Mikanadeta Mikanadeta komentáře u knih

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Velmi zajímavé, napínavé a čtivé. Vyhovovaly mi krátké kapitoly. Nemohla jsem se odtrhnout. Shari prostě nezklame.

20.03.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Dokonalé, napínavé. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, kniha se četla sama a nedala se odložit. Nechtěla jsem tuto knihu číst, záměna dětí na mě nepůsobí dobře, pořád jsem si představovala, jaké to asi musí být šílené. Ale nakonec jsem se rozhodla a nelituji.

22.04.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělá kniha. Oddechovka, kde jsou jak vážné životní kotrmelce, tak i spousta srandy. Je to druhá od pana Hartla, kterou jsem četla a opět super. Už se těším na ty ostatní, které se chystám číst také.

30.03.2022 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Knihu jsem vybrala kvůli čtenářské výzvě 2021 a nelituji. Lehké, oddechové čtení, kdy při popisu míst, lidí a různých situací vše v duchu jasně vidíte. Bavilo mne to a určitě časem přečtu i další díly.

06.01.2022 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Čtivé, zajímavé nahlédnutí do reality britského zdravotnictví. Je to mazec. Zápisky formou deníku mě bavily. Bylo to sem tam vtipné, sem tam velmi, velmi smutné, zkrátka jako sám život. Docela mne zarazilo velké množství císařských řezů a instrumentálních porodů, co vím od příbuzné pracující ve VB jako porodní asistentka je jich tam opravdu o mnoho více než v ČR, ale zase na druhou stranu chápu, že se autor snažil popsat hlavně ty nevšední případy a že mezitím bylo jistě spousta normálních porodů.

19.04.2021 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Tak tohle byla bomba. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Ani na minutu jsem se nenudila, pomalu na každé stránce překvapení. Opravdu super a fakt bych to nečekala.

17.08.2020 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Po přečtení všech deníčků jsem měla trochu strach z této knihy, ale Dominik opět nezklamal. Smíchy jsem si jednou až vzbudila dítě u kojení :-D super čtení třeba zrovna na tu dovolenou.

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

(SPOILER) Velmi zdařilá kniha. Super nápad ohledně tématu knihy, už samotný název mne moc lákal si ji přečíst. Je to moje první kniha od této autorky a určitě s jejími knihami budu pokračovat, jsem nadšená.
SPOILER: Angela mi připadala fakt na hlavu... Kdo, proboha, kupuje výbavičku pro vnouče, když její syn ještě nemá ani partnerku?

17.06.2023 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nádherný příběh. Nejdříve mi teda také trvalo se zorientovat. Ale pak se kniha četla skvěle. Jen ten Don mi hrozně lezl na nervy. Kdyby se zachoval jinak... Ale nebudu prozrazovat :-)

28.01.2022 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy. Zezačátku mi moc nešlo se do knihy začíst. Ale pak, zhruba od třetiny, už to šlo samo. Je tam vše krásně popsané, člověk před sebou úplně vidí tu krásu přírody a všeho v Avonlea. Bylo také zajímavé zjišťovat, jak se Anna mění, dospívá a jak se zároveň mění vztah Marie k Anně.

14.07.2021 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Skvěle napsáno. Kniha se čte dobře, příběh odsýpá, no a závěr? Absolutně nečekaný.

11.11.2020 5 z 5

Za mě super, Dominik mě velmi baví. Mám přečtené všechny Deníčky, Dovolenou a teď jsem četla tuhle knihu. A opět nezklamala. Přečteno za 2 dny. Skoro pořád jsem se smála, takže tip ode mne jako matky: Nečtěte Dominika, pokud uspáváte dítě kojením. Já si včera dítě po obědě 3x vzbudila, když jsem se smíchy klepala :-D

30.10.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Viděla jsem film a pak začala číst knihu. Závěr mě tedy opravdu velmi překvapil. Nějak nechápu proč v knize a ve filmu je tolik odlišný závěr.
Nicméně knihu hodnotím kladně, příběh byl velice silný a absolutně si neumím představit být na místě Sary.

07.09.2020 5 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Knihu jsem četla před asi 20 lety na prahu puberty. Teď jsem ji objevila u babi na půdě, tak jsem si ji přečetla znovu. Líbila se mi a Lenka mi hodně připomínala mě samotnou :) taky hodně žárlím, taky jsem měla ,,první vztah" kde to ale naštěstí nedošlo až tak daleko jako u Lenky (sex nebyl), ale kde kluk v tehdy 27 letech nevěděl co vlastně chce, poslouchal maminku, byl schopen 3 dny neodepsat na smsku, vše bylo přednější než já... To na mě nebylo, takže jsem to ukončila včas. Nakonec jsem zjistila, že jsem nebyla jeho jediná :-D Pak jsem poznala manžela, a tam je vše jak má být. Jsem pro něho nejdůležitější na světě :) a to byl tehdy o 5 let mladší než tamten, a měl (a dodnes má) to v hlavě srovnané.

27.07.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Suoer oddechovka, četlo se samo. Příběhy úžasně propletené, vše do sebe postupně zapadalo. Kniha mě opravdu bavila a v nejbližší době si určitě vyhledám nějakou podobnou.

17.06.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

No, co napsat a neprozradit... Velmi překvapivé. Nutilo mě to číst stále dál a dál.

30.04.2020 5 z 5

Deník uštvané matky Deník uštvané matky Suzy K. Quinn

Dobrá oddechovka. Příjemně se četla, během 24 hodin je přečteno :-)

27.04.2020 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Ač tento žánr není můj šálek čaje, knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky a neprohloupila jsem. Byla jsem zvědavá jak to dopadne a musela číst stále dál a dál. Jako pro matku bylo pro mě snadné vžít se do Alice. Moc jsem jí fandila.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Byla to moje první kniha od této autorky a naprosto mě nadchla. Díky této knize jsem začala číst i ty ostatní a nyní vždy netrpělivě čekám novinku. Ale zpět ke knize, četla se hezky a nemohla jsem se odtrhnout. Jen konec mi přišel takový nedodělaný.

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Moje druhá kniha od autorky ze série. Skvěle a čtivě napsáno, místy napínavé okamžiky, díky kterým jsem knihu opravdu jen nerada odkládala když jsem třeba musela do práce. Romantický příběh, kde vše dopadlo, jak jsem chtěla. Úžasně popsaná místa, pláže, města, památky. Jako bych tam byla, vše jsem si dokázala dobře představit. Dávám si všechny zbylé knihy autorky z různých míst světa na svůj Wish list a určitě chci mít všechny :-)

04.02.2024 5 z 5