Útěk do samoty

Krásná Denisa žije jen pro svého syna, a když po matčině smrti zdědí starý dům se zahradou na kraji poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně ... celý text

poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně mluvit a odborníci nad jeho poruchou bezradně krčí rameny. Prostředí Edentonu neprovdané ženě prospívá, i chlapec se tu postupně začleňuje mezi vrstevníky. Jednoho dne ale za bouřky dostane Denisino auto smyk. K havárii přijíždí dobrovolný hasič Taylor McAden; ještě netuší, že tato záchranná akce je jiná než ostatní a bude od něj vyžadovat mnohem víc než odvahu a neohroženost… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304960/utek-do-samoty-9ag-304960.jpg 4.1176

The Rescue (2000)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Katerinasmoliko
předevčírem

Krásný a dojemný příběh :) knížka se moc hezky četla, můžu ji jen doporučit. Nicholas Sparks mě osobně ještě nikdy nezklamal a vždy jsem z jeho knížek unesená.

essterkaa

Woow, naprosto skvělá knížka, u které jsem zanechala kousek svého srdce! Jsem si jistá, že teď na chvíli zůstanu s výběrem knih u Nicholase Sprakse. :)

KatastrofaK

Dočetla jsem to, ale v podstatě mě to zas až tak nebavilo. Je to taková lépe napsaná harlekýnka s divně protahovaným dějem. Na druhou stranu linka se synem a s jeho poruchou řeči byla zajímavá.

JankaV80

Milý Johne, Vzkaz v lahvi a Noci v Rodanthe jsem viděla v televizi zfilmované (knihy jsem zatím nečetla) a moc se mi na nich líbilo, že ne každý příběh musí za každou cenu končit happyendem. Když jsem tedy v knihovně objevila knihu Útěk do samoty od tohoto spisovatele, kamžitě jsem se rozhodla, že si ji přečtu. A rozhodně mě nezklamala. Na jednu stranu je to odpočinkové čtení, kniha vtáhne čtenáře okamžitě do děje a většině je na začátku jasné, že půjde částěčně i o milostrný příběh dvou lidí. Na stranu druhou autor popisuje silnou osobnost matky, která se rozhodne, že s nemocí syna bude bojovat a nevzdá to za žádnou cenu. Taktéž doufám, že kniha bude jednoho dne zfilmována.

WerczaG

Moje druhá knížka od tohoto spisovatele a opět skvělá. Bylo tam snad úložné vše smích,smutek... Moc jsem si zamilovala malého Kyla...Doufám ze příběh bude sfilmovany...

KydlochMoris

Co dodat... Pár slziček tam bylo... :-)

Kacula8

Tak tohle pro mne bylo velké zklamání....

Dreisii

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Přečteno jedním dechem aj slzicka mi uronila se. Doporučuji

Kačus

Příběh se mi moc líbil. Nemá chybu. Napínavé od začátku do konce. Asi jedna z nejlepších knih, co jsem od Sparkse četla. (-:

Nixa

Spark mě nikdy nezklame. Další úžasný příběh, který mě jako matku zasáhl a na konci knihy ukáplo i pár slziček.

Edona
14.11.2016

Knihy od N. Sparkse mám vcelku ráda, ale nikdy mě úplně nepohltí. Útěk do samoty je pěkná knížka, ale nepřišla mi nijak extra výjimečná. Nese v sobě hodně bolestné téma. Má zajímavý námět, ale jak jsem již psala, až tak nezaujme.

mariva
17.10.2016

Pro mě asi nejlepší kniha od Sparkse z těch, které jsem četla. V těch předcházejících, které jsem četla, mi vadily vždy poněkud zvláštní postavy. V této bylo tím "zvláštním" dítě a proto mi to asi přišlo přirozenější. Zajímavý příběh, nemohla jsem knihu odložit.

anetka.repova
09.10.2016

Útěk do samoty, další nádherný příběh. Jako ostatně Sparks to prostě umí. Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Tolik jsem se dokázala vžít do děje. Neskutečně mi přirostl k srdci klouček Kyle. Po dočtení knihy se mi po něm hned začalo stýskat.

Neskutečné vykreslení postav. Hlavně maminky Denisy, která se starala o syna a vychovávala ho sama, navíc Kyle byl nemocný, měl vadu řeči. Denisa byla natolik oddaná svému synovi, že mě to pokaždé zahřálo u srdíčka jak jsem to četla. Co všechno s ním musela vytrpět a hlavně jakou dlouhou cestu musela s ním projít, neskutečné. fakt moc pěkné.

Sparks mě zase dostal a utvrdil mě, že jsem si po právu oblíbila.

Proto oprávněně musím dát ***** .

pumplu
27.06.2016

Úžasné, úžasné, úžasné. Přečetla jsem za jeden den a kniha mě úplně vytáhla do děje:)

Stydia
26.05.2016

Kniha se mi moc líbila, dobře se mi četla a příběh mě také zaujal.

kalinkacz
23.03.2016

No, tak tohle byla jedna z nejslabších Sparksových knih, které jsem četla... Začátek byl super, ale potom jaksi ta část, co mě bavila zmizela a přišel plytký milostný příběh o nerozhodnosti muže a můžete si každý domyslet, jak to asi dopadlo... Tak dlouho jsem tuhle knihu sháněla... Budu si muset dát od Nicholase Sparkse na chvíli pauzu a pak si třeba přečtu poslední 2 knihy, které jsem od něj nečetla...

Val
01.09.2015

Tak nevím....Kniha rozhodně není špatná. Nicméně, kdybych nevěděla, že Nicholas Sparks je muž, tak bych si byla jistá, že knihu psala žena. Nemůžu si pomoci, ale mě to celé připomíná stylem někoho jako je Danielle Steel. Nemyslím to zle, ale čekala jsem něco.... nevím přesně co, ale nějakou zápletku, nějaké vybočení.... Nic se nedělo. Kniha není špatná, jako odpočinková četba budiž. Rozhodně nenadchne ani neurazí.

Terka18
02.08.2015

Velice povedená knížka. Příběh zase o něčem jiném. Sparks umí psát. Líbily se mi od něj skoro všechny knížky.

TaLu
23.06.2015

Velmi hezky se mi tato kniha četla. Vítala jsem zápletku a chování hlavního hrdiny. A také jsem uvítala, že na rozdíl od jiných knih autora nestoupá s koncem knihy ( filmu) spotřeba kapesníků.
Bez mučení se přiznávám, že v životě je často tolik dramatických konců, že v knihách a filmech svým způsobem potřebuji Happy end :o)

Nela2
09.12.2014

Velmi se mi líbily filmy, natočené na motivy N. Sparkse. Proto jsem se také pustila do knihy, kterou jsem od tohoto autora zfilmovanou neviděla. Byla jsem však trochu zklamaná. Příběh byl sice zajímavý, ale cosi mi v něm chybělo. Třeba milostný vztah, který byl v knize popisován, by zasloužil trochu okořenit.

Lenka.Vílka
21.11.2014

Dokonale, ale libilo se mi vic nez Vzkaz v lahvi a Svatba, ktere jsem cetla predtim... :)

smejkalova.m
28.09.2014

Super knížka, ale docela mě ke konci rozesmutnila :/

hanča34
13.08.2014

jedna z těch lepších Sparksových knih, i když děj hodně předvídatelný

teery.ts
30.07.2014

Kniha se velice dobře četla, byla to taková oddechovka. jsem zvyklá na detektivky, ale tahle kniha mě příjemně překvapila. Děj trošku předvidatelný, ale strašlivé tajemství, které si v sobě nesl hlavní hrdina mě dohnalo až k slzám.

Lemurka
02.05.2014

Četal jsem lepší knihy od tohoto autora, tato docela slabá, místy i nudná.

Eevina
18.04.2014

Miluju Sparkse a ani takhle kniha mě nezklamala, úžasná oddechovka, dobře napsaná, jenom ne takový silný příběh, ale to vůbec nevadí, skvěle jsem si u knížky odpočinula.

vikaa
31.03.2014

Ne, že by to bylo nějaké veledílo, ale příběh to byl celkem poutavý včetně tajemství, které ovlivnilo chování hlavního hrdiny. A velice zajímavě byla popsána porucha řeči malého Kyla včetně "cesty k postupné nápravě". Možná není tak úplně od věci dát někdy některým lidem druhou šanci...Za mě poctivé 3 a 1/2 hvězdy...

jindra13
15.02.2014

Jako vždy autor nezklamal. Moc pěkně se četla.

Gity
02.02.2014

Knížka se mi nelíbila, je to taková novodobá, nepříliš povedená červená knihovna. Postrádá téměř vše, co mám na knížkách ráda - humor, napětí i spád. Působí velmi amatérským dojmem. Nechci být k autorovi moc krutá, ale po přečtení knihy mě napadlo, že měl raději zůstat u ekonomie, které se dříve věnoval :-).

Attirantef
16.12.2013

Knížka se mi moc líbila.