minimonisek minimonisek komentáře u knih

Únosné riziko Únosné riziko Robin Cook

Tuhle knihu už jsem četla několikrát a pokaždé mě nadchla, líbí se mi spojení námětů salemských procesů a výzkumu nového léku. Navíc jsem poslední stránky doslova hltala. Za mě si proto kniha plným právem zaslouží 5 hvězdiček.

26.08.2014 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Kniha se mi líbila, vůbec jsem netušila, kdo je pachatel a navíc je pozitivně ukončena. Určitě si ji ještě někdy přečtu.

20.07.2014 3 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

Knížka mě moc nezaujala, těch příšerek tam bylo až moc. Místami jsem si říkala, jak tohle autorka vůbec dokázala vymyslet, jediné plus vidím na tom, že je příběh zasazen v lékařském prostředí, což není moc obvyklé. Další díl si nejspíš nepřečtu.

20.05.2014 2 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Kniha se mi líbila, nejvíc asi nápad spisovatelky, kdy dané městečko situovala pod zemský povrch. Od konce jsem se nemohla odtrhnout. Druhý díl si rozhodně taky přečtu.

13.05.2014 4 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Skvělá antologie hororů, čtu ji už poněkolikáté a nikdy mě neomrzí. Zatím nejlepší antologie s horory, kterou znám, všechny povídky byly bravurně napsané. Ke knize se stoprocentně zase vrátím.

09.05.2014 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

I když byla kniha trochu jiná než film, který jsem viděla dříve, tak se mi moc líbila. Děj je psaný velice poutavě. Knihu si určitě přečtu víckrát.

17.04.2014 5 z 5

Když dvanáctá hodina odbila Když dvanáctá hodina odbila Vladimír Pospíchal

Hororová kniha, která mě po dlouhé době opět něčím překvapila. Takhle mají horory vypadat. Příběhy byly nápadité, člověk se od nich nemohl odtrhnout a navíc mě zaujala i strašidelná obálka knihy.

04.03.2014 5 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Některé povídky byly zbytečně dlouhé a nudila jsem se. Sice zde byly i výjimky jako třeba Černý telefon, Abrahamovi synové a Uslyšet zpívat cvrčka, ale na tak obsáhlou knihu je toho dost málo. Nejhorší mi příjde titulní povídka Bobby Conroy vstává z mrtvých, ta je úplně o ničem.

26.02.2014 2 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Kniha byla od začátku napínavá a až do prozrazení viníka, jsem nevěděla o koho jde. Čtení mě hodně bavilo a nemohla jsem se od této knihy odpoutat. Děj je spíše kriminální než hororový, ale i tak mě zaujal.

26.02.2014 4 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Na druhý díl jsem se hrozně těšila, protože mě první doslova nadchl. Nakonec jsem jsem jím byla trochu zklamaná, čekala jsem víc akce mezi Clarou a Tuckerem, přišlo mi, že se viděli jen párkrát na to, že ho tak milovala a v prvním díle kvůli němu nesplnila své poslání. Přišlo mi, že až příliš moc se tenhle díl točil kolem smrti. Jinak se mi styl psaní spisovatelky moc líbí a jsem ráda, že vymyslela tu zápletku s černokřídlými. Třetí díl si rozhodně přečtu. Ale oproti jedničce musím dát jen 4 hvězdičky.

14.02.2014 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Jedna z opravdu dobrých knih, které jsem v poslední době přečetla. Děj byl napínavý od začátku až do konce. Tato prvotina autora mi příjde hodně povedená až jsem tím byla překvapena. Navíc nutí člověka k zamyšlení, co by sám dělal na místě účastníků takovéto reality show.

01.02.2014 5 z 5

Zrozena o půlnoci Zrozena o půlnoci C. C. Hunter (p)

Kniha se mi moc líbila, je psaná velmi čtivě. A zajímavý je i námět. Určitě si ji přečtu víckrát a doufám, že i ostatní díly budou tak dobré. Jen je škoda, že se člověk nedozvěděl, čím hlavní hrdinka doopravdy je.

19.12.2013 5 z 5

Letní lásky (Náhlé hnutí mysli, Obětí násilníka, Na cestě k Mandalay) Letní lásky (Náhlé hnutí mysli, Obětí násilníka, Na cestě k Mandalay) Nora Roberts

Z knihy Letní lásky 1993 se mi tento příběh zdál neslabší, děj byl předvídatelný od začátku až do konce. Není v něm ani moc akce. Trochu mě to zklamalo, protože jinak příběhy od N. Robertsové mám moc ráda.

19.12.2013 2 z 5

Bec Bec Darren Shan (p)

Tato kniha mě překvapila hlavně závěrem, nečekala jsem, že skončí zrovna takhle.... Jako ostatní Demonata je psána velice čtivě.

11.12.2013 4 z 5

Koupání na adama Koupání na adama Melissa de la Cruz

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale nakonec mě kniha zaujala. Od téhle autorky jsem četla více knih a tahle série mi zatím příjde nejlepší.

11.12.2013 3 z 5

Román pro dívky Román pro dívky Petra Vaisová

Kniha ukazuje jednotlivé vztahy rodičů a jejich dětí a dětí mezi sebou navzájem. Zaměřuje se na různé problémy mladistvých a to jak se s nimi vypořádají. I když už dávno nejsem náctiletá, tak se mi kniha líbila, je napsána velmi čtivě. Určitě ji doporučuji k přečtení.

01.10.2013 4 z 5

Návrat za úplňku Návrat za úplňku Fan Vavřincová (p)

Knihu jsem četla již několikrát a vždy se k ní ráda vracím. Příběh dvou duchů, kteří se za své činy ocitají v budoucnosti, aby je napravily, je místy velmi vtipný. A navíc kniha končí happyendem, tak co si víc přát.

17.09.2013 4 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Kniha se mi líbila, měla vcelku rychlý spád, hodně mi to připomínalo Stmívání - z hlediska motivu i toho, co se v knize přihodilo. Dobrý byl ten nápad se zrcadly a působení lovcova amuletu. Dávám 3 hvězdičky za to, že je to hodně podobné Stmívání, jinak bych dala určitě víc....

19.03.2013 3 z 5

Čarodějky z East Endu Čarodějky z East Endu Melissa de la Cruz

Ze začátku mi přišlo, že autorka popisuje takový všední život, nic moc se tem nedělo, ani postavy nejsou moc dobře popsané. Kniha se četla celkem rychle, pak když mě to začalo docela bavit, tak jsem zase byla zklamaná z toho konce - vše se vyřešilo na pár stránkách. Myslím, že si tuhle knihu už víckrát nepřečtu.

13.03.2013 2 z 5

Věšáky a další svěšeniny Věšáky a další svěšeniny Allan Plenderleith

Kniha je trochu horší než Nahotiny, ale i tak jsou vtipy vtipné. Pro milovníky kresleného humoru, je to to pravé.

08.03.2013 3 z 5