Tanec stínů

Tanec stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3114/bmid_buchanan-renard-fbi-tanec-stinu-JOc-3114.jpg 4 297 297

Buchanan-Renard (FBI) série

Na velkolepou svatbu Kate MacKennové a Dylana Buchanana přichází podivný host. Excentrický profesor historie MacKenna tvrdí, že mezi oběma rody, jež se tímto sňatkem spojují, trvá prastarý spor, který má počátek dávno ve středověku, kdy předkové obou novomanželů žili ve Skotsku. Vinu dává jednoznačně Buchananům, kteří údajně ukradli McKennům vzácný poklad a v průběhu staletí páchali jen a jen zlo. Ženichova sestra Jordan Buchananová tento zaujatý výklad vyslechne, je pobouřena a profesorovi samozřejmě nevěří. Pravděpodobně by však jeho tvrzení odbyla jen mávnutím ruky, nebýt Noaha Clayborna, blízkého přítele rodiny. Ten jí totiž vyčte, že jedná vždy až příliš rozumně a není schopna chovat se spontánně. Aby mu Jordan dokázala, že nemá pravdu, rozhodne se vypravit za profesorem do texaského městečka Serenity, kde hodlá převzít výsledky jeho bádání. Avšak sotva se ubytuje v maloměstském motelu a začne pořizovat kopie závěrů výzkumu, čeká ji děsivé překvapení. V kufru svého auta nalezne mrtvého profesora MacKennu. Od této chvíle se zdá, že se její dosud klidný a rozvážný život obrátil vzhůru nohama. Naštěstí nalézá oporu ve svém bratrovi Nickovi a Noahu Claybornovi, kteří jako agenti FBI mohou v pravý čas zasáhnout. Jejich příjezdem však problémy nekončí. Jordan dál naráží na hrozby, jež přicházejí z nejbližšího okolí, spolu s Noahem se musí vypořádat s nebezpečím číhajícím na každém kroku, s všudypřítomnými intrikami. V průběhu společně strávených dní se jejich vztah začíná měnit...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Shadow Dance , 2007

kacenka0239
17.10.2022 5 z 5

Tohle už na mě bylo dost zamotané.
Celá série je fajn, ale tohle je pro mě jeden z méně povedených dílů.

Marci_Vaj
31.07.2022 4 z 5

Místy mě to přišlo trochu zamotaný, ale byl tam Noah, takže všechno odpuštěno :-D

kacenka6144
25.07.2022 4 z 5

Tak konečně došlo i na Noaha. Teď už jenom zjistit, jak to bylo s tím pokladem.

Inka8
09.05.2022 3 z 5

Knihu jsem četla , protože se mi zalíbily příběhy o Buchananových mužích pracujících v FBI . Docela zajímavá zápletka , ale je pravda , že bylo zbytečně moc vražd kolem hlavní hrdinky , která se vlastně z hecu vydala na cestu za profesorem , který tvrdil , že její rod může za zmizení pokladu a nakonec skončil mrtvý v kufru jejího vypůjčeného auta

tamdr
13.01.2022 2 z 5

zatím nejslabší, co jsem od ní četla

senoritar
31.07.2021 5 z 5

Tuhle sérii miluju a na Noaha jsem se těšila, nezklamal. Povedený díl.

johana3160
27.01.2021 3 z 5

Mohlo to byt lepsi, ale i horsi. Vrah byl jeden z mych podezrelych, i kdyz ne ten hlavni. Za me dobry prumer:)

Siegrid
30.09.2020 2 z 5

Nic extra, autorka má lepší, ale i horší knihy. Za mě průměr.

luci33
20.09.2020 4 z 5

Víc vtipu, víc dramatična, víc jiskření,.. a bylo by to dokonalé. Ani jsem si nevšimla, kdy se Noah zamiloval.

angelbooks
12.09.2020 5 z 5

Opravdu jsem některé části příběhu nečekala, a kdo je hlavní vrah už vůbec ne!
Doporučuji, jde o další skvělé dílo z pera Julie Garwood! :)

jinbr
19.03.2020 5 z 5

Mě se příběh líbil, líbí se mi i ten humor, který je v příběhu obsažen.

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Další skvělý díl této série. Velmi zajímavá a napínavá zápletka nechybí v žádné knize. Jordan byla trochu zbrklá, ale velmi přátelská a Noah...….proutník, ale moc jsem se těšila, až konečně ukáže svou druhou "citlivější" tvář. Mohu jen doporučit

jani.ruzicko
23.07.2019 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil. Už od začátku série byl Noah mým velkým oblíbencem, byl hrozivý a vtipný. Jsem ráda, že se tady ukázala i ta jeho "srdeční" stránka.
Doporučuji =)

MonaLisa42
16.03.2019 5 z 5

WOW... Jeden z nejlepších dílů této série. Příběh byl napínavý, zábavný,... prostě super. Hlavní hrdinka mi byla zatím ze všech nejsympatičtější. Má, stejně jako já, ráda matematiku, logiku a zajímá ji historie její rodiny. Dokonce má minimálně i jeden nedostatek, kterým je její zrak - už mě úžasné, bohaté a bezvadné ženy příliš nebaví.
Noah i Jordan jsou postavy, které jsem znala už z minulých dílů. Za to jsem velice ráda, protože se mi nepletly jejich jména. Velice jsem se těšila na Noahův osud. Moc se mi líbí propojení Noaha Clayborna a jeho prapradědečka Cola Clayborna z jiné série této autorky.
Velice mě pobavila věta: "V kufru našeho auta je další mrtvola." To jsem se mohla potrhat smíchy... já vím, asi mám zvrácený smysl pro humor :-D
Knihu jsem přečetla během dvou dnů a velice se mi líbila. Můžu ji všem jedině doporučit. Dekuji!!!

bekule
03.04.2018 5 z 5

Po přečtení některých komentářů jsem se trošku obávala jestli mě Noah a Jordan nezklamou. Naštěstí nezklamali, zhltla jsem knihu za dva dny , skvěle se četlo . Možná prospělo že jsem si od této série dala chvíli pauzu, už mi začaly jednotlivé díly a dvojice splývat. Tak jo, přidávám si Garwoodku mezi oblíbené i když pochybuji že se někdy odhodlám k četbě jejích historických romancí....

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

katkaq
02.08.2017 3 z 5

Konečně, konečně jsem se dostala ke knížce s Noahem. Možná jsem se neměla tak těšit, protože mě děj, který se odehrával mezi Noahem a Jordan malinko zklamal. Čekala jsem trochu něco jiného. I tak je knížka dobře napsaná a já nelituji toho, že jsem si ji přečetla.I když jsem se snažila, ani tentokrát jsem neodhalila vraha až dokud ho neprozradila Julia. Byla jsem jediná, komu se při představě čokoládového dortu zbíhali sliny?

EvikU.
06.04.2017 5 z 5

Moc pěkná napínavá kniha. Zase se ke mě dostala jako samostatná kniha. Podle databáze si přečtu i ostatní knihy ze série. Určitě budou všechny pěkné.

TaLu
19.02.2017 4 z 5

Vzhledem k Noahově minulosti jsem čekala možná ještě víc dobrodružství a napětí. Přesto příběh skvěle doplňuje sérii.
Listováním v poznámkách profesora autorka ukazuje některé její příběhy z historických romancí a Noah vlastní hodinky svého prapradědečka z další krásné série vzešlé z jejího pera. Podobné propojení se mi vždy líbí, protože mi připomíná, že sama autorka nerada "opouští" své oblíbené hrdiny. Podobně je tomu podle mne i u čtenářů jejích knih.

"Toužil jsi po něčem tak zoufale, že bys kvůli tomu riskoval všechno? "
No řekněte, nechtěli bychom po položení takové otázky slyšet také tiché ( nebo raději hlasité) ano..?
prostě romantika ...jak má v takovémto žánru být

Kešu1981
04.02.2017 5 z 5

A je to tu...Noah a Jordan...bála jsem se kvůli svým očekáváním, ale fakt zbytečně. Zase to Garwoodce vyšlo skvěle, je prostě dobrá! :o)

Julie Garwood
americká, 1946 - 2023