Michi.01 Michi.01 komentáře u knih

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Čtení bylo napínavé, rozuzlení opravdu nečekané, ale musím uznat, trochu přitažené za vlasy. Některé pasáže byly zbytečně dlouhé.. Nejvíc nepochopitelné bylo pro mě Benovo chování.. u jeho pasáží jsem vždy jen kroutila hlavou, jak je to vůbec možné.. Ale celkově mě kniha bavila.

20.08.2016 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Překrásná kniha, sama žiji pod Radhoštěm a miluji vyprávění a vzpomínky předchozích generací, takže úplně podle mého gusta.. Kniha opravdu popisuje mnoho životních pravd a člověk si při čtení uvědomí, jak se máme v dnešní době dobře a co všechno musely zvládat naše babičky a prababičky. Skvělý čtenářský zážitek!

15.08.2016 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Zajímavé rozuzlení, ale jinak je kniha nemastná neslaná. Celkem mě bavila, ale úplně nadšená z ní nejsem. Dialogy hlavních postav mi často přišly nesmyslné, takže dávám 3 hvězdy.

22.07.2016 3 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Opět skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce.. Kristina Ohlsson je pro mě vždy sázka na jistotu..

14.07.2016 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Autor mistrně pracuje s jazykem a tak je opravdu zážitkem číst každou větu. Laskavý humor, vzpomínky na dětství, prázdninová dobrodružství a vůně prosluněných luk a zahrad. Moc krásná a poetická kniha.

13.07.2016 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Krásná kniha, krásný příběh. Taťána a Alexandr zažili takovou lásku, jakou jiní nepoznají za celý život. Popis reality v Leningradu byl opravdu drsný a člověk opravdu potřeboval vůli a chuť k životu, aby měl sílu přežít další den.

Co ale knize ubíralo na kráse byly zdlouhavé pasáže a "mlžící" a opakující se rozhovory hlavních hrdinů. Taťána i Alexandr museli mít opravdu 9 životů, aby zvládli přežít všechno, co se jim přihodilo. Mockrát jsem se pro sebe usmála s myšlenkou, že Taťána je Nastěnka v pohádce pro dospělé.

Když to ale shrnu, tak jsem se do obou postav zamilovala a je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Už se těším na další díly a k Měděnému jezdci se určitě zase vrátím.

22.06.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Opravdu zajímavé rozuzlení! Ze začátku mi kniha přišla nemastná neslaná, ale později jsem se od ní nemohla odtrhnout.

19.06.2016 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Nejdříve jsem se vůbec nemohla začíst, ale potom mě kniha pohltila a zase jsem se nemohla odtrhnout. Zajímavý náhled do všedního života v Kábulu.

10.06.2016 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kmotra už jsem měla v hledáčku několik let, ale teprve díky čtenářské výzvě jsem se odhodlala do knihy pustit. Příběh mě opravdu bavil (kromě pasáží s Johnym Fontanem). Je pravda, že hlavní postavy jsou popsány jako morální a zásadové vzory a tak se člověk neubrání jim fandit, i když to vlastně vůbec není správné (podobně jako v seriálu Dexter :). Mimo jiné mě zaujal popis rodinného života a postavení ženy, manželky.. Jen mlčet, vše snášet a rozhodování o osudu celé rodiny nechat jen na muži je těžko představitelné. Jsem ráda, že žiji v jiné době a společnosti a doma nám funguje "demokracie".

16.05.2016 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jsem nadšená. Knihu mi doporučila kamarádka, tak si ji můžu hned zařadit do své čtenářské výzvy. Příběh mě zaujal od prvních řádků, bavilo mě sledovat, jak se Charlie mění s každou další stranou a ke konci jsem se společně s ním modlila, ať alespoň něco z jeho osobnosti nezmizí kdesi v temnotách...

12.05.2016 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Moc pěkná kniha, Ráchelin životní příběh je opravdu velice zajímavý..

06.05.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Na knihu jsem se moc těšila a čtení se mi líbilo, díky krátkým kapitolám ubíhá opravdu svižně. Zážitky slepé Marie-Laury jsou opravdu zajímavé, hltala jsem každou další epizodu z jejího života. Příběh Wernera mě až tak nebavil a dokonce jsem některé odstavce přeskakovala. Musím říct, že jsem čekala více, ale určitě stojí za přečtení!

08.04.2016 4 z 5

Návrat za úplňku Návrat za úplňku Fan Vavřincová (p)

Knihu jsem četla kdysi dááávno a teď jsem se k ní díky knižní výzvě vrátila. Musím říct, že mě znovu moc bavila a zase jsem se nasmála. Je to velmi příjemná nenáročná četba.

28.03.2016 5 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Pro mě nejslabší kniha ze série, ale zápletka mě bavila. Další knihu si určitě zase přečtu...

24.03.2016 3 z 5

Svetlo medzi oceánmi Svetlo medzi oceánmi M. L. Stedman

Nádherná kniha, která dojme každou maminku. Ke konci jsem vyloženě plakala. (Naposledy se mi to stalo u Třech kamarádů před mnoha a mnoha lety). Jak tady už někdo psal, člověk ani neví, jak by měl příběh správně dopadnout. Pokud proti sobě stojí dobro a zlo, je to jasné. Ale co když proti sobě stojí dobro a dobro a jakékoliv řešení vždycky ublíží tomu druhému? Mimochodem překrásná obálka. Pro mě jedna z nejsilnějších knih, co jsem poslední dobou četla!!!

13.03.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

O knize jsem slyšela už dříve, ale teprve Čtenářská výzva mě přiměla se do ní už konečně pustit.. Skoro na každé straně se mi svíral žaludek - ať už popisovanými krutými praktikami nebo krutostí vraha. Nejdříve jsem ani neměla chuť ji číst, ale jakmile vás děj jednou pohltí, už se nedokážete odtrhnout. Nakonec jsem přečetla jedním dechem!!!

06.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi četla dobře, od půlky už byla opravdu napínavá.. Líbilo se mi provedení - vyprávění jednotlivých postav, časové skoky i zápletka. Co se mi ale nelíbilo, bylo chování hlavní hrdinky Rachel. (Nemyslím tím alkohol). Rozuzlení super, i když vraha je možné odhadnout už dříve.

28.02.2016 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Moc pěkná kniha, dojemný konec..také jsem přečetla jedním dechem.. jen by mě zajímalo více z osudu dalších postav, kterým byly věnovány jednotlivé příběhy..pořád jsem čekala, že se nějak "rozuzlí" a vysvětlí souvislosti a ono nic.. Každopádně ale doporučuji :)

22.02.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Z prvního dílu Volání kukačky jsem byla nadšená a tak jsem se rychle vrhla na Hedvábníka.. Sama jsem překvapená, jak protichůdné pocity mám ke dvěma knihám stejné série.. Hedvábník mě nebavil, vůbec jsem se nechtěla ke knize vracet, jenom mi bylo líto ji po tolika stranách odložit nedočtenou. Hodně zdlouhavé, spousta pasáží a popisů mi přišla úplně zbytečných.. ale všechny ostatní knížky od této spisovatelky miluji :)

19.02.2016 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Taky jsem chtěla vědět, z čeho jsou všichni kolem tak nadšení, ale vůbec jsem nedočetla. Toto nemá s literaturou nic společného!!! Pokud někdo hledá vyloženě popis erotických scén, tak ho to možná zaujme, pokud někdo hledá zážitek ze čtení, tak v žádném případě.

04.08.2015 odpad!