MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha byla fajn, je to taková oddechovka, u které se člověk zasměje. Autorka dokázala dost dobře vystihnout rozdíl mezi realitou a životem na sociálních sítích. Kniha hodně ze života.

05.03.2021 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Sice je už na začátku jasné, jaký bude konec, ale za mě krásný příběh. Je to úplně něco jiného než Odstíny, řeší se tu daleko závažnější problémy- obchod s bílým masem, postavení muže a ženy v Albánii, násilí na ženách.. Ačkoliv už na začátku víme, jak to dopadne, je to napsaný tak skvěle, že vás to nutí číst dál, nešlo se od toho odtrhnout, proto nechápu, jak mohl někdo knihu odložit. Ale sto lidí sto chutí.. Jsem ráda, že jsem nedala na hodnocení knihy a že jsem se k ní dostala.. Jediné, co mě na knize trochu zklamalo, byl ten useknutý konec.. Vše ostatní je popisováno velmi detailně a ten konec na 30 stránkách.. Zasloužil by si větší propracování, a nebo druhý díl.. :-)

01.03.2021 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Pro mě zatím jednoznačně nejhezčí díl... Jsem ráda, že konečně došlo i na Maxe, který tvrdil, že tohle se mu rozhodně nikdy nestane :-)

04.02.2021 5 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Tuto knihu jsem četla hned po Bastardovi a souhlasím, že kdyby byla součástí prvního dílu, asi by se mi to líbilo více. Je to sice hezké doplnění příběhu, ale na samotnou knihu mi to přijde málo.

30.01.2021 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Za mě klasická oddechovka, od které víte, co můžete předem očekávat. Četla se velmi dobře a nalákalo mě to si přečíst celou sérii.

24.01.2021 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Tak jsem zase sáhla na jistotu v podobě knihy od Sparkse a ani tentokrát jsem nelitovala. Kniha se čte jedním dechem, už po prvních kapitolách si přijdete, že jste součástí příběhu a musíte vědět, jak ta situace dopadne. Události na konci knihy jsou nečekané a vlastně vůbec poprvé jsem si nebyla jistá, jakým směrem se bude příběh vyvíjet.

19.01.2021

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Knihy od CoHo miluju. Na její tvorbě se mi líbí, že každá kniha je jiná a každá kniha řeší těžká témata, proto se neodvažuju považovat ji za oddechovku, i přesto, že jsem ji přečetla za jedno odpoledne. A obě oči přitom nezůstaly suché... Willa jsem si zamilovala.

07.01.2024 4 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

Předchozí díly byly emoční bomba, ale tenhle díl předčil všechno! Knížku jsem četla v kuse až do půl 5 do rána, prostě se od ní nedalo odtrhnout... Brečela jsem jak želva na každé třetí stránce. Strašně jsem si přála happyend. Zápletku, která změnila vztah Noah a Nicka jsem podvědomě vytušila už na začátku, neptejte se mě jak, prostě jsem to věděla...I přesto jsem byla překvapená, když se mi moje domněnky potvrdily. Obě dramata na konci už mi přišla lehce přitažená na vlasy, ale stejně jsem to hltala. Škoda, že je série u konce, všechny postavy mi budou moc chybět. Už teď se těším na další autorčin počin.

27.12.2023 5 z 5

Kdo ti píše? Kdo ti píše? Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Jsem ráda, že jsem se z té chumelenice venku mohla přesunout do mého milovaného Řecka. Hlavní hrdinka Šárka a její přítel Daniel si prožili velmi náročné chvíle, a doufali, že takové romantické místo jim pomůže vztah zachránit. Jenže se ukázalo, že pokud ve člověku jednou ztratíte důvěru, už to nikdy nebude takové. A to se přesně stalo i Šárce a Danovi. Naštěstí si oba dva uvědomili, jaký je jejich životní sen, a ten si také splnili. Šárka s Joannisem a Danovi to snad znovu vyšlo s jeho dřívější láskou, matkou jeho syna Ondry. Kniha se četla dobře, vyhovovaly mi krátké kapitoly a střídání rolí ve vyprávění. Díky tomu jsem se do všech osob dokázala vcítit. Jediné, co mě mrzí, je uspěchaný konec. Ocenila bych lépe dopsaný happyend :-)

28.11.2023 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Knížku jsem si dlouho šetřila, protože je to jediná knížka z fotbalového prostředí, kde je hlavní hrdinka fotbalistka. Fotbal miluju, prostředí holčičího kolektivu znám z vlastní zkušenosti, a tak mě tato knížka moc bavila, jako ještě žádná jiná. Doporučuji!

23.08.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tak, jako to bývá u všech knih od CoHo, tak i v tomto případě jsem brečela jak želva. Nevěděla jsem, koho mám litovat více, zda Kennu, která přišla během krátké chvíle o dceru i svého přítele, nebo Scottyho rodiče, kteří přišlo o svého jediného syna, nebo Ledgers, který stál mezi dvěmi stranami a nevěděl, k jaké se má přiklonit a v poslední řadě malou Di, která nikdy nepoznala svého otce a přišla o prvních pět let života se svou milující matkou. Tohle musí dojmout snad každého, matky ještě asi o něco víc.

30.06.2023 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Krásná knížka. Po dlouhé době jsem si nebyla jistá, jaká zápletka mě čeká a byla jsem mile překvapená. Jess to neměla v životě úplně jednoduché a obdivovala jsem, jak se stavěla ke vztahu k matce. Prarodiče jsem si úplně zamilovala. Jenom by mě sakra zajímalo, jaká byla nakonec ta jejich shoda :-D.

25.02.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Jsem vždy hrozně ráda, když u nás vyjde prvotina začínající spisovatelky a hned se stane mou oblíbenou. Tato kniha měla všechno. Neřekla bych, že to byla úplná oddechovka, ačkoliv se to četlo velmi dobře. Noah i Nicholas měli temnou stránku z minulosti, která byla cítit už z prvních stran a moc mě zajímalo, co ze svého života poodhalí. Líbilo se mi vyprávění z obou pohledů postav a jak se jejich příběhy hezky prolínaly. Z bouřliváka Nicka se stal svatoušek a ačkoliv je to klišé, mě to prostě baví. Těším se na další dva díly.

19.12.2022 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Nemohu napsat, že to byla oddechovka, ačkoliv je to skvěle napsaná knížka. Důvod je jasný. Téma znásilnění není rozhodně nic lehkého na čtení. Proudy slz se prolínaly se smíchem, a přesně to by ve vás měla dobrá knížka probudit. Není to kniha, na kterou bych za týden zapomněla. I z této knížky ve mně kousek zůstane delší dobu, ne-li navždy.

26.09.2022 5 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorek četla. Přijde mi, že už to ztrácí takový ten drive, na který jsem byla u série Božský zvyklá.

19.08.2022 3 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Za mě krásná knížka. Velmi oceňuji, že se autorka zaměřila na otcovskou lásku, která jak sama autorka řekla, bývá často opomíjena. Líbilo se mi, jak dva muži milují tutéž dívku, ale každý vlastním způsobem...

19.07.2022 5 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Těšila jsem se na oddechovku k bazénu, kterou přečtu během pár slunečných dní. Bohužel to byl krok vedle. Pokud bych vedle sebe postavila knihu Všechno nejlepší, Anno a tuto, myslela bych si, že je to od dvou odlišných autorek, z nichž Suvenýr napsal někdo, kdo se psaním začíná... Nejsem náročný čtenář, ale tahle kniha mi vůbec nesedla. Za mě to bylo o ničem... Třeba si ale své čtenáře najde.

05.07.2022 2 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Opravdu skvělá knížka. Po přečtení Dokonalé manželky jsem byla k autorovi trochu skeptická a jeho další knihy jsem odkládala. Nakonec jsem se rozhodla dát mu druhou šanci a po přečtení opravdu nelituji. Nejlepší thriller, který jsem zatím četla. S chutí se jdu vrhnout na Věř mi. A ostatním mohu doporučit.

25.04.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

U těchto typů knížek nikdy nečekám nic světoborného, prostě je to pouze na odreagování, kdy nemusím přemýšlet nad závažností děje. Tohle bylo ale opravdu o ničem.

22.04.2022 2 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Když jsem byla mladší, hltala jsem Správnou pětku a Sedmu. Jsem ráda, že podobně dobrodružně laděný příběh vznikl v Česku.

05.04.2022 5 z 5