mischapida mischapida komentáře u knih

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Za mě patří tahle kniha k autorčiným lepším. Lucii jsem si docela oblíbila a příběh mě bavil. I když za mě by mohly být některé pasáže rozvedené trochu víc je kniha příjemnou oddechovkou.

01.05.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nečekala jsem, že mě tahle kniha tak pobaví. Chápu výtky ostatních, ale vzhledem k tomu, že jsem se chvílemi musela smát nahlas, tak jsem těch 5 přece jen dala. Možná díky tomu, že jsem nic světoborného neočekávala, tak jsem byla mile překvapena.

05.02.2016 5 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

68 stran jsem zhltla, že jsem pořádně nevnímala co čtu jen proto, abych se dozvěděla, co se stalo Marii. Potom pohodové čtení, které od této autorky očekávám. Na druhou stranu byl příběh docela předvídatelný. Příjemné počtení, ale četla jsem od autorky lepší knihy.

30.11.2015 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Znám ji celou zpaměti ještě z dob recitačních soutěží a nikdy se mi neomrzí. Vedou u mě Svatební košile a Vodník, ale jak jsem pročítala komentáře, zjistila jsem, že v tom nejsem jediná.

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

To Antoaneta - mám ji s jinou obálkou :)
Moje první kniha, která měla víc, než 300 stránek. Dlouho ležela v knihovně právě kvůli této vadě na kráse (mladá a hloupá :) ), ale když už jsem se odhodlala byla jsem s ní vypořádána raz dva. Četla se skoro sama. Nemůžu říct, že by byla TOP, ale téma natolik zajímavé, že nechci být hnidopich a šťourat se v drobných trhlinách v příběhu. Doporučuji ji dál a zatím si nikdo nestěžoval.

16.11.2015 5 z 5

Paní z Mellynu Paní z Mellynu Victoria Holt (p)

Tuhle knihu jsem četla poprvé, když mi bylo asi 18 a pamatuji si, že mě nadchla. Když jsem ji po letech četla podruhé, protože jsem ji pozapomněla, už mě tolik nezaujala. Nejspíš je to věkem... Faktem ale je, že se dobře čte. Je lehce naivní a uťatý konec nejspíš zklamal každého, kdo ji četl. Přesto ale musím dát za 5, protože jsem si z ní hrozně dlouho nesla hezký pocit.

Zuzanka a její pes Zuzanka a její pes Anne Lansmanne

Nádherně ilustrovaná kniha mého dětství, která v knihovně čeká až na ni zase přijde čas.

15.11.2015 5 z 5

Zuzanka Zuzanka Catherine Metzmeyer

Jako malá jsem tuhle knihu milovala! Nádherné ilustrace, které jsem se snažila omalovat do památníků kamarádkám :) Je stále uložená vzadu v knihovně a čeká na moje děti.

15.11.2015

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Tak jsem ji nakonec přelouskala, ale odpor k hlavní hrdince se mě držel po celou dobu čtení. Tak, jak se k oblíbeným autorům a knihám vracím často a ráda, tak tahle bude ležet vzadu v knihovně a bude se na ni prášit...

02.05.2015

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Jedna z nejoblíbenějších. Nemyslela jsem na- v některých situacích- nereálnost příběhu a hezky jsem si ho užila. Vžít se do pohody příběhu nebyl žádný problém. Na navození pohody se k ní s chutí vrátím.

28.11.2014 5 z 5

Tá druhá Tá druhá Táňa Keleová-Vasilková

Jedna z autorčiných- pro mě- lepších.

28.11.2014 5 z 5

Srdce v temnotách Srdce v temnotách Táňa Keleová-Vasilková

Jedna z knih, která má uvěřitelný příběh. Sžila jsem se s ní. I když mě v celku nebavila tolik, jako jiné z autorčiných knih.

20.11.2014 3 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Mám ráda všechny knihy autorky. Líbilo se mi, že tahle se trochu vymykala. Neměla stejný scénář jako většina ostatních.

14.11.2014 5 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Nějak si nemůžu pomoct, ale pro mě zatím nejslabší.

10.11.2014 3 z 5

Černý led Černý led Matt Dickinson

Jsem z této knihy vážně nadšená. I když mě tohle téma nezaujalo na první pohled, tak jsem ráda, že jsem se nakonec překonala a pustila se do ní. Byla skvělá!

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Opět dobře čtivá kniha. Nebyla jsem z ní tak nadšená jako z ostatních, ale opět má něco, co mě donutilo ji zhltnout jedním dechem.

09.11.2014 4 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Je to už dávno, co jsem tuto knihu četla poprvé, ale už jsem se k ní stihla i vrátit, protože mě zaujala tím, jak je napínavá a čtivá. První kniha autora-zaujala mě a už jsem si ho nechala :)

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Moje první kniha od této autorky a způsobila to, že už mám skoro všechny knihy, které vyšly v češtině. Ráda se k ní po čase vrátím.