misaa.p misaa.p komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat. Docela mi trvalo, než mě příběh chytl (zhruba 100 stran) a začetla jsem se. Celkově kniha přelouskána zhruba za 5 dní. Příběh je poutavý, chvílemi na mě působil dojemně a smutně. Nejvíce mě pohltily emoce snad většiny postav, o kterých o podle mě je nejvíce. Za mě palec nahoru!

04.08.2017 4 z 5

Miluju knížky Lékařů bez hranic. Tomáš Šebek píše stylem, který mi opravdu sedí, dokáže totiž čtenáře vtáhnout sebou a alespoň z části si představit, co všechno se na jeho misích děje. Při čtení těchto knih si člověk uvědomí, jaké někdy řeší malichernosti. A ano, všude je něco, ale opravdu bychom měli být vděční za to, že máme kde spát, co jíst a jsme relativně zdraví. Doporučuji všem!!

05.04.2018 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kniha, která vezme za srdce nejspíš každého, kdo ji přečte. Nejen kniha, ale i film jsou plné emocí, zvratů a hlavně překvapení. Místy jsem měla až husí kůži při představách děje a kolikrát jsem chtěla do knížky skočit a něco tam změnit :D. Silný příběh.

26.03.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuhle knížku bych zařadila do povinné četby na střední škole (ne-li na základní), jako odstrašující příklad. Velice drsné, ovšem v mnoha případech bohužel pravdivé.

12.07.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh byl hezký, ale asi jsem očekávala více. Zajímavá kniha se zajímavým příběhem, často napínavým a smutným, ale bohužel lehké zklamání.

05.12.2018

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Příjemná oddychovka. Upřímně, Paper towns nebo Hvězdy nám nepřály mě zaujaly víc. Ale celkem příjemné čtení.

15.08.2018 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Příběh mě upoutal, vtáhl do děje.. Ovšem konec... nevím moc, co si o tom myslet. Čekala jsem wow efekt, který se bohužel nedostavil. Chystám se shlédnout film, tak uvidíme, zda to bude stejně tak. Jinak příběh napínavý.

16.07.2017 3 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Prostě neuvěřitelné. Měl by si to přečíst každý.

29.12.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Patrik Hartl je prostě jedinečný a svůj. Stejně tak jeho knihy. Velká spokojenost, moc jsem se na knihu těšila a jsem ráda, že je součástí mé knihovny a věřím, že jsem ji nečetla naposled.

04.11.2018 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

První dílo od tohoto známého autora. Trochu jsem se bála a nevěděla jsem, co od knihy čekat. Sice mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale po několika stranách mě příběh pohltil, chtěla jsem vědět víc a víc a prožívala napínavé luštění případu. Je možné, že si některé jeho knihy ještě přečtu, sice to není můj šálek kávy, ale kniha mě velice bavila.

18.11.2017 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Film je sice lepší, ale i tak je kniha fajn. Nestárnoucí citáty budou nej jak v knize, tak ve filmu.

12.07.2017 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Silná kniha. Víc není potřeba psát.

07.02.2019 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Příjemný příběh, oddychovka. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami a jsem velice zvědavá na film.

22.10.2017 4 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Kniha, kterou jsem v dětství milovala. Srdeční záležitost.

28.09.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Byla jsem hodně zvědavá na tuto knihu, už jen díky tolika ohlasům, jaké sklízí na internetu i u hodně mých známých. Ovšem mě tak neohromila. Ano, příběh byl zajímavý, ale že by mě uchvátil, to opravdu ne.

18.09.2017 1 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Zajímavé čtení, které nutí zamyslet se, jak záslužnou práci někdy lidé vykonávají. Lékařům bez hranic (i dalším profesím samozřejmě), patří obrovská poklona.

12.07.2017 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Starší kniha, ovšem konec hodně překvapivý.

18.06.2017 3 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Protože se jedná o skutečné příběhy, je kniha o to poutavější a zajímavější. Čtenář pozná realitu a příběh, ač někdy dost krutý jiných lidí. Hodnotím velice pozitivně!

12.03.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Skvělá knížka na oddychové čtení. Příběh ze života, který člověka donutí zamyslet se nad mnoha věcmi. Nejprve jsem četla Veroniku, která, jak už zde bylo zmíněno, byla popisována více do detailů, tudíž druhý příběh Jáchyma byl často o přemýšlení "jak to vlastně bylo v té Veronice". Každopádně kniha skvělé a určitě se k ní někdy vrátím.

02.02.2017 5 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Příjemné a celkem napínavé čtení, plné příběhů a situací ze života.

29.09.2018 4 z 5