minde minde komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak dočteno, a nemám slov. Úžasná kniha, u které během čtení víte, že vás na dalších stránkách nečeká asi nic pěkného, ale přesto nemůžete přestat číst. A téma výzvy je jasné: Prostředí, ve kterém bych se nechtěla ocitnout.

03.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná, skvělá kniha. Moc jsem se na ni těšila, až ji budu číst. Věděla jsem, že to bude dobrá kniha, a nakonec předčila mé očekávání. Zážitek ze čtení umocňovalo to, že tady žiju, že znám zdejší kraj, denně projíždím kolem šikmeho kostela, a pokaždé mi běhá mráz po zádech, když si uvědomím, že tady stály domy, z toho kopce běžela Barbora, po hlavní cestě chodili havíři do roboty na šachtu...
Velmi se mi taky líbilo to, že ač je kniha napsána spisovnou češtinou, použila autorka sem tam nějaké to slovíčko "po našimu", což dává čtenáři reálnější představu, jakoby se děj promítal přímo před jeho očima. ba co víc, jako byste byli přímo tam.
Děkuji autorce, je vidět, kolik do toho vložila úsilí a času, ale hlavně s jakou láskou knihu psala.
Už teď se těším na další díl.

25.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha, Alena Mornštajnová snad neumí napsat špatnou knihu :-)

25.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dočteno, a chce se mi brečet, že už je zase konec. Druhý díl jsem natahovala, abych ho četla déle, než první před rokem; a stejně to rychle uteklo. Ty chvíle strávené s Barkou, Ženkou a dalšími, byly tak krásné, i když většinou smutné, až tragické. S některými jsme se už museli rozloučit. Žití jejich životů, pobývání s nimi ve staré Karvinné bylo pro mě opět neskutečným silným zážitkem. A já teď dál budu žít ten svůj (v lepších časech) v nové Karviné, a netrpělivě očekávat třetí díl:-)

09.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvělá kniha. Z počátku jsem si taky musela zvyknout na styl psaní, ale pak už jsem jen hltala stránku za stránkou. Opět to ve mě vyvolalo silné emoce nad krutostí a nesmyslností druhé světové války. Se Zuzanou jsem soucitila, a moc jsem si přála, aby už konečně byla šťastná. No další kniha, na kterou hned tak nezapomenu.

21.01.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nemůžu jinak, než dát A. Mornštajnové zase 5*. Další skvělá kniha.

22.06.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nechci se opakovat, ale souhlasím s ostatními, že je to úžasná,krasná a dojemná kniha, ktera vás rozbrečí a donuti si uvědomit, že můžeme byt vděčni za to, v jaké době zijeme. Také dekuji Rodaw - Irence za doporučení :-)

28.11.2017 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, silný příběh, ze kterého až mrazí. Kdyby v r.89 vše dopadlo takhle a komunisti by stále byli u moci, klidně by to mohlo s námi dnes takto dopadnout, strašná představa. A vlastně by ani nevznikla tato kniha, za totalitního režimu by se ani nikdo neodvážil ji napsat. Co bysme pak četli...:-)

11.06.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Hlavní hrdinka miluje knihy, a raději tráví čas čtením, než na mnohdy nudných večírcích a plesech. V tom měla Animant moje sympatie:-) A když se navíc rozhodla pracovat v knihovně, usmívala jsem se blahem :-)) Jenže asi ji to moc stouplo do hlavy, začala se chovat důležitě, jakoby spolkla všechnu moudrost světa, a jen ona všechno ví nejlíp. Tak s tím mi trochu lezla na nervy. Pak ji ale spadl hřebínek po tom večeru s Reedovymi bratry. Uvědomila si jak se chovala, a to jsem ji pak už zase měla ráda. A pak už děj nabral plné obrátky, ani jsem se nestihla pořádně nadechnout. I když bylo jasné jak to skončí, stejně jsem byla napjatá až do konce.

Vůbec nevadí, že se kniha řadí mezi dívčí romány. Potěší srdce i duši každého knihomola.

14.10.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka ve mě zanechala tak hluboké emoce...a ještě dlouho bude ve mě doznívat ten smutek, ale i radost zároveň. Je to opravdu nádherná knížka. Zasáhne vás jednak krutost druhé světové války, ale i příběh prostých lidí, příběh dívky, který je na jedné straně smutný, a zároveň i úsměvný....A také sama vypravěčka, kterou je Smrt. Určitě se k té knížce budu vracet.

02.02.2014 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Prázdniny v Česku se mi asi líbily nejvíc. Možná je to i tím, že cestuje po Česku, po místech, která jsou nám tak známá a blízká. Moc jsem si čtení užila. Nejen pro ten humor, ale taky pro to bezstarostné cestování, kdy nic není problém, všude se dá dostat, všechno se nějak vyřeší. Máte pocit, že cestování s Ládíkem musí být zábava, a že s ním se nikde neztratite. Knížka má navíc moc pěkné provedení, krásné ilustrace a hezky voní :-)

22.02.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Konečně jsem si Sedmilhářky přečetla, pořád jsem o knize i seriálu slyšela. Super, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, a teď se těším na seriál :-)

26.09.2020 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moc milá knížka, která mě pohladila po duši. I když je spíše věnována mladším čtenářům, tak potěší i dospělé. Ostatně já jsem taky takový snílek jako Anna, která má ráda přírodu, a Zeleného domu bych se taky nevzdala :-)

28.07.2021 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Opravdu skvělá, úžasná kniha, která mě pohladila na duši. I když se děj odehrává za 2.svět.války, není knížka depresivní. Jsou tam chvíle smutné a tragické, ale nad nima převažují ty hezké, milé a nadějné. Že i v časech kruté války lze od toho na chvíli utéct a ztratit se v knihách a příbězích.
Obdivovala jsem Grace jak dokázala být statečná, pomáhala kde se dalo, a na druhé straně ji milovala za to, jak postupně objevovala kouzlo knih a jejich čtení. Tohle přesně cítí a prožívá každý knihomol. Vychutnáva si radost ze čtení.

30.01.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ačkoliv se mi obálka knihy moc nelíbí (čtenářská výzva), tak její obsah je naprosto skvělý. Dobře se to čte, knížka vás rozveselí, povzbudí, nenáročné čtení, u kterého si uvědomíte, že si můžete každý den užívat zivota, a nedělat si starosti o to, co bude zítra.

11.08.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nemám slov, to byla těžká četba, která vás sice na začátku chytne a nepustí, ale není pro každého. Je mi líto těch žen, které i dnes tohle všechno musí snášet. Nenávidím ty jejich muže, kteří s nimi takhle zacházejí. A je fajn že spisovatel -muž žijící, pocházející z tohoto prostředí se nad tím zamýšlí, a že jemu jako muži to není jedno jak se tam se ženami zachází.
Jako už mockrát u podobných knížek, si uvědomuji, jak jsem vděčná, že jsem se narodila a žiju tady.

06.12.2019 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Napětí, humor, nenáročné oddechové čtení. Za mě super:-)

04.09.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

No jasně, taky jsem se v tom poznávala :-) Skvělá oddechovka, která potěší každého knihomola.

11.10.2019 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Bible je mnohdy náročná, nelze ji jen tak pochopit. Musí se číst pomalu, přemýšlet nad tím co čteme...a pak teprve v ní objevíme ten pravý poklad.
Kniha, kterou čteme celý život :)

14.06.2013 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkný a silný příběh. Co si ženy musely prožít a vytrpět. Bylo mi Irmy líto, ale i Edity. Kdyby Irma jako mladá mohla zůstat se svou láskou.... A taky kdyby Edita na začátku potkala jiného hodného muže, určitě by z ní nebyla taková kukaččí matka, a všechno mohlo dopadnout jinak... Jenže kdoví, jesli by pak ta knížka byla tak dobrá :-)

06.11.2019 5 z 5