mischinka mischinka komentáře u knih

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Skvěle, super nápad! Tato knížka me vtahla, jako uz dlouho žádná ne, výborný námět, ojedinělý, přitom, co když..? Knihu jsem nemohla na dovolené odložit, potřebovala jsem vědět, jak to skončí.. A musim rict, ze velmi ne/cekane :)

18.04.2016 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Knihu jsem dostala na doporučení, byla jsem k ni velmi skeptická, protoze červená knihovna není mou parketou. Nicméně tahle knížka byla tak šokující, tak aktuální, tak litostiva, ze jsem silne uvažovala opravdu ten Korán přečíst a zkusit pochopit nepochopitelne.. Skvělý nápad, zřejmě take pravdivý (nemyslím cely dej, ale souvislosti).

18.04.2016 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Mno, stala me velmi premahani donutit se číst dal a dal.. Nesplnila očekávání

27.12.2015 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nápad je rozhodne skvělý.. Nemohla jsem odložit, skvěle prostrihy příběhu lidi, aby čtenář mohl tvořit svoje domněnky, co se stalo.. Co mi však vadilo byl velmi rychle ukončeny příběh, žádné velke drama..nicméně vtahla a jako jedna z mála - nedala se odložit :)

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Skvělé! knížku jsem přečetla za odpoledne, nemohla jsem se od ní odpoutat..něco ve mně je proti všem Českým autorům, ale Potichu mě opět přivedlo k myšlence, že otevřu náruč Českým autorům (přece jenom hodně věcí se ztratí v překladu)..na druhou stranu ve mně knížka zanechala pachuť melancholie a takového trochu smutku, ale stejně dávám plné hodnocení..ale rozhodně nečtěte v případě, kdy vám není moc dobře na duchu..

02.07.2013 5 z 5

Linie krásy Linie krásy Alan Hollinghurst

oproti autorově knížce Cizí dítě dávám plné hodnocení! kniha je velmi čtivá a jak už psal Ben Nevis, autor rozhodně ví o čem píše, ale rozhodně neočekává žádnou lístost, pouze podává holá fakta..úžasná knížka, ale věřím, že pro homofobiky rozhodně nevhodná, nicméně já za otevřenost tleskám a jen tak dál!

02.07.2013 5 z 5

Tohle je Gomora Tohle je Gomora Tom Chatfield

(SPOILER) Tak já vám teda nevím.. přirovnávat tuto kniho k Já, Poutník (ano, Já, Poutník a Marťan se daji považovat za mě nejoblíbenější knihy) je tedy velmi troufalý.. ani po docteni knihy vlastně poradně nechápu o co tam přesně šlo a co bylo úlohou Muniry.. jako knížka měla potenciál, ale dle mého byl dost nevyužitý :/

30.12.2020 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Super oddechovka, přečtena na 1 večer :) skvělý příběh :)

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

očekávala jsem hlubší sondu do duše anorektičko-bulimičky, ale to co jsem dostala byla změť historických faktů, které mě jaksi nic neřekly..takže velké zklamání :(

22.08.2012 3 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

absolutně dokonalá knížka! musela jsem číst dál a dál..vtáhne do děje a nepustí :)

21.08.2012 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

SPOILER!:Kniha se mi líbila, být někdo uvádí, ze mu vadil zdlouhavý úvod, mne nikoliv, naopak mi to hezky do celého příběhu zapadlo. Jen konec tedy nabral velmi rychlý Spád, těšila jsem se na soudní proces a jak ho z toho vyseka..

11.04.2020 5 z 5

Mládí imrvére v hajzlu Mládí imrvére v hajzlu C. D. Payne

Taaaaaaaakove zklamaní, jaké uz dlouho nad knihou nepanovalo!!!!!serie mladí v hajzlu mu doprovází již od mých nactin a sérii (1.-4.)díl jsem četla nejmíň 4x. Na poslední díl jsme se diky hodnocení hrozne těšila. Ale co je tohle??? Čekala jsem vic rozvinutí stávajících postav (jak se jim za ti dobu žilo, estli sheeni miluje Nicka , desmond a taková traparna?) proste od c.d.payna nuda, nuda, nuda!! Nic nového, nic šokujího..! Jsem obr fanouškem základní série Nicka, ale to co jsem docetla nyní s touto nemá nic společného :((

18.04.2016 2 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Úžasné, skvělý příběh, bavil, jako uz dlouho detektivka ne :) můj úsudek byl dost mimo :) musim zkusit autorcinu sérii

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Tak nejak ne a ne se zacist.. Pricitam to malé představivosti obzvlášť na sci- fi tema. Spíše nutila k zamyšlení and dobou, ve které žijeme a jestli opravdu je cílem nesmrtelnost..

27.12.2015 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Již druha knížka od autorky - ne tak skvělá, jako Manzelovo tajemství - trochu předvídatelný události, ale take jsem přečetla jedním dechem

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Úžasný, skvělým, dokonale vystaveny příběh, super délka- nenechá vás na pokoji. Byla bych radši za sad end, ale tak to je :)

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla..!!!! Trochu se pere s martanem, ale každá je jiná, ale tohle je sila!!!!

27.12.2015

Marťan Marťan Andy Weir

Marťan.. Nejlepší kniha, kterou jsem tento rok četla, mozna celkove.. Opravdu takhle me dostalo maloco, nemohla jsem knihu odložit, strašně moc jsem fandila a cítila stejne zklamaní a radost jako on.. Nejsem na happy endy, takze čekám, kdy me autoři překvapí - ale i tak 5*:)

Megasmutná pravdivá lovestory Megasmutná pravdivá lovestory Gary Shteyngart

úúúúžasně napsaná kniha..zamýšlí se nad filozifií života, ale zároveň toto téma zesměšňuje a zlehčuje..super, tahle kniha mě vážně chytla. a satira na ameriku je věčný téma, ale tady mi to nepřišlo úplně nereaálný

20.09.2013 5 z 5

Co svět světem stojí Co svět světem stojí Colum McCann

z knížky jsem byla velmi nadšená..úžasně napsané, úplně jsem si představovala, jak tam stojím taky a zvedám hlavu a mžourám do tý výšku na tu tečku..bezprostředně po přečtění knížky jsem si pustila dokument o Filipu Pettitovi a ten mi dotvořil úplný obrázek k této knížce, doporučuju taky shlédnout, je to úúžasný ve spojení s touto knížkou

02.07.2013 4 z 5