misacaj misacaj komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Pro mě první kniha roku 2019 a ještě s oblíbenou Kim Stoneovou. Tentokrát bylo více dějových linek, které se spojí v celek. Mě to bavilo a těším se na další.

03.01.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Čtivá a výborně napsaná detektivka, která má na konci spád. Autor velmi pěkně střídá minulost a současnost a postupně rozplétá osudy postav. Doporučuji.

22.04.2013 5 z 5

Spis Vaterland Spis Vaterland Volker Kutscher

Za mě zatím nejlepší díl ze všech. Gereon mě prostě baví. Zajímavý příběh o pančování alkoholu, nevinně, zbytečném trestu a následné pomstě. Kniha měla v druhé půlce svižnější spád. V knize je několik překlepů, to je však věc korektury.

23.09.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Druhý díl série se Samém Porterem mi přijde překombinovaný a některé pasáže přitažené za vlasy. Na poslední díl se ale těším. Pořád doufám, že se všechny i občas divné dějové kombinace vysvětlí. Zajímá mě, co má Sam a Anson společného. Zatím je tento díl nejslabší.

03.05.2020 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Moje první kniha od tohoto autora. Začátek mi přišel zajímavý a zaujal mě. Ale potom je děj překombinovaný, některé pasáže dlouze popisované až nudné se zbytečnými detaily. Četla jsem mnohem lepší detektivky od méně znamých autorů.

13.01.2019 1 z 5

Bohužel musím souhlasit s negativními komentáři. Mě se knížka nelíbíla, dobře možná začátek byl trošku vtipný, ale nedočetla jsem do konce, knížku jsem v půlce odložila. Asi nejsem vhodný čtenář na tento typ humoru.

17.08.2014 1 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Remargue je můj oblíbený autor, takže knížka se mi líbila. Je trošku podobná příběhem Třem kamarádům. Knihy mají společný jmenovatel: automobil, láska a nemoc.

08.04.2013 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi zajímavé téma o historii, která není všem úplně známá. Kniha stojí za přečtení. Za mě o jednu hvězdu méně za slabší styl psaní.

02.05.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Na první knihu autora je to povedené. Určitě píše o dost lépe než třeba dvojice Lars Kepler. Typ na vraha jsem měla hned, jak se objevil na scéně. Proto dávám o hvězdičku míň. Rodinka Opičáka byla hodně zvrácená. Kladně hodnotím kombinaci vyšetřování s deníkem vraha. Další díl si ráda přečtu. Co se stalo s Matkou mě zajímá.

16.02.2019 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nesbo má dar pohrávat si se čtenářem. Myslíte si, že víte, kdo je vrah a pak zjistíte, že vás dostal. Zase výborný díl, snad ne poslední. Doporučuji oživit si díl Policie, je zde důležitá návaznost se Žízní.

29.06.2017 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Moje první kniha od této autorky a musím říct, že se mi líbila. Trošku jsem si musela zvykat na hovorovou češtinu. Styl psaní má velmi reálný až drsný. První povídka na mě působila dost depresivně, ale ani ostatní nejsou žádné lehké čtení na dovolenou... Vztahy mezi lidmi i jejich myšlenky popisuje bez přikrášlení a nějakých happy endů.

24.06.2015 5 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

I přesto, že Věra Čáslavská není sportovkyně mé generace, tak mě kniha zaujala. Je moc pěkně a čtivě napsaná. Určitě má co čtenářům nabídnout, protože životní osud Věry Čáslavské není obyčejný. Za její postoj k tehdejšímu režimu ji obdivuji.

05.04.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nejlepší kniha od českého autora za poslední dobu. Zajímavé téma, velmi čtivé. Doporučuji.

24.03.2013 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Velké zklamání. Taková patlanice Shakespeara a Nesba, kterou jsem ve 3/4 prostě odložila. Oba autory mám jinak moc ráda, ale bohužel.

23.06.2018 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha rozhodně nedosahuje moc velkých kvalit. Kdyby tohle napsal někdo méně známý, určitě by se neprodávala. Chování postav mi občas přislo zvláštní. Místy mě děj nebavil a dočetla jsem jenom kvůli čtenářské výzvě. Za mě ztráta času.

05.05.2018 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha má takový utahaný začátek, ale doporučuji vydržet do konce, protože ten má rychlý spád. Je psaná z pohledu více postav, prvně dvou ke konci tří. Líbí se mi víc než např. Zmizelá.

09.10.2015 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Nemohla jsem se začíst, ale nelituji, že jsem dočetla. Kniha je čtivá, ten konec by mohl být trošku jasnější, ale určitě doporučuji.

30.04.2015 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Výborná knížka se zajímavým příběhem.

17.08.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Je poznat, že je to autorova první kniha této série, není tak dobrá jako ostatní. Kniha má ale výborný konec, tak jak to Nesbo umí.

30.03.2013 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zatím nejlepší knížka od Nesboa. Nemohla jsem ji odložit a těšila se na další stránky. Akorát škoda, že od knihy Zlín vyšel prvně Sněhulák. Kdo četl Sněhuláka dříve než první díl Harryho Hola (Netopýra) bude toho během čtení Netopýra už dost vědět, právě ze Sněhuláka.

23.03.2013 5 z 5