MikeDV3 MikeDV3 komentáře u knih

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Další skvělé dílo mistra Stephena Kinga. Tato kniha člověku ukáže, jak nebezpečná umí literatura být a jaká temná zákoutí v sobě skrývá. Jako u každé knihy od tohoto spisovatele musím pochválit postavy, které tu jsou opět dokonale popsány. Akorát mi přišel dost zvláštní konec, který mi k detektivce moc neseděl.

23.09.2017 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tak tohle bylo opravdu brilantní. Děj rychle plynul a Stephen King se na rozdíl od jiných svých knih nezdržoval dlouhými popisy. Hlavní záporák mě dokázal vyděsit, zhnusit a naštvat, tím se řadí k mým oblíbeným záporným postavám.
Knihu určitě doporučuji kvůli jejím odlišnostem oproti jiným detektivkám.

22.08.2017 5 z 5

Kniha je velice zvláštní a chvílemi jsem měl opravdu problém věřit, že by se postavy chovaly zrovna takhle. Jako příklad mohu uvést vztah Harryho a Draca. Několikrát jsem se při čtení smál a cítil jsem tu atmosféru, kterou jsem cítil při čtení úvodních knih. Jsem hrozně rád že jsem se do Bradavic mohl vrátit a připomenout si ten nádherný svět, který paní Rowlingová stvořila. Knihu určitě doporučuji všem, kteří se touží aspoň na kratičký okamžik vrátit do světa čar a kouzel.

05.05.2017 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Postava krysaře se mi velice líbila, jeho tajemná povaha mě fascinovala. Celkový příběh byl pro mě velmi zajímavý a jednání krysaře chápu. Všichni bychom se měli zamyslet, než nesplníme něčí slib, protože nikdy nevíme, zda ten člověk něco uvnitř neřeší.

Popisy byly podle mého názoru trochu moc obsáhlé a zpomalovaly celkové tempo příběhu.

Knihu všem doporučuji, protože ve mě zanechala spoustu emocí.

24.09.2016 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Skvělá kniha, která na mě velmi zapůsobila. V knize je skvěle vykreslena psychologie postav. Popis rozpojení je velice děsivý a velmi na mě zapůsobil.

04.06.2016 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha s velmi propletenou zápletkou, která člověku pěkně potrápí mysl. Do knih od tohoto autora jsem se zamiloval.

31.01.2016 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tento díl mi opět ukázal, že série Zaklínač dokáže ve čtenáři vyvolat opravdovou směs pocitů. V některých pasážích se nestačíte divit, jak je tento svět krutý a v některých vám najednou začnou téct slzy dojetí. Mluvím o části, kde se holčička z rodiny, kterou Gerald se svojí družinou doprovázel a chránil jako jediná vrátí a dá jim jako poděkování natrhané květiny. Velmi mě také překvapilo, že autor v knize využívá i některých věcí z historie a mytologie. Jako příklad uvedu celkem trefný popis čarodějnických procesů a upírů. Čtení Zaklínače mi také přináší velké napětí, protože celý příběh je docela dost zamotaný a nejsem si jistý, zda mi vše potřebné dochází. Přirovnal bych to asi k výchově dětí. Její úspěšnost se dozvíte až za několik let.

16.04.2020 4 z 5

Na začátku čtení jsem měl velký problém Robinsona v některých věcech pochopit. Možná mě v tomto ovlivňuje můj věk, ale musím říct, že mě Robinsonova bezhlavá touha po dobrodružství dost otravovala. V momentě, kdy se rozhodl prosázet s námořníky všechny peníze se můj dojem ještě více utvrdil. Postupem času si mě Robinson získal svojí neuvěřitelnou moudrostí a vynalézavostí a já mu začal opravdu držet palce. Jakmile došlo k tomu, že Robinson opravdu začal přemítat nad svými chybnými rozhodnutími a došlo mu, že by dal naprosto cokoli, aby mohl získat zpět své rodiče mě naprosto obměkčil. S pokývnutím hlavou jsem si uvědomil, že za svoje chyby platí dost vysokou daň.

Také bych se rád vyjádřil k verzi pana Plevy. Již na začátku knihy se člověk dozví, že v podstatě změnil charakter původní postavy a konec celé knihy. Na jednu stranu chápu, že chtěl z Robinsona udělat příklad pro děti, ale stejně si myslím, že vymyšlení charakteristiky postav je důležitá součást tvůrčího procesu a nikdo by ji neměl takto radikálně měnit.

11.08.2019 3 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Kniha ve mně vyvolala spousty otázek ohledně možné manipulace dětmi prostřednictvím počítačových her. Vývoj postupuje tak rychle dopředu, že mě to až děsí. Akorát mě v knize dost nudily pasáže, které se odehrávaly přímo v Erebosu. Knihu doporučuji všem příznivcům pc her.

04.07.2018 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Opravdu zajímavá detektivka. U některých části mi teda byla až na zvracení a musel jsem je jen letmo prolétnout, ale moc oceňuji fakt že se v této knize chovali oběti skutečně reálně, snažili se komunikovat se svým únoscem a přesvědčit ho, že mu jeho hra vychází. Tohle se moc často nevidí.

09.05.2018 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Naprosto úchvatná kniha. Ještě teď mám úsměv na rtech. Je úplně jedno, jestli máte psychologii rádi nebo ne tahle knížka Vás prostě osloví. Je psána tak neuvěřitelně poutavým a srozumitelným jazykem, že jsem se nemohl dočkat až zase začnu číst. Potvrdila mi jednu sice jednoduchou, ale strašně důležitou věc. A to že je důležité dívat se občas na svět očima malého roztomilého Marťánka :-)

25.04.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Po úžasné knize Za zavřenými dveřmi přišla B. A. Paris s další skvělou knihou. Opravdu oceňuji to, jak se jí podařilo vystihnout myšlení postavy, která má strašný strach a výčitky svědomí. Konec mi přišel mnohem lépe zvládnutý než u předchozí knihy a jsem moc rád, že se autorka pořád jen zlepšuje a určitě si ji přidám ke svým oblíbeným autorům a budu její literární tvorbu bedlivě sledovat.

21.04.2018 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Ze začátku mě docela nudila a trvalo docela dlouho, než jsem se začetl. Poté se to začalo více rozjíždět a byl jsem uchvácen tím, jak Stephen King přistupoval k náboženství. S klidem poukazoval na úskalí, která obnáší. Konec mi přišel dost zvláštní a upřímně dost depresivní.

08.10.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Naprosto skvostně napsané dílo, které nám umožňuje nahlédnout za zavřené dveře jednoho anglického páru a prožít naplno příběh jedné týrané ženy, která pomalu propadává zoufalství. Kniha ve mě vyvolávala v podstatě dvě emoce. Lítost a hněv. Jedna z nejlepších a nejemotivnějších knih, které jsem měl zatím tu čest číst.

03.09.2017 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Seriál Dexter jsem zbožňoval a když jsem se dozvěděl, že existují i knihy, prostě jsem si je musel přečíst. Kniha je ve srovnání se seriálem podle mě míň propracovaná, ale pořád zvládá s přehledem ukojit moji dexterovskou závislost. :-)

11.08.2016 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tato kniha se mi velice líbila a zapůsobila na mě silným dojmem. Příběh se mi zdál nepředvýdatelný. Jedinou výtku bych měl k obsáhlému popisu pc her, ale to je jen malá drobnůstka. :-)

19.06.2016 5 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Jedná se o velmi čtivou a napínavou knihu. Hlavního hrdinu jsem si oblíbil. Hrozně mě mrzí, že další díly u nás nevyjdou. U nakladatelství FORTUNA to je teď bohužel častým zvykem.

27.03.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Další kniha od tohoto autora, která mě prostě uchvátila. Kniha má spád, zamotanou zápletku a překvapivé rozuzlení. Co si víc přát. Bravo.

19.02.2016 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Na knize mě zklamalo, že zhruba prvních 100 stran se týká kratšího životopisu Stephena Kinga a já jsem se spíš těšil na informace o psaní. Jinak je kniha podle mě skvělá a dozvěděl jsem se zní velmi užitečné informace o tom jak začít psát. Dávejte si pozor na příslovce!

31.12.2015 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Kniha byla velmi čtivě napsaná a konec byl opravdu velmi překvapující. Od Harlana Cobena si určitě přečtu i další knihy.
Určitě stojí za přečtení. :-)

14.11.2015 4 z 5