Mišmiš Mišmiš komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moje oblíbená. Víc není co dodávat :-) Miluju ji :-)

04.09.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další kniha od paní Mornštajnové, která mě pohltila. Občas jsem se musela zorientovat v postavách, ale jinak opět velmi silný lidský příběh.

14.04.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Za mě dokonalá romantická oddechovka :-) Moc se mi líbila a určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

30.04.2023 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knihu jsem si koupila, protože se mi moc líbil obal knihy a i to, že hlavní hrdinka stejně jako já miluje knihy a má svoje čtecí křeslo :-)
Příběh je skvělý. Zasazený do staré Anglie, kdy pro ženu pracovat a mít svůj názor bylo nemyslitelné. A romantický příběh byl nádherný. Už se těším na další pokračování, které na mě v knihovně čeká :-)

08.05.2024 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Tak tohle byla jízda.Knihu jsem objevila zcela náhodně v knihobudce a protože se mi líbila obálka šla kniha se mnou domů. a po přečtení a nechápu, že ji někdo odložil.

Tak uvěřitelný příběh, co je dobře? a co je šptně? na čí stranu se postavit? kdo je tady ten hodný a kdo je tady padouch? co v životě určuje co je dobře a co špatně? je to láska, morální zásady nebo svědomí? jde napravit co jsme pokazili i když to bylo s nejlepším svědomím?

Tato kniha ve mě myslím bude ještě dlouho rezonovat. rozhodně jsem nečekala tak silný příběh a knihu vřele doporučuji :-)

21.11.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mě naprosto dokonalá kniha. Čtivá, úžasný děj i zápletka. Je neuvěřitelné jak malé drobnosti, až blbosti rozhodují o našich životech.
Vřele doporučuji.

17.04.2018 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

za mě totální pecka. přečetla jsem v podstatě na cestě Praha - Ostrava a zpět.
příběh mi přišel úžasný. vlastně to bylo jak kdyby kniha byla autobiografii. každá hrdinka měla kladné i záporné stránky. a konec knížky byl překvapení.
za mě super knížka,ke které se určitě ještě vrátím

26.03.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Myslím, že tato kniha stojí za přečtení. Začátek je takový trochu těžkopádný a pomalý, ale pak si toho starého mrzouta zamilujete a dostává se vám pod kůži :-) Dalo by se u Oveho použít- nesuď knihu podle obalu :-)
a naprosto souhlasím s komentářem bookemma.
A pro mě výborná nadávka - hnído z kreténa :-D

16.12.2017 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha se velmi dobře čtě. Žádné zbytečné popisování okolí apod. Postavy jsou zajímavé a různorodé.
Vrah byl pro mě překvapením, čekala jsem někoho jiného :-)
Už se těším na další tvorbu autorky :-)

10.11.2016 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední.
bylo to velmi příjemné čtení a úplně to pohladilo na duši
určitě si přečtu i další knihy

06.11.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě hodně dobrá kniha. Velice čtivá a uvěřitelná. Do poslední stránky jsem si nebyla úplně jistá kdo je vrah. Určitě si od tohoto autora přečtu i další :-)

18.08.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Za mě naprosto úžasná kniha, která se četla jedním dechem.
Krásný příběh, myšlenka, postavy,čtivost.
Doporučuji každému k četbě :-)

15.07.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Za mě knížka, která se dobře čte. Postava detektiva mi přijde zatím "ve vývinu" :-) Občas jako by mi chyběli informace o jeho předchozím životě. Uvidíme v dalších dílech.
Jinak detektivka má spád, žádné zbytečné opisování. Mě se to líbilo :-)

18.06.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Wauuuu......jak to jenom napsat....prostě si tuto knížku přečtěte :-)

Pro mě nejlepší knížka, kterou jsem za poslední dobu četla a o této tématice zcela určitě. Knížka mě zcela pohltila. Četla jsem pořád a pokud jsem nečetla musela jsem pořád přemýšlet jak to bude dál.

Rozhodně doporučuji. A děkuji za čtenářskou výzvu. Díky ní jsem se ke knize dostala :-)

06.03.2016 5 z 5

V knize se opět setkáváme s rodinou Smolíkových a sledujeme jejich dalží životní cestu za dob normalizace.
Mě se příběh moc líbil...Jediné co mě naštvalo byl konec a hlavně to, že nyní budu muset čekat do podzimu abych věděla jak to bude pokračévat :-) Už se moc těším.

01.02.2024

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Za mě nejlepší z celé série. Případ byl velice zamotaný a konec pro mě překvapení a trochu smutné. Opravdu realisticky napsaný příběh.
Osobní život Eriky zde byl trochu odsunut v porovnání s díly předtím. Přesto nějaký posun je. A přišlo mi, že to bylo k plusu knihy. I to, že Erika už není za každou cenu rebelka a konečně postupovala podle pravidel a i tak případ vyřešila :-)

03.12.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Tato autorka patří k mým oblíbeným.
Kniha se mi moc líbila, asi i díky tomu, že sama teď vidím, jak rychle může člověk změnit pohled na svůj život, svůj žebříček hodnot.
Knížka se čte úplně sama. Určitě se k ní ráda vrátím.

24.08.2017 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Za mě jedna z nejslabších knih z celé série. Trochu mi přišlo, že už je to nereálné a moc překombinované chvílemi neuvěřitelné.

Ale určitě bych si ji ještě jednou ráda přečetla :-)

13.01.2019 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě hodně dobrá knížka. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.
Byla jsem napnutá od začátku do konce. Líbí se mi popis místa, atmosféry, postav.
Dvě dějové linie byly super. I jejich osudové propojení. A otevřený konec je zajímavý neb některé věci objasněny nebyly.
určitě stojí za přečtení :-)

30.11.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak tahle knížka mě zcela dostala. Jednak se četla jedním dechem a už jsem se vždycky nemohla dočkat, až budu moc pokračovat :-) Donutila mě i přemýšlet a trošku přehodnotit pohled na svět :-) Moc krásná :-)

16.09.2015 5 z 5