykle českou literaturu moc nemusím, ale tato knížka byla opravdu skvělá a naprosto předčila má očekávání. A to nejen velmi neobvyklým a zajímavým námětem. :´)
Už od prvních pár stránek člověk příjde na to, že tohle dílo bude něco extra a bude čím dál lepší každých pár stránek. Knihu čtete a čtete a čtete... říkáte si, že uplynula jen hodinka, max. dvě, ale ono ne, zjistíte, že je osm večer a máte skoro dočteno. Až takhle vás kniha pohltí. Už od začátku kniha plynula hezky, bez zbytečných zmatků, Marie si s Aaronem vybudují úžasný vztah a vše tiká jak hodinky, pak najednou příjde studená sprcha a vy si budete říkat: "no to snad ne!", poté to zase začne být krásné a ... :´)
Asi jediné, co bych vytkla, tak to, jak kniha na konci chytla rychlý spád, konec a epilog už byli tak nějak uspěchané.
Jinak si knihu naprosto zamilujete. :´)

02.04.2014 5 z 5

Osudová náhoda Osudová náhoda S. H. Kolee

Ze začátku skvělá kniha, u které jsem se vážně bavila, jenže ke konci už to autorka moc natahovala a mě to přestávalo bavit. Ale bylo to úžasné čtení k moři.

21.07.2015 4 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Úžasný!!
Tahle série je čím dál lepší! xD A ty hlášky taky...

17.01.2015 5 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Tak poté, co jsem přečetla 1. kapitolu, rychle jsem zase otočila na obálku knihy, abych se podívala, jestli mě nešálí zrak, když jsem "zřejmě" napoprvé přečetla na obálce jméno Courtney Coleová, protože po přečtení Danteho holky jsem byla docela překvapená, že to je od té samé autorky. Tyhle dvě knihy jsou úplně jiné šálky kávy, dalo by se říct... ale vůbec nevadí; Danteho holka je taková letní oddychovka. Tohle...ani mě nenapadá vhodné pojmenování, ale bylo to super. Pax ♥.

02.11.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak po obrovském nadšení ze seriálu jsem z knihy docela zklamaná. Počet stránek mě neodradil, naopak to byl spíš vypravěčský styl.
Knihu jsem měla rozečtenou necelé 2 měsíce, což je u mě dost neobvyklé a dalo by se i říci, že je to můj nový rekord (když se tedy nepočítá povinná četba typu Babička).
1 z mála +, která jsem na knize schopna najít, je podrobnější a rozsáhlejší vyprávění souvislostí, které prostě do 10 skoro-hodinových dílů seriálu-tím myslím jen 1. sérii-vecpat nelze. Přemýšlím o tom, zda se vůbec vyplatí vrhnout se do 2. dílu.
Upřímně, zlatý seriál.

10.10.2014 2 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Tak po příšerných asi dvou předchozích dílech, bylo toto docela pokrok a skok. Kniha mě na rozdíl od předchozí bavila a překvapila, krom posledních dvou kapitol, ty mě teda zrovna nenadchly. No už se těším, až bude konec, je to nekonečné...

30.07.2014 4 z 5

Třešinka Třešinka Raine Miller

Wow. To snad bylo lepší než Aféra Blackstone, která krom prvního dílu byla fakt skvělá, obzvlášť trojka. Fakt jsem dooost překvapená. Úplně skvělý doplněk série. :´)

05.07.2014 5 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Wow. Přijde mi, že kniha byla možná i lepší, než první dva díly, které si opravdu velmi líbily. Příběh Sophie a Mattea byl opravdu krásný, jsem moc zvědavá, jak se to vyvine dál, ale také na to, až zjistíme, co se Matteovi opravdu stalo; opravdu nemám ráda otevřené konce. Ale kdo by měl, že? :´)

15.06.2014 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Tak musím říct, že kniha mě dost překvapila. Čekala jsem míň. Musím říct, že začátek až Willemův "útěk" mě až tak nebavil, kniha mě pořádně dostala až když se z Allyson stane "chodící troska po ´rozchodu´", to, jak se z toho postupně dostává a snaží se ho najít jako "jehlu v továrně na jehly" (:´D), to za čím si šla, bylo prostě skvělé. Celkově zápletka se Shakespearem byla povedená a hodiny s pane profesorem-nevím-jak-se-jmenuje mě dostaly.
Opravdu dobré čtení, nad kterým se i zamyslíte. :´)

28.05.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

To bylo naprosto úžasné!!! A hrozně vtipné, jako ostatně všechny knihy od paní Petrusové.
Líbil se mi nápad, který byl zasazený tady v Česku, ale i charaktery postav. Prostě úžasné čtení, které budete mít za 2 hoďky přečtené. Moooc doporučuju!

24.05.2014 5 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Tak myslím, že jednička byla stejně nejlepší, ale tenhle díl byl taky dobrý (jako dvojka), zvlášť mezi "přestřelkami" hlavních hrdinů.

18.05.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Wow. Naprosto super knížka. Hlavní hrdinka byla koncem trochu na zabití (občas). A samozřejmě naprosto boží a jedinečný kluk, kterého si každá zamiluje... Zajímavá zápletka, trocha tajemna... :´)
Prostě něco, co stojí za to si přečíst.

19.04.2014 5 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Naprosto skvělá knížka. Četla se jedním dechem. Klidně bych řekla, že toto pokračování je mnohem lepší než jednička. Jen je škoda, že trojka zřejmě nebude s Grace a Jonathanem. Vřele doporučuju.

16.03.2014 5 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Kniha opět psaná typickým lehkým stylem Emmy Hart. Knížka sama o sobě nebyla špatná, ale nějak závratná taky ne. Jednoduše lehké letní odreagování.

29.06.2015 4 z 5