Útěk do samoty

Krásná Denisa žije jen pro svého syna, a když po matčině smrti zdědí starý dům se zahradou na kraji poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně ... celý text

poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně mluvit a odborníci nad jeho poruchou bezradně krčí rameny. Prostředí Edentonu neprovdané ženě prospívá, i chlapec se tu postupně začleňuje mezi vrstevníky. Jednoho dne ale za bouřky dostane Denisino auto smyk. K havárii přijíždí dobrovolný hasič Taylor McAden; ještě netuší, že tato záchranná akce je jiná než ostatní a bude od něj vyžadovat mnohem víc než odvahu a neohroženost… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304960/utek-do-samoty-9ag-304960.jpg 4.2206

The Rescue (2000)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kecallka

První kniha od tohoto spisovatele. Krásné čtení, ukápla i mi slza.

MartinaPri

Romány od spisovatele muže mě nikterak nelákaly, ale N. Sparks mě přesvědčil a jeho knihy se mi velmi líbí. Kniha se čte velmi pěkně, zajímavý příběh, který se prostě musí dočíst :) Myslím si, že ke konci je to už trochu moc, za mě zbytečná smutná vsuvka, ale jinak dobré.

Peťulka8

Sparks mě jako vždy nezklamal, kniha je velmi pěkně napsaná :-)

alnahu

Příběh Denisy a jejího malého synka Kyliho ,který má vadu řeči a trpí nemluvností se zdál ze začátku velmi smutný .V bouři Denisa naboura a její chlapeček se ztratí ,Taylor dobrovolný hasič ,chlapečka najde a pak se příběh rozvine.Taylor se zamiluje do Denisy a oblíbí si jejího syna a díky jim se dokáže vyrovnat i se svým traumatem z dětství ,kdy jeho otec uhořel při jeho záchraně a on si to dával stále za vinu a stahoval se do své samoty.Nakonec vše dobře dopadne Denisa a Taylor se vezmou a mají spolu chlapečka.Příběh sice smutný ,ale s dobrým koncem ,mě se líbil.

yetti74

Přesto, že toto není úplně můj šálek, tak ale musím uznat, že se kniha četla dobře. Oddechovka, chvílemi ke konci smutná. Stále ale nemůžu Sparksovi přijít na chuť. První kniha (Ve tvých očích) mě vůbec nebavila, nedočetla jsem, druhá (Útěk do samoty) šla, tak teď zvažuji, jestli zkusím do třetice všeho dobrého.

zdehan

Moc pěkná kniha.

Flowers

Prostě Sparks, kniha mě moc bavila.

Hana86

Tak tento příběh mě zase až tak neoslovil, i když mám Sparkse velmi ráda. Pěkně byl popsán vztah matky a synka s vadou řeči, její obětavost, láska a trpělivost byly úžasné. Ale kdo mi moc neseděl byl Taylor. Na to, že mu bylo skoro 40 let se někdy choval, jako nevyrovnaný puberťák, asi jsem se do něj nedokázala správně vcítit. Příběh se četl hezky a byl napínavý až do konce. Byla to dobrá oddechovka a s pěkným koncem :) .

Nita17

První moje kniha tohoto autora. Poutavý příběh o síle lidské mysli, jak v tom dobrém i zlém. Dokáže nás spoustat a zároveň i osvobodit. Našli se dva lidé, kteří jsi ve svém životě prožili nepríjemné, vyrovnávájí se s tím každý po svém a ke konci jsou vlastně pro druhého jakýmsi lékem. Podělit se o radost i smutek.

akdar72

Opět Sparks nezklamal.

Katerinasmoliko

Krásný a dojemný příběh :) knížka se moc hezky četla, můžu ji jen doporučit. Nicholas Sparks mě osobně ještě nikdy nezklamal a vždy jsem z jeho knížek unesená.

essterkaa

Woow, naprosto skvělá knížka, u které jsem zanechala kousek svého srdce! Jsem si jistá, že teď na chvíli zůstanu s výběrem knih u Nicholase Sparkse. :)

KatastrofaK

Dočetla jsem to, ale v podstatě mě to zas až tak nebavilo. Je to taková lépe napsaná harlekýnka s divně protahovaným dějem. Na druhou stranu linka se synem a s jeho poruchou řeči byla zajímavá.

JankaV80

Milý Johne, Vzkaz v lahvi a Noci v Rodanthe jsem viděla v televizi zfilmované (knihy jsem zatím nečetla) a moc se mi na nich líbilo, že ne každý příběh musí za každou cenu končit happyendem. Když jsem tedy v knihovně objevila knihu Útěk do samoty od tohoto spisovatele, kamžitě jsem se rozhodla, že si ji přečtu. A rozhodně mě nezklamala. Na jednu stranu je to odpočinkové čtení, kniha vtáhne čtenáře okamžitě do děje a většině je na začátku jasné, že půjde částěčně i o milostrný příběh dvou lidí. Na stranu druhou autor popisuje silnou osobnost matky, která se rozhodne, že s nemocí syna bude bojovat a nevzdá to za žádnou cenu. Taktéž doufám, že kniha bude jednoho dne zfilmována.

WerczaG

Moje druhá knížka od tohoto spisovatele a opět skvělá. Bylo tam snad úložné vše smích,smutek... Moc jsem si zamilovala malého Kyla...Doufám ze příběh bude sfilmovany...

KydlochMoris

Co dodat... Pár slziček tam bylo... :-)

Kacula8

Tak tohle pro mne bylo velké zklamání....

Dreisii

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Přečteno jedním dechem aj slzicka mi uronila se. Doporučuji

Kačus

Příběh se mi moc líbil. Nemá chybu. Napínavé od začátku do konce. Asi jedna z nejlepších knih, co jsem od Sparkse četla. (-:

Nixa

Spark mě nikdy nezklame. Další úžasný příběh, který mě jako matku zasáhl a na konci knihy ukáplo i pár slziček.

Edona
14.11.2016

Knihy od N. Sparkse mám vcelku ráda, ale nikdy mě úplně nepohltí. Útěk do samoty je pěkná knížka, ale nepřišla mi nijak extra výjimečná. Nese v sobě hodně bolestné téma. Má zajímavý námět, ale jak jsem již psala, až tak nezaujme.

mariva
17.10.2016

Pro mě asi nejlepší kniha od Sparkse z těch, které jsem četla. V těch předcházejících, které jsem četla, mi vadily vždy poněkud zvláštní postavy. V této bylo tím "zvláštním" dítě a proto mi to asi přišlo přirozenější. Zajímavý příběh, nemohla jsem knihu odložit.

anetka.repova
09.10.2016

Útěk do samoty, další nádherný příběh. Jako ostatně Sparks to prostě umí. Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Tolik jsem se dokázala vžít do děje. Neskutečně mi přirostl k srdci klouček Kyle. Po dočtení knihy se mi po něm hned začalo stýskat.

Neskutečné vykreslení postav. Hlavně maminky Denisy, která se starala o syna a vychovávala ho sama, navíc Kyle byl nemocný, měl vadu řeči. Denisa byla natolik oddaná svému synovi, že mě to pokaždé zahřálo u srdíčka jak jsem to četla. Co všechno s ním musela vytrpět a hlavně jakou dlouhou cestu musela s ním projít, neskutečné. fakt moc pěkné.

Sparks mě zase dostal a utvrdil mě, že jsem si po právu oblíbila.

Proto oprávněně musím dát ***** .

pumplu
27.06.2016

Úžasné, úžasné, úžasné. Přečetla jsem za jeden den a kniha mě úplně vytáhla do děje:)

Stydia
26.05.2016

Kniha se mi moc líbila, dobře se mi četla a příběh mě také zaujal.

kalinkacz
23.03.2016

No, tak tohle byla jedna z nejslabších Sparksových knih, které jsem četla... Začátek byl super, ale potom jaksi ta část, co mě bavila zmizela a přišel plytký milostný příběh o nerozhodnosti muže a můžete si každý domyslet, jak to asi dopadlo... Tak dlouho jsem tuhle knihu sháněla... Budu si muset dát od Nicholase Sparkse na chvíli pauzu a pak si třeba přečtu poslední 2 knihy, které jsem od něj nečetla...

Val
01.09.2015

Tak nevím....Kniha rozhodně není špatná. Nicméně, kdybych nevěděla, že Nicholas Sparks je muž, tak bych si byla jistá, že knihu psala žena. Nemůžu si pomoci, ale mě to celé připomíná stylem někoho jako je Danielle Steel. Nemyslím to zle, ale čekala jsem něco.... nevím přesně co, ale nějakou zápletku, nějaké vybočení.... Nic se nedělo. Kniha není špatná, jako odpočinková četba budiž. Rozhodně nenadchne ani neurazí.

Terka18
02.08.2015

Velice povedená knížka. Příběh zase o něčem jiném. Sparks umí psát. Líbily se mi od něj skoro všechny knížky.

TaLu
23.06.2015

Velmi hezky se mi tato kniha četla. Vítala jsem zápletku a chování hlavního hrdiny. A také jsem uvítala, že na rozdíl od jiných knih autora nestoupá s koncem knihy ( filmu) spotřeba kapesníků.
Bez mučení se přiznávám, že v životě je často tolik dramatických konců, že v knihách a filmech svým způsobem potřebuji Happy end :o)

Nela2
09.12.2014

Velmi se mi líbily filmy, natočené na motivy N. Sparkse. Proto jsem se také pustila do knihy, kterou jsem od tohoto autora zfilmovanou neviděla. Byla jsem však trochu zklamaná. Příběh byl sice zajímavý, ale cosi mi v něm chybělo. Třeba milostný vztah, který byl v knize popisován, by zasloužil trochu okořenit.