Misa.K1 Misa.K1 komentáře u knih

Osm Osm Radka Třeštíková

Pro mě fajn oddechovka na léto.

Edit: Slovem " oddechovka" myslím spíš to, že jsem se u knížky odreagovala a vtáhla mě do děje, samotný příběh byl spíš drama. :)

02.08.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bohužel jsem knížku odložila, což se mi běžně nestává, působila na mě zmateně a depresivně, prostě mi nesedla.

16.07.2017 1 z 5

Čtyři roční období: Rok v Římě Čtyři roční období: Rok v Římě Stefan Ulrich

Spravna oddechovka a dozvite se i neco o zivote v Rime. Za me fajn knizka.

31.05.2017 4 z 5

S tebou nebo bez tebe S tebou nebo bez tebe Carole Matthews

Jako oddechovka fajn. :) První část knížky se četla sama, kdo z nás si někdy neprožil zoufalství z rozchodu... Konec knížky nereálný, část o Himalájích by byla lepší, kdyby byla o tom, jak hrdinka 'znova našla sama sebe' vlastním přičiněním a bez toho, aby v tom hned byl nový chlap, ale to je jen můj názor. :)

18.05.2017 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Skvela oddechovka na odreagovani. Cetla se sama. :)

13.05.2017 5 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Zatím asi nejslabší oddechovka od Alexandry. Knížku jsem ani nedočetla. :)

11.05.2017 1 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Knížka mě vážně chytla, nemohla jsem přestat číst. Od autorky si určitě přečtu i další. Několik slabých bodů ale knížka má, jak je už popsáno v několika předchozích hodnoceních. Motiv pro mě byl slabý a to trauma po 10 letech taky nepravděpodobné. Ale četlo se to samo a atmosféra domu na samotě super. :-)

02.05.2017 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Mám pocit, že jsem se nechala nalákat na reklamu téhle knížky. Bohužel mě nechytla, nedokázala Jsem se začíst a některé části jsem prostě přeskočila, jen ať už se doberu ke konci. Nesedl mi styl psaní (nevím, nakolik jde o překlad, ale ten za to asi nemůže) ani střídání postav / času. Za mě nedoporučuju. :)

26.04.2017 1 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Uplne souhlasim s tim, co uz tu nekdo psal - kdyby knizka byla psana jako samostatny pribeh a ne 2. dil, pak super, takhle ma clovek predem jakysi predsudek nebo ocekavani a je tezke, aby ho knizka nezklamala. :-)
Na zacatku jsem se nemohla zacist, dokonce jsem knizku na delsi dobu odlozila, ale pozdeji se k ni vratila a cteni me moc bavilo, jen jsem ji neporovnovala s dilem prvnim.

22.04.2017 4 z 5

Kazda povidka je trosku jina, kazdy si najde svoje. :-) Vetsina z nich me fakt bavila, takze davam 4*, jen par z nich jsem popravde preskocila. Nejvic me bavila povidka od M.Klevisove, ktera me nikdy nezklame.

14.04.2017 4 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Knížka se četla dobře, jen ten konec byl na mě moc nereálný. :-)

24.02.2017 2 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Spravne oddechove cteni, sem tam me stval preklad, ale to nesouvisi s dejem knizky. :) Potrebovala jsem na cteni oddechovku, takze mi knizka sedla.

11.02.2017 4 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Příjemná oddechovka, potřebovala jsem nenáročné čtení a žádný thriller, takže knížka nezklamala.

05.02.2017 3 z 5

Můj řecký rozvod Můj řecký rozvod Jiřina Tejkalová

Knizka se cetla moc dobre a rychle, ale musim rict, ze jsem podle popisu obsahu cekala uplne jine cteni a jiny pribeh.

24.01.2017 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tohle je druhá knížka, kterou jsem od Jojo četla, a bohužel pro mě průměr.
Začátek mě bavil, ale rozuzlení ke konci příběhu mi přišlo moc přitažené za vlasy, takže ke konci mě knížka spíš zklamala a musela jsem se trochu nutit ji dočíst.
Plus je pro mě prostředí příběhů, australská zátoka, úplně jsem se tam při čtení přenesla.
Minus je střídání postav, jak už tu někdo psal, všechny jsou psané stejným stylem a často jsem zapomínala, kdo vlastně kapitolu vypráví, nedalo se to odlišit.
Od autorky si ale v budoucnu určitě ještě něco přečtu.

16.03.2016 3 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Knížku jsem si vybrala jako oddechovku po několika detektivkách a nezklamala, musím říct, že jsem se u ní hodně nasmála. Můžu doporučit všem, co si u čtení chtějí odpočinout a pobavit se. Tess a její trapasy mě moc bavily a od autorky si určitě přečtu něco dalšího.

17.02.2016 4 z 5

Mrtvá z golfového hřiště Mrtvá z golfového hřiště Daniela Kovářová

Knížka se četla příjemně, musím ale říct, že do děje mě za celou dobu nevtáhla.
Zajímavé bylo golfové prostředí a vysvětlení golfových pojmů.

11.02.2016 3 z 5

Fucking, loving Ireland / Až vyrostu, chci být Ir! Fucking, loving Ireland / Až vyrostu, chci být Ir! Kateřina Hejlová

Čtení mě bavilo, dá se doporučit všem, co se zajímají o život a práci v zahraničí popsané na základě vlastní zkušenosti.

08.02.2016 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

První detektivka, kterou jsem od autorky četla, a popravdě jsem se od ní nemohla odtrhnout. Moc mě baví její styl psaní a vykreslení postav.
Zlodějka příběhů mě zatím bavila nejvíc z detektivek od Michaely, možná i proto,že byla první. Za mě doporučuju.

05.02.2016 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Správná oddechovka, hezké a laskavé čtení, mě to moc bavilo.
Doporučuju hlavně milovníkům koček.

05.02.2016 5 z 5