mil mil komentáře u knih

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Další skvělý příběh. I když jsem tušila, stejně jsem hltala další Kuislovic dobrodružství do poslední stránky. Včetně doslovu, díky kterému se těším na další pokračování.

29.10.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Mrazivá. Byla jsem napnutá od začátku do konce.

03.07.2020 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Dobrá česká detektivka, pěkný pohled na práci policistů.

08.09.2023 4 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Nebylo to špatné, ale úplně mě to nechytlo.

04.03.2022 3 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Cestování časem jsem si oblíbila u Erskine. I tento příběh se mi líbil, často mi ukápla slza. Neholduji poezii, ale verše v této knize mne oslovily.

15.10.2021 4 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

V určité fázi jsem si říkala, že to není kniha pro mne, ale neustále mě něco ponoukalo číst dál. Je to prostě dobře napsané.

19.02.2021 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Krásné a smutné. Někdy je těžké se správně rozhodnout...

16.08.2020 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Huh, to bylo tak sladké. Irsko vykreslené naprosto idylicky :-)

17.04.2023 4 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Parádní kniha nejen pro dětské čtenáře. Zdařilé ilustrace. Kdyby přišla před Harry Potterem, byla by to naprostá bomba.

16.05.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Začátek mi úplně čtenářsky nevyhovoval. Postupem se to zlepšilo. Dala jsem 4* především za téma. Bylo to velice zajímavé a odkrylo mi část dějin z jiného pohledu. Za to jsem velice ráda.

18.09.2021 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Super krimi, já si početla. Zase skvělá zápletka.

03.01.2021 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Příběh, který mě skutečně ohromil, zasáhl. Nikdy jsem na tuto knihu nezapomněla. Četla jsem ji před více než dvaceti lety, Dnes se mi dostalo do ruky nové vydání a tak se pouštím do čtení.

22.09.2020 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Nádherná kniha, kterou jsem si musela pořídit před x lety do své knihovničky.

08.01.2019

Autorka popsala svůj rok v ledové pustině téměř idylicky i když život tam musí být neskutečně drsný. Nechápu, jak tam může někdo žít.

13.10.2023 4 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Hodně dobrý

26.05.2023 5 z 5

Když má žena plán Když má žena plán Maye Musk

Způsob zpracování knihy se mi líbí. Je to přehledné. Život autorky a celé rodiny je zajímavý. V mnohém inspirativní. A vůbec mi MM nepřijde samolibá.

04.02.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Příjemné čtení, u kterého se mi sbíhaly sliny nad všemi těmi cukrářskými výrobky.

21.04.2024 3 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

To byla síla. Byla jsem přitahována jako můra ke světlu přes všechno to násilí, zneužívání, závislosti. Velice poutavě napsáno. Opravdu syrové rodinné drama, kterému přihlížela celá vesnice.
A pasovala mi k tomu i ta zvláštní gramatika.

21.03.2024 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Bylo to super čtení, do poslední chvíle jsem byla napjatá, jak vše dopadne.

22.07.2023 5 z 5

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Milý příběh o stáří a umírání, o přátelství a lásce, o naději.

14.07.2023 4 z 5