Misa.K1 Misa.K1 komentáře u knih

Srdcová desítka Srdcová desítka * antologie

Až na dvě povídky, které mě moc nebavily, mi všechny přišly skvělé.
Povídka od Míši Klevisové jako vždy "pohlazení po duši".

02.03.2024 5 z 5

Po vlastní ose: Hedvábnou stezkou na střechu světa Po vlastní ose: Hedvábnou stezkou na střechu světa Jolana Sedláčková

Krásné fotky, příjemné čtení.
Překvapilo mě předchozí hodnocení, nepřišlo mi, že by si autorka stěžovala.

25.07.2023 4 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

(SPOILER) Na to, jak se knížka na začátku dobře četla, tak druhá polovina bohužel zklámání.
Konec překombinovaný, nereálný.
A opravdu je nutné do thrillerů cpát týrání zvířat?

21.04.2023 1 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

"Cítila jsem, že mám prázdný žaludek, ale neodvažovala jsem se zeptat, jestli mají něco k jídlu, a tak jsem se posadila na bar a objednala si svařák a vzápětí další, a pak třetí, u kterého jsem zjistila, že mi vlastně vůbec nechutná. Kusy pomeranče v něm plavaly jako chcíplé akvarijní rybičky. Přesto jsem pila dál".

14.02.2023 4 z 5

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

Docela se divím nižšímu % v hodnocení, mně knížka vyloženě sedla a bavilo mě číst dál, i když jsem celkem brzy tušila, kam zápletka směřuje.

06.12.2022 5 z 5

Deník letušky Deník letušky Marika Mikušová

Knížek od letušek jsem četla víc (prostě mě baví, asi proto, že by to nebyla práce pro mě, ale tím víc mě baví o tom číst) a musím říct, že zatím v žádné nebylo tak podrobně popsáno, jaký je nátlak ze strany aerolinek, supervizorů, purserů... Ten nátlak, že všechno musí být dokonalé.
Dočtete se víc o práci letušky a míň o samotných destinacích, což mě bavilo.
Na čtení jsem se těšila a dávkovala si ho postupně. :-)
Doufám, že vyjde zmiňovaný druhý díl. :)

28.09.2022 4 z 5

Míň než kopnout si do psa: Z Asie na vlnách Radiožurnálu Míň než kopnout si do psa: Z Asie na vlnách Radiožurnálu David Jakš

Název knížky mě málem odradil, při čtení kapitoly o údělu Rohingů jsem pochopila.
Celkově velmi zajímavé čtení.

17.08.2022 5 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Příjemná oddechovka mezi čtením thrillerů.

30.07.2022 3 z 5

Zázraky Zázraky Elena Medel

Bohužel, tohle mě vůbec nebavilo.

15.06.2022

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

"Kdo si nenakadil do žabek, nikdy na žádné misi s Lékaři bez hranic nebyl'.

01.02.2022 4 z 5

Řeka v temnotě Řeka v temnotě Masadži Išikawa

"Když umíráte hladem, mizí vám ze rtů a nosu veškerý tuk, takže máte pořád vyceněné zuby jako nějaký zuřivě vrčící pes a místo nosu už jen dvě dírky.
Kéž bych něco takového nikdy býval nezjistil."

14.01.2022 4 z 5

Bez motoru do Peru Bez motoru do Peru Petr Macourek

Parádní čtení o dobrodružné cestě Jižní Amerikou.
Pro mě to krásně shrnul následující odstavec v jedné z prvních kapitol:
"Přes všechna uvedená nebezpečí je však pro mě pobyt v Latinské Americe balzámem na duši. Drtivou většinu obyvatel totiž tvoří přímí, upřímní a otevření lidé. Jejich pozitivní pohled na svět a neustálý úsměv na tváři je až nakažlivý. Často jsem se vracíval do Česka takto nakažen, pozitivně naladěn a s úsměvem na tváři. Ten mi však na ksichtě rychle zkysnul po uvědomění si tvrdé reality a duše se nenávratně ubírala k depresím. Jedinou léčbou byl návrat. Nezbývalo, než se vydat znovu na cestu. Někteří lidé to nazývali útěkem. Já si to nemyslím. Je to cesta. Každý si musí vybrat tu svou ".

08.01.2022 5 z 5

První lež První lež A. J. Park (p)

Knížka byla čtivá, ale nesedělo mi, že by se soudce choval tak jako Paul, působilo to na mě nevěrohodně.
Alice byla opravdu ufňukaná hysterka, nejednou mě napadlo, že kdyby musela chodit do práce a neseděla pořád doma, tak by neměla čas všechno tolik řešit. :-)

03.12.2021 3 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Moc pěkný příběh.

29.11.2021 5 z 5

Tajomstvo domu v dobrej štvrti Tajomstvo domu v dobrej štvrti Adriana Krištofíková

Moc pěkné čtení.

05.11.2021 5 z 5

Pseudonym Pseudonym Alexandra Andrews

Dojem z knížky mi bohužel místy kazil překlad; neustále opakované "hádám, že..." (kdo tohle spojení používá??), nebo perlička "Florence si absurdně uvědomila, že její city jsou raněné".
Jinak celkem fajn thriller.

01.10.2021 4 z 5

Poslední manželka Poslední manželka Karen Hamilton

Knížka byla celkem zajímavá, ale nějak tomu chyběl spád, něco, co by mě nutilo číst dál a dál.

30.07.2021 3 z 5

Holka od Big Benu Holka od Big Benu Kristýna Burgerová

Bavilo mě, hodně ironický humor mi nevadí, zavzpomínala jsem na Anglii, takže za 5*.

25.07.2021 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Souhlasím s předchozím komentářem, knížka byla napínavá, četla se dobře, ale kdybych předem věděla, o čem děj bude, tak bych si ji ke čtení nevybrala.

13.07.2021 3 z 5

V zajetí Atlantiku V zajetí Atlantiku Inna Václavová

Shrnuto dvěma slovy: ztráta času.

16.06.2021 1 z 5