Pozlátko

Pozlátko https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17504/bmid_pozlatka-r1G-17504.jpg 4 225 65

Ema žije v luxusní vile, rozmazlovaná blahobytem, láskou a volností, o níž se jiné ženě ani nesní. Nic pro ni není nemožné ani nedostupné. Manžel by jí snesl i modré z nebe a synek Erik ji denně obdařuje roztomilým dětským úsměvem. Ale Emě to nestačí. Stále má pocit, že jí něco uniká, a bezhlavě se vrhá do vášnivého dobrodružství…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Noxi

Pozlátka , 2003

Hakl54
24.02.2023 3 z 5

Pohádka o zlé, líné a zhýčkané kuřačce Emě, hodné, krásné a pracovité Elišce, o Karlovi, který je slaboch, ale nakonec prozře. Romány paní Vasilkové se začínají přibližovat červené knihovně, ale jako oddychovka, od které toho moc nečekáte ujdou.

MarNe
10.11.2022 4 z 5

Knížku jsem přečetla za pár večerů. Hlavní hrdinka Ema mi byla nesympatická a dalo se čekat, že svým chováním si podřezává větev sama pod sebou. Typická zlatokopka, která se chce opravdu změnit, až když přijde o všechno. Jí mi líto nebylo, ale jejího synka ano. Jak moc může posedlost penězmi a sama sebou zatemnit mozek... Vše není vždy takové, jak na první pohled vypadá. A tak si važme toho, co máme.

salexice
18.10.2022 3 z 5

Tahle autorka má obrovský dar výstižné charakteristiky osob, vztahů a míst. Při čtení jejích knih mám už po prvních stránkách pocit, že hrdinky znám již několik let. V této knize je hlavní hrdinkou sobecká a rozmazlená Ema, která žije v luxusu a něco jí chybí. Zahlcuje jí nuda, schází adrenalin a tak si najde milence. Překvapením je, že je vlastně ze stejného těsta jako Ema, takže jí taškář osud vrací vše zpět - ona je tou opuštěnou, bez prostředků, přátel a syna.

Karin94
01.06.2022 3 z 5

Pravdupovediac od Vasilkovej je toto moja úplne prvá (asi aj posledná) prečítaná kniha, vyskúšala som od nej aj ostatné, ale okrem tejto, som nedokázala dočítať ani jednu.
Táňa je typ autorky, ktorá píše veľmi “slovensky” a navyše píše zo života a toto mne až tak osobne nesedí. Avšak ani tento príbeh nebol iný…

Čítame o hlavnej hrdinke, ktorá ma to najzlatšie a najsladšie dieťatko na svete - Erika. Okrem neho ma aj sympatického a dobrého manžela Karola. Problémy s ňou nastávajú, pretože si žije v prepychu. Sebecká, povýšenecká, namyslená, detinská a odporná hlupaňa, ktorá si neváži nič a nikoho, a vidí iba samú seba. Čo sa týka syna tak bola na ňho riadne hnusná. Namiesto, toho aby sa mu venovala, tak ho dá na celý deň opatrovateľke a ona si ide užívať bohatý život. Aj voči ostatným postavám bola hnusná a drzá. A čo ma najviac hnevá, že jej muž Karol zatváral oči takmer pred všetkým a väčšinou nezasiahol.

Napriek tomu, že takéto knihy nie sú moja šálka kávy sa mi páčilo, ako autorka dokázala opísať žiaľ realitu človeka pri peniazoch (česť výnimkám), a ako im bohatstvo stúpa do hlavy až im z toho šibe.

Príbeh mohol byť trochu inak napísaný. Autorka sa mohla venovať aj niečomu inému, a nie v celej knihe iba Eme a jej debilite. Chápem, že nám chcela poukázať na to, ako sa chovajú bohatí ľudia, ale keby tam bolo toho menej, a pridala by tam aj niečo iné (nejaké iné dejové línie a pod.), tak by to bolo možno aj zaujímavejšie.

marie3541
07.01.2022 3 z 5

Už jsem přečetla více knih od této autorky....ani tato mne nezklamala....četla se dobře.....taková oddechovka.....hlavní hrdinka - sobecká, nevážila si toho, co má.....všechny ostatní postavy vesměs pozitivní ......hlavní hrdinka neustále popíjí kávu a co mi vadilo neustále kouřila....ale kniha zase čtivá....

Helena Lacková
27.04.2021

člověk pozná co měl, až vše ztratí, ale asi se nepoučí jako Ema z této knihy.
Kniha se mi dobře četla.

Květi62
19.04.2021 4 z 5

Hlavní hrdinka je politováníhodná, je sobecká a líná. Chce jen brát. Čeká od všech jen chválu, zájem, pomoc, ale sama neumí nic z toho dát. Člověk, který má rád jen sebe, nemůže čekat, že bude šťastný.
Kniha se četla dobře, vadila mi neustálá cigareta v rukou Emy. A také jsem moc nevěřila jejímu rozhodnutí v závěru knihy.

ještěrka38
17.04.2021 4 z 5

Jednoznačně oddechové čtení. Od začátku člověk tuší, jak to celé skončí.. ;-)

Kerberos
06.04.2021 4 z 5

Ema mi byla od začátku nesympatická, takže vše co se jí stalo jsem jí přála.Prostě ji pálilo dobré bydlo,ale co chudák Erik.

Knihomolka506
26.03.2021 4 z 5

Psychologický román pro ženy.. jedna žena žije s manželem a synem v luxusní vile. Syna by nejradeji ani neviděla, má peněz jak strejda Skrblik a nevi, co se svým životem. Syna dává raději chůvě , protože by ho ráda viděla, co nejmíň. Vyčítá si to, ale dobře to dokáže skrývat za svým bohatstvím a večírky s přáteli . Nějakým způsobem na to ale doplatí.

Markéta948
03.03.2021 4 z 5

Mam ráda knihy této autorky. Jsem pro mě příjemná relaxace. Čtivé, poutavé.
Tato kniha byla poutavá a dobře se četla.

ArwenAragorn
24.08.2020 3 z 5

O ženě, která má všechno a pořád jí to nestačí. To rozhodnutí na konci jsem jí ale nevěřila.
Čtivá oddechovka.

Krisařka
17.08.2020 4 z 5

Opět čtivá jednohubka

Aseverova
21.07.2020 3 z 5

Celkem příjemné letní čtení.

vekkr
02.04.2020 4 z 5

Jelikož jsem zdravotní sestra a v době Covida nějak nemohu soustředit myšlenky, je toto ideál. Nemusím moc myslet a nějak hledat hluboké myšlenky, protože to bych nezvládla. Takže spokojenost.

koloběžka2
26.02.2020

Výborně napsané četla jsem jedním dechem.Určitě se k této spisovatelce vrátím

Zlatinka.Emilly
08.02.2020 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, i když ke konci knihy mě bylo Emy líto a to i přesto, že to byla marnivá potvora. Jak hluboko může člověk kvůli své hlouposti klesnout. Výměna zlata za pozlátko se fakt nevyplatí.

anezur33
22.12.2019 3 z 5

Kniha i k zamyšlení.

knihovniceS
20.11.2019 4 z 5

Dočetla jsem pěkně napsaný příběh, který je jako pohádka o sobecké a marnivé ženě. Jako v každé pohádce najdeme konec jaký má být. Víc neprozradím, doporučuji si knihu přečíst.

Pajina68
18.07.2019 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila. I přes některá negativní hodnocení má za mne plný počet hvězdiček.

sobectví zlatokopka

2011  82%Dva životy