mil mil komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Dojemný příběh. Tolik neštěstí.

04.03.2023 5 z 5

Strážce dveří Strážce dveří James Byrne

Touha po moci, spiknutí, vojáci, "praví" bílí Američané, rasismus, bitky, únosy, vraždy, skvělá, krásná a hlavně superchytrá právnička. Vlastně nic pro mě. Ale dostal mě Dez. I když nemá ani metr osmdesát, bůh ví odkud pochází, má hrozné nohy do o a je to nejspíš žoldák. Byla to s ním neskutečná jízda a zábava. Pravděpodobně si kvůli němu přečtu i další díl.

01.03.2023 4 z 5

Ženy ze zámku Lafayette Ženy ze zámku Lafayette Stephanie Dray

Na začátku jsem si říkala, že to nedám, že příběhy skáčou sem tam. Ale rozhodně to stálo za přečtení. Autorka úžasně propojila tři neskutečné příběhy. Zase jsem se něco nového dozvěděla z historie. Samozřejmě jsem i googlila

18.02.2023 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Nemám ráda povídkové knihy, ale příběhy o nelehkých osudech lidí a koček se mi velmi líbily. Miluji dobré konce.

02.01.2023 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Ach, pane Čapku, napsal jste silný příběh.

28.12.2022 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Takový průměr. Místy zdlouhavé. Více mě bavila linka ze současnosti. Téma původu sochy Christa bylo zajímavé.

26.09.2022 3 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Mám ráda historické detektivky a i tento příběh se mi líbil. Sice to nebyla Kuislovic familie, ale i tak to stálo za to. Hvězdu strhávám za tiskové chyby. Bohužel to je pro mě rušivý element.

06.09.2022 4 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Knížku jsem četla delší dobu. Prostě jsem jednou za čas přečetla příběh. Úplně jsem si to neužívala.

22.08.2022 2 z 5

Znáte jejich příběhy? 31 příběhů holek a kluků z dětských domovů Znáte jejich příběhy? 31 příběhů holek a kluků z dětských domovů Denisa Prošková

Určitě stojí za přečtení.

19.07.2022 5 z 5

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Výborná kniha o excelentním kardiochirgovi a skvělém, houževnatém, pracovitém, přátelském člověku. Byl mi sympatický vždy a po přečtení knihy ještě více. S jeho názory v mnohém, možná ve všem, souzním. Autor se úkolu, po kterém úplně neprahnul, zhostil báječně.
Rozhodně doporučuji přečíst

12.06.2022 5 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Parádní kniha nejen pro dětské čtenáře. Zdařilé ilustrace. Kdyby přišla před Harry Potterem, byla by to naprostá bomba.

16.05.2022 4 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Bylo to takové odpočinkové čtení s mikrokurzem z genetiky. Chvílemi mě Paige (i s autorkou) rozčilovala, ale poslední třetina mě dojala k slzám. A to jsem ji dočítala v tramvaji cestou domů a doufala, že si mých mokrých očí nevšímají ostatní spolucestující :-).

25.03.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dočteno. Je mi smutno z toho, jak se lidem těžko žilo. Co vše je potkalo. Děkuji autorce, že události připomněla a poučila mě. Nádherná kniha. Určitě si přečtu i druhý díl, ale musím ten první nechat doznít.

21.03.2022 5 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Nebylo to špatné, ale úplně mě to nechytlo.

04.03.2022 3 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Autorka opět nezklamala. Prostě hezký příběh. Prostředí ostrova (i když vymyšleného) je tak krásně popsáno, že jsem se tam při čtení chtěla přenést a vše vidět. Ve skutečnosti na takovýchto ostrovech musí být velice těžký život, takže raději zůstanu ve svém milovaném Českém středohoří.

24.02.2022 5 z 5

Když má žena plán Když má žena plán Maye Musk

Způsob zpracování knihy se mi líbí. Je to přehledné. Život autorky a celé rodiny je zajímavý. V mnohém inspirativní. A vůbec mi MM nepřijde samolibá.

04.02.2022 5 z 5

Deník šílenství Deník šílenství Veronika Saforková

Knihu tentokrát nebudu hodnotit. Je to lidský příběh a každý jsme jiný a jinak se k problémům stavíme. Přeji autorce spokojený život bez alkoholu a jiných závislostí.
Jen maličkost. V knize bylo spousta šotků. Tu chybělo písmenko, jinde přebývalo, dokonce i slova přebývala či chyběla. No, co už.

17.01.2022

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Další skvělý příběh. I když jsem tušila, stejně jsem hltala další Kuislovic dobrodružství do poslední stránky. Včetně doslovu, díky kterému se těším na další pokračování.

29.10.2021 5 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Cestování časem jsem si oblíbila u Erskine. I tento příběh se mi líbil, často mi ukápla slza. Neholduji poezii, ale verše v této knize mne oslovily.

15.10.2021 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Začátek mi úplně čtenářsky nevyhovoval. Postupem se to zlepšilo. Dala jsem 4* především za téma. Bylo to velice zajímavé a odkrylo mi část dějin z jiného pohledu. Za to jsem velice ráda.

18.09.2021 4 z 5