michaelakoc michaelakoc komentáře u knih

CoolMom in da house CoolMom in da house Kamila Štěpánková

Hodnotit tuto knihu je pro mě trochu oříšek, protože hned od prvních řádků jsem poznala, že já vnímala a vnímám mateřství trochu jinak než autorka. Kniha je krátká, pouze 136 stránek a je to spíše takový soubor povídek.

Autorka zde píše o sobě a své rodině. Mají 2 děti, pětiletou holčičku a tříletého syna, autorka jim říká šelmy. Na začátku knihy jsou v České republice, poté se stěhují do Ameriky za prací manžela.

Na druhou stranu vím, že spousta mých kamarádek a známých vnímá mateřství přesně takto, proto by pro ně kniha byla skvělou volbou. Autorka nám vlastně říká, že narozením dětí končí všechna legrace a nastává boj o holý život. No a tady se rozcházíme. Podle mého, jaké si to uděláme, takové to máme. Mám dceru, je jí sedm let a je to to nejkrásnější období, které jsem zažila.

Čekala jsem více popisů života v Americe, ale, když už se k tomu schylovalo, stejně to skončilo u nějaké "děsivé" historky s dětmi.

Autorka v knize zmiňuje fekální humor Pepíka, já si psala do poznámek, "fekální humor" autorky, bylo toho tam moc.

Líbily se mi dvě věty na konci: Život je výzva. Přivítejte ji s otevřenou náručí. - Každá máme doma svoji šelmu a je jen na nás, jak ji zkrotíme.

A paradoxně mi přijde, že tato prohlášení nejdou vůbec ruku v ruce s tím, co bylo v knize.

Autorka má ale skvělý sloh a bohatou češtinu. Takže pokud máte pocit, že jste z mateřství ve stresu, že už to nezvládáte, že Vás Vaše šelmy semelou, apod., je tato kniha právě pro Vás.

11.08.2023 2 z 5

Až ti budu nablízku Až ti budu nablízku Bianca Iosivoni

Tak toto byla lahůdka a naprostá dokonalost. Toto byla Bianca, jak si pamatuji ze Strmého pádu, který řadím mezi její TOP knihy, tato velmi konkuruje.

Parkera jsem si zamilovala již v 1. dílu série Až se zase usmíříme, proto jsem se na něj zde těšila, a tak nějak jsem předpokládala, že bude tahounem knihy. To jsem ale ještě neznala Teagan, která mě naprosto okouzlila.

Zde se posouváme o 3 roky dále, Parkerovi je 24 let, je úspěšný gamer, streamer a youtuber. Nemá ale rozhodně jednoduchý život, na povrchu se tváří jako nejšťastnější a nejpohodovější člověk, ale uvnitř trpí.

Teagan je 18ti letá gamerka, která právě maturuje a ráda by studovala herní design. Její otec to ale vidí jinak. Navíc si nese z minulosti nedůvěru k lidem, protože ji všichni, na kom jí záleželo opustili - její máma, její nejlepší kamarádka a její expřítel. Otec je více v práci jak doma. Už takhle v mladém věku má pocit, že ji každý jen použije a pak odhodí, ale je s tím smířená. Je strašně silná a samostatná. Překvapilo mě, jak se dokázala se vším vyrovnat.

Parker a Teagan se nejdříve seznámí online, spřátelí se, seznámí se osobně, navštíví se podruhé, ale všechno je pouze online a na dálku. Situace by se mezi nimi mohla vyřešit a Teagan pro to dělá doopravdy maximum, ale Parkerovy problémy ho semelou a on už nedokáže předstírat.

TOP scény - první společná hra Teagan a Parkera (tančící puma), první společný stream Parkera a Teagan, gamerská akce v Texasu a jejich první objetí, polibek v hotelu, návštěva Teagan u Parkera, celá parta spolu, polibek na lehátkách, noc poté, loučení na letišti (to bylo hodně dojemné), Teagan a její hádka s tátou, Teagan s tátou na koleji, Parker, když se konečně svěřil přátelům, jeho stream, kde řekl pravdu celému světu, setkání s Teagan na promenádě.

"Jsem tvůj idiot, jestli mi to dovolíš."

Kniha ve mně zanechala moc krásný a silný pocit. Za mě rozhodně mnohem lepší jak 1. díl, ale nepřeskakujte. Abyste si tento díl mohli naplno užít, potřebujete znát i příběh Callie z prvního dílu. A už teď se těším na 3. díl, kde bude příběh Colea a Sophie, kteří se nám už trochu ukázali tady a jsou moc sympatičtí.

02.08.2023 4 z 5

Až se zase usmíříme Až se zase usmíříme Bianca Iosivoni

Callie se vrací do svého rodného města a po sedmi letech se potkává se svým nevlastním bratrem Keithem, který také může za smrt jejího otce. Callie si toho z nehody moc nepamatuje, protože měla otřes mozku a částečnou ztrátu paměti ohledně nehody, ale řídil Keith a její otec byl mrtvý. Nikdy mu to neodpustila. A neodpustila mu toho mnohem více, protože před sedmi lety do něj byla zamilovaná a on ji beze slova opustil.

Teď ho nenávidí.

Její sestra Holly si ale přeje, aby spolu všichni strávili její poslední prázdniny - sestry Callie a Holly, jejich nevlastní matka Stella a Keith.

Je zajímavé, že Callie Keitha nenávidí, ale přitažlivost zůstala. U Keitha nenávist nikdy nebyla a přitažlivost se objevila nyní.

I když jsem třeba nepochopila, proč jí Keith vypráví, že měl něco s jinými ženami v úseku 2 měsíců, to mi přišlo zbytečné a trochu divné. Také mě pořád rušilo, jak o sobě Callie mluví jako o ženě. Je jí čerstvých 21 let, studuje, spíše na mě působila jako dívka. O Keithovi mluvila jako o chlapákovi, ale bylo mu 23.

Autorka skvěle píše, to jsem zjistila u Strmého pádu, který naprosto miluji a je to pro mě její nejlepší kniha, ale v dalších knihách mi přijde, že jí trochu uniká děj a pořádná zápletka.

Finální odhalení mi zase jako takové odhalení nepřišlo. Také najednou touha Callie být někým úplně jiným.

A například u mě nefungovala chemie mezi hlavními hrdiny. Nebyli mi nesympatičtí, to vůbec, ale nějak mi tam ten jejich vztah negradoval. Kniha je příjemná oddechovka, která se doopravdy dobře čte, ale chybí mi tam nějaká větší hloubka.

29.07.2023 3 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

Za mě musím říct, že trochu zbytečné pokračování 1. dílu. Kniha Vše, čím jsme se stali už nenavázala atmosférou na 1. díl. Chybělo tam hodně - oceán, surfování, pláž, Axelův dům a nějaký zásadnější problém jako tomu bylo v prvním díle.
Tam se řešil velký psychický blok Leah a poté vztah Axela a Leah, ale tady ve druhém díle se vlastně neřeší nic.
Jsme o 3 roky dále v ději a za tu dobu se Leah s Axelem neviděli. Leah se trápí, Axel se trápí. Leah ho miluje, Axel ji miluje. Proč se neviděli dříve?
Nakonec i Oliver souhlasí s jejích vztahem, také Axelova rodina.
440 stránek o tom, aby na konci byli samozřejmě spolu, jen si mezitím střihneme nějaké výstavy, jednoho Landona, trochu vzteku a cestu do Paříže a zpátky.
Hodně je vyčítáno, že se Leah dlouho hledala, ale ono to ani nebylo o tom, že se hledala, ale potřebovala odpustit Axelovi to, co jí udělal na konci prvního dílu.
Promrhali naprosto zbytečně 3 roky jejich životů.
Ale první díl je nádherný, ten moc doporučuji.

05.07.2023 2 z 5

Příliv - Temné hlubiny Příliv - Temné hlubiny Lucie Schánělová

Včera jsme dočetla také Temné hlubiny. Líbily se mi o desetinku méně, jak první díl Příliv, ale to jen z osobních důvodů, že se mi v prvním díle neskutečně líbilo surfařské prostředí, surfování, oceán, Kalifornie a to vše okolo. Ty popisy byly dokonalé.

Tady v tom díle dostaneme o trochu méně Kalifornie, trochu Aljašky a ještě méně Havaje, ale pořád to jsou části knihy, které jsem si doopravdy vychutnávala.

Temné hlubiny jsou odkazem na Danielovu minulost, na jeho psychický stav a také na fázi jeho zotavení, je to velmi trefné přirovnání.

Nicole se zvládá vyrovnat s Danielovou minulostí, i když to má někdy doopravdy těžké, ale v momentě, kdy se jeho temná stránka přenese také do přítomnosti, to už ani Nicole nezvládá a je to pochopitelné, i když Daniela miluje a doopravdy by pro něj udělala cokoliv, nemůže snášet vše a věčně.

Cesta na Aljašku nedopadne podle jejich představ a to, co si Nicole vysnila pro sebe a Daniela, se možná nikdy neuskuteční ... a to jen kvůli jednomu okamžiku ve vlnách. Nicole si to dává za vinu a v hádce jí to za vinu dá také Daniel ... a to je poslední kapka pro jejich vztah.

Dostaneme trochu Johna, prohlubuje se přátelství mezi Jamesem a Nicole a také se dozvíme, jak je to s rodinou Daniela (jeho rodiči a jeho sestrou Eileen). To je také zajímavá část knihy.

TOP scény - doopravdy jsem Danielovi lásku k Nicole věřila, restart po té trojce, rozhovor Daniela a Johna, tandemové surfování Nicole a Daniela, jejich stejné tetování z Havaje, Nicole a začátek jejího sportování, to ráno po spaní pod širákem u oceánu, poslední scéna. Miluji.

Rozhodně vezměte tyto 2 knihy na dovolenou a ponořte se do četby. Dostanete lásku, sex, oceán, surfování, Kalifornii, hudbu, adrenalin a nádhernou romantickou linku. Série se mi zaryla hluboko a vím, že ji budu číst brzy znovu a pamatovat si ji a její příběh budu už napořád. Děkuji za dokonalý čtenářský zážitek.

29.06.2023 4 z 5

Ztracená láska Ztracená láska Tess M. Puffrová

Celou sérii hodnotím hodně vysoko. Všechny 3 díly jsem přečetla za 4 dny a byla to doopravdy jízda, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a potřebovala jsem vědět, jak to s Annou a Maddoxem dopadne. Tento díl pro mě byl na úrovni toho 1., nejméně se mi líbil 2., ale byl potřeba, abychom se dostali do velkého finále.

Když budu hodnotit pouze tento díl, tak prvně musím říct, že jsem pyšná na Annu, jak moc se za celé 3 díly posunula a jak se všem problémům dokázala postavit. Ona jí to v tomto díle také řekla Patty, Anna si prošla peklem, ale vždy se dokázala zvednout a jít dál, takže smekám.

To Maddox se se svými démony pere hůře, ale také si toho na svých bedrech nesl z minulosti mnohem více.

Děj navazuje přímo na 2. díl - Anna je zoufalá z událostí toho večera a Maddox je ve vězení. Doopravdy zmlátil Roba tak, až ho málem zabil? Pokud to nebyl on, tak kdo? Ale dá se i tak omluvit či odpustit to, co udělal?

Ať se stane cokoliv, Maddox to pak zase vyřeší tak, jak to umí jen on - první bude jednat a teprve pak se nad tím zamyslí, ale to už bude pozdě.

Anna se podvolí jeho přání a oba si pak nesou následky tohoto rozhodnutí.

I když se dějí další a další strašné věci a oni se rozcházejí a scházejí, vzdalují a sbližují, jejich láska pořád drží. Ale je hranice, kterou Anna není schopná odpustit. A já se jí nedivím. A dokazuje to také fakt, že najednou přátelé Maddoxe nestojí za ním, ale všichni do jednoho stojí za Annou.

Nakonec Maddoxovi zbyde pouze Chad a Gia? Jak to s nimi doopravdy je?

Jakou roli v tom všem hrají a budou krát Eric a také Raymond? A co Anny rodiče, jak si s nimi teď stojí?

Co autorka doopravdy umí jsou finále. U každého dílu to bylo TOP a plné napětí, akce a neskutečných událostí, třetí díl je tomu králem. Přečetla jsem to na jeden nádech a nečekala jsem nic z toho, co a jak se stalo.

A za co jsem doopravdy ráda? Že se Maddoxovi splnilo největší přání, které ohledně Anny měl už od prvního dílu. Víte, co to bylo?

16.06.2023 3 z 5

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

Dnes v noci dočteno. Je zajímavé, že zde na DK má 2. díl vyšší hodnocení jak díl 1., ale já to mám naopak, určitě se mi více líbil 1. díl. Uvidím, co 3., který jsem hned začala číst, pak ráda hodnotím jako celek.

"Proč nechceš, abych tě opustila, ale děláš vše pro to, abych to udělala?" Tak asi touto citací bych definovala celý 2. díl. Maddox mě zde vytáčel od začátku až do konce a nepomohly ani kapitoly z jeho pohledu.

Já pochopila na začátku, co ho trápí a jak se to snaží řešit, ale pak už dělal věci a vytvářel situace, které se netýkaly Emily a toho, co se mu honí v hlavě. Anna s ním měla obrovskou trpělivost a já bych se s ním rozešla v momentě, kdy byla ta party u něj doma a hráli Nikdy jsem ..., to byla poslední kapka a tam bych mu už neodpustila. A všichni víme, jak to dopadlo.

Závěrečné události byly drsné, ale s ohledem na minulost s Chadem a Giou se dalo čekat, že se něco podobného stane. Nevěděla jsem, co přesně, ale tragédii jsem čekala.

Nechci teď ještě dělat žádné definitivní závěry a počkám si, co přinese 3. díl. Jsem otevřená všemu, když to bude mít rozumné opodstatnění.

15.06.2023 3 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Pro mě, bohužel, nejslabší díl celé série. Kniha krátká a příběh moc uspěchaný. S ohledem na to, čím si Zoey prošla bych nečekala, že to bude taková rychlost. Dylanův příběh ok, ale nedokáži si představit, že by to před přáteli, se kterými bydlí, utajil tak dlouho.

Dojatá jsem byla vlastně pouze u shledání Coopa s jeho matkou a pak u finálové scény Masona. Přemýšlím, jakou scénu bych vypíchla u Zoey a Dylana a vlastně žádnou nenacházím. Těch pár rádoby romantických scén, které spolu měly, se mnou vůbec nerezonovaly.

01.06.2023 2 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

U této knihy se nebudu nijak více rozepisovat, protože se mi nelíbila. Pokud bych se ve čtyřiceti rozvedla, tak přesně takhle bych se chovat nechtěla ... a moc si ani nedokáži představit, že by se takhle kdokoliv choval.
Kdyby nakonec hrdinku čekal alespoň love happy end ještě bych přidala hvězdičku za romantickou linku, ale takhle ...
A už vůbec nechápu, jak podle této knihy mohl být natočený film, no.

01.06.2023 1 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

V lednu letošního roku jsem četla 1. díl (Tajemství v nás) a hodnotila jsme to lehce nadprůměrně, byla to příjemná romantika. Pamatovala jsem si hlavní linku Tessy a Colea, ale bohužel mi neutkvěly moc vedlejší postavy, proto jsem byla na začátku této knihy trochu ztracená a přemýšlela, čí vlastně byla Cassidy kamarádka a čím byl ten Julian zvláštní.
Ale naštěstí to pro tento příběh není tak důležité. Julian se nám rychle představí sám. A Lily je nová postava, tak je jedno s kým se skamarádí.
Máme tu tedy Lily, která se rozhodla pro nový začátek na univerzitě ve Faerfaxu, protože baletka z ní nebude. Postupně se dozvídáme, co a jak se jí stalo, kdo jí ublížil, komu ublížila ona. Nechce nového přítele, nechce nové kamarády, na druhou stranu ale vlastně neví, co chce.
Julian je kluk, který to měl těžký v rodině, se svými rodiči a teď cítí zodpovědnost vůči svým sestrám. Už nikdy nechce, aby mu někdo další ublížil, proto se neváže. Holky vědí, co u něj mohou nalézt. Má své kamarády, své sestry a fotografování, ale ani tam neví, kam ho budoucnost zavede.
Když se stanou Lily s Julianem spolubydlícími, není to vůbec jednoduché, protože jejich životy a přesvědčení se neslučují, to ale nakonec nezabrání tomu, aby se stali kamarády.
Je to krásná romance, chemie mezi hlavními hrdiny rozhodně je. Klidně bych se nebála více řešit ty problémy Lily a Juliana, protože tam toho mohlo být mnohem více.
Ale celkově se mi tento díl líbil o trochu více, jak ten první. Dokonalé bylo, jak byl Julian vnímavý vůči ženským problémům, protože sám má dvě mladší sestry, krásně se o Lily staral a měl pochopení pro všechny její stavy. A naopak Lily byla dokonalá, že chtěla dát přednost Julianovi před sebou a raději by ho opustila, než aby ho tlačila do něčeho, co by on nechtěl.
A scéna u jezera také TOP, klidně bych chtěla, aby z těch fotek byly takové, které by Julianovi pomohly v kariéře, ale už o tom pak není zmínka.
Ve 3. díle nás čeká Jamie a Ella, tak jsem zvědavá.

28.05.2023 3 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Kniha je 2. dílem série Počkám na tebe a tentokrát jsou hlavními postavami Tereza, sestra Cama z 1. dílu, a Jase, nejlepší přítel Cama. Musím dát úplně stejné hodnocení jako u 1. dílu, protože nedokáži říct, který z nic se mi líbil více.

Chvilku jsem si myslela, že se děj trochu opakuje, ale pak se dozvíme něco o Jasovi, něco s čím jsem vůbec nepočítala a to jsem si již od 1. dílu říkala, co to tají a nebyla to schopná uhodnout.

Tess má rok doopravdy na prd, dějí se jí špatné věci a ne a ne se to zastavit. To okolo Debbie bylo hodně silné a krásně to gradovalo, takže rozhodně žádná nuda nehrozí. Díky těmto náročnějším tématům není kniha pouze romantickým příběhem, ale má mnohem širší rozsah.

Občas se dozvíme nějaké novinky o Camovi a Avery, ale přiznám se, že jsem vždycky byla trochu zklamaná a chtěla více, jak moc je mám ráda z 1. dílu, ale zase určitě lepší, než kdyby se o nich nemluvilo vůbec.

Zvládnou Tereza a Jase překonat všechny překážky minulosti i současnosti? Jak se Tess vypořádá se svou novou rolí, o kterou nikdy nestála? Dokáže se Jase přenést přes minulost? A jaké nebezpečí čeká na Tess? A co Cam řekne na to, co se bude dít mezi jeho sestrou a nejlepším kamarádem?

23.05.2023 3 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Beth a Chase - 2 strany jedné tragédie.

Jak se rodiče vyrovnávají se ztrátou jejich dcery? Jak se Beth vyrovnává se ztrátou své sestry? A co Chase, který nikde nepřestane cítit vinu za to, co se 3 roky zpátky stalo, i když si svůj trest už odpykal? A co jejich okolí, které se jim snaží určovat, jak by se měli chovat?

Když se Beth seznámí s Chasem nemá ponětí o tom, kdo je, ale už je pozdě. Chce naštvat své rodiče, proto tu noc udělá to, co udělá. Když se pak dozví, kdo Chase doopravdy je, už není cesty zpátky.

Kniha je příjemnou romantikou spíše pro mladší ročníky. Ale citlivě zpracovává témata ztráty, viny, vzteku a odpuštění, tím je kniha jedinečná.

20.05.2023 2 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Poznámek mám k této knize hodně, až moc, ale, když se dostanete až na konec, zjistíte, že to bylo celé zbytečně složité a překombinované.

Prolínají se nám dvě dějové linky. Jedna se týká June a Micka a ta druhá jejich 4 dětí - Niny, Huda, Jaye a Kit.

Jejich rodiče se seznámí, zamilují, ale Mick jako známý zpěvák není zrovna rodinný typ. Mají spolu 4 děti. V životě je potkají nějaké tragické události a jejich děti se s nimi pak musejí v dospělosti vypořádat.

A celý děj vrcholí závěrečným mejdanem v Malibu, který je plný zbytečných osob, informací a do toho jsou zamotány závěrečné události rodiny Rivových. Na konci to už byl slušný chaos a naprosto zbytečný, šlo to napsat lépe.

13.05.2023 2 z 5

Aneb jak jsem se propracovala k maximální lásce ke Cardanovi.

Krutý princ se mi nelíbil a nemohla jsem se začíst, Podlý král na tom byl první polovinu knihy stejně, ale od druhé poloviny se to začalo lámat, byl tam děj, akce, pletichy, strategie, politika a prohlubovala se romantická linka. Ve třetím díle, Královna ničeho, to celé vygradovalo a já knihu četla na jeden zátah a doopravdy se mi moc líbila, že jsem nemohla Zemi víl, Cardana a i Jude dostat z hlavy, proto jsem si hned pořídila tuto doplňkovou sbírku povídek.

Po jejím dočtení této knihy Vám okamžitě dojde, že Jude s Cardanem si byli souzení od samého začátku. Kniha je sbírka 11ti povídek, kde začínáme a končíme přítomností, a uprostřed se podíváme do minulosti. Do událostí, které utvářely Cardana.

V přítomnosti se Cardan a Jude musí vypořádat s nějakou nestvůrou v lidském světě.

V minulosti vidíme Cardana jako dítě ve stáji, nikdo se po něm neshání a on se setkává s trollí čarodějkou, která mu vypráví postupně 2 velmi podobné příběhy o chlapci, který neměl srdce.

Pak už vzpomínáme na příchod Cardana k Balekinovi, na přátelství Cardana, Nicasie, Locka a Valeriana. Na zradu Nicasie a Locka a co to zase udělalo s Cardanem. Vidíme, že Cardan Jude vnímal od samého začátku. Dozvídáme se, který z jejich momentů pro něj byl ten osudný. Vždycky chtěl, aby se mu Jude podvolila, to ale ona nikdy neudělala, až z toho začal obdivovat její sebevědomí a její nenávist se mu dostala pod kůži.

I zpět v přítomnosti se Cardan podivuje nad tím, že mu Jude zůstala, že neutekla. Chystají se vyřešit ten problém s nestvůrou v lidském světě, každý má ale trochu jiné řešení.

Kdo milujete sérii Krutého prince, i například s trnitou cestou, jakou jsem měla já, tuto sbírku povídek si musíte také přečíst. Já bych byla nejraději, kdyby byl celý příběh napsán znovu z pohledu Cardana.

12.05.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Začátek četby této knihy jsem nějakou dobu odkládala, cca 2 měsíce, ale jak jsem teď ráda, že jsem ji konečně začala číst a za 2 dny ji také celou přečetla.
Je to má první zkušenost s touto autorkou a tedy musím říct jedno velké wou!
Prvních 100 stránek se začítáte a mnoho věcí okolo Jasmine je nejasných, ale v momentě, kdy začnou tréninky, kniha Vás vtáhne a už nepustí. Přesně to se stalo mně.
Nezáleží na tom, zda se Jasmine a Ivan nenávidí, přátelí nebo milují, Vy je milovat budete.
Jasmine má trnitou cestu krasobruslařky a už to vypadá, že její kariéra je možná u konce, i když doopravdy ještě nezačala, ale ona se s tím nechce smířit.
Ivan naopak dokázal jako krasobruslař už vlastně téměř vše, je úspěšný a oblíbený. Jasmine je neúspěšná a nese si nálepku problematické krasobruslařky.
Navíc se nenávidí, nenávidí se, co se znají.
Co se stane, když se na 1 rok spojí jejich cesty a oni se stanou sportovním krasobruslařským párem?
Jasmine celý život usilovala o to být úspěšnou krasobruslařkou, až s Ivanem je šance, že se svému snu přiblíží, ale cesta to nebude jednoduchá, protože Jasmine se pořád ději ty špatné věci.
Nevěří si, její otec ji shazuje, okolí ji nebere, fanoušci nejsou vždy tak ukáznění, smůla se jí lepí na paty. Ivan ji učí, jak si začít důvěřovat, jak začít důvěřovat jemu a svému talentu.
V knize spolu mají tolik nádherných scén, že chcete další a další.

TOP scény - jejich společné nahé focení, Jasmine se cítí jako největší loser, Jasmine je nemocná a Ivan se o ni stará, Ivan se dozvídá o stalkerovi, Ivanovo přiznání a proslov o důvěře, Ivan brání Jasmine před jejím otcem, Jasmine a její zranění, to, jak se omlouvala Ivanovi, to, jak jsi Ivan myslel, že to byla jeho vina, přiznání, že to on chtěl brečet, když ji na tom ledě viděl, Jasmine si uvědomuje, co vlastně k Ivanovi cítí, ale ví, že po roce jejich společná cesta skončí, zjištění, že už v minulosti Ivan na Jasmine dohlížel, jejich první závod, jejich první milování, epilog.

Vím jistě, že tuto knihu si brzy přečtu znovu - dokonalá, nádherná, uvěřitelná, romantická.

07.05.2023

Podlý král Podlý král Holly Black

První polovina knihy se nesla v duchu prvního dílu, který se mi nelíbil a už jsem byla přesvědčená o tom, že se do 3., závěrečného, dílu nepustím. Druhá polovina knihy přinesla akci a trochu se začíná vyjasňovat to, co je nebo není mezi Jude a Cardanem, i když na konci knihy je to zase celé úplně jinak.

V knize se mi líbí, že Cardan se už konečně začíná chovat jako král a také se dozvídáme více o jeho minulosti a o tom, proč je takový, jaký je.

Opravdu hodně nepříjemná mi je sestra Jude, Taryn.

3. díl dočtu a uvidím, jak budu hodnotit sérii jako celek.

02.05.2023 2 z 5

První První Kiera Cass

Nejlepší díl z celé série, pocitově dávám 8/10. Byla jsem hodně překvapená, protože 2. díl se mi nelíbil a nedokázala jsem si představit, že se to ve třetím změní ... a změnilo.

Zde už je America rozhodná. Pořád divoká a pořád dělá chyby, ale už je alespoň konzultuje s Maxonem a dává mu více a více najevo, že si vybrala jeho. I Maxon jí dává najevo svou náklonnost, ale pořád tu jsou ostatní dívky, Maxonův otec, rebelové a také Aspen.

Do toho je v knize i nějaká akce a nečekané události. Zde je to opět pohádka, ale už taková propracovanější a akčnější. Na konci se toho děje doopravdy hodně a člověk je napnutý, jak to celé dopadne.

Jen by mě zajímalo, co by Maxon dělal, kdyby tam nevtrhli rebelové a on musel přímo tam říct své rozhodnutí?

03.04.2023 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Mám ráda YA literaturu a proto se snažím číst většinu autorek a dělat si na ně názor. Navíc se mi často stává, že najdu mnohem zajímavější díla, než například píše Colleen Hoover nebo Anna Todd.

Truly je takový průměr, neurazí, nenadchne.
Na začátku se příběh pomaleji rozjíždí. Všechny postavy jsou ale sympatické. Ale hlavní zápletka je taková nijaká. Andie vlastně nemá žádný problém a Cooper problém má a tak nějak od začátku tušíme, o co se přesně jedná ...

A najednou je konec, jasný a nekomplikovaný. Přečetla jsem za půl den s přestávkami, takže pohodička, je to kratší knížka.

Další díly přečtu. Myslela jsem, že se bude rozvíjet příběh Andie a Coopera, protože tam byl potenciál, i s ohledem na nemoc její maminky. Navíc Cooper nemá vyřešenou minulost.

Ale v dalším díle se přesuneme k June a Masonovi. Jsou fajn, tak se na ně těším. Jsem zvědavá, jestli si příběh udrží alespoň tuto průměrnou laťku, uvidíme.

02.04.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Do knihy jsem se pustila více ze zvědavosti než s nějakými velkými očekáváními. Od samého začátku na mě kniha působí, že čtu Gossip Girl kříženou s Hunger Games. Kdyby tam nebyly asi 2 peprnější scény mezi Americou a Aspenem, řekla bych, že je to pohádka pro děti, takhle je cílovka asi 12 až 15 let, nevím. Uvidíme dále. Je to příjemná pohádková oddechovka, určitě mě kniha nijak neurazila. Mám v plánu dočíst další dva díly, Elita a První, které vypráví příběh Americy, abych věděla, jak to dopadne, ale do dalších dílů této série se pak pouštět nebudu.

26.03.2023 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

A jsem na naprostém konci celé série. Začala jsem číst 1/3/23 a dnes dočtena poslední stránka 7. dílu. Jsem moc smutná a nejraději bych dále zůstala ve světě Aelin a jejích přátel a nepřátel.

SPOILER:
I 7. díl dával naprosto smysl a bylo poznat, jak má každou událost autorka skvěle propracovanou. Začátek byl hodně silný, když byla Aelin mučená a následně byla osvobozena. Miluji také příběh Manon. Chaol s Yrene si mě nakonec nezískali a to, že poslední velká akce Aelin byla při záchraně Anielle mi nakonec vadilo, i když jí to přineslo spojence, ale myslím, že by s ní šli tak jako tak. To, jak to nakonec dopadlo s klíči a co tam udělala Aelin mi nedává smysl, proč obětovat zničení Erawana za záchranu duše Eleny? Myslím, že by to Aelin neudělala, tak to na mě v jejím příběhu působilo. A Yrene coby zachránkyně celého světa, no nevím. A souboj Aelin s Maeve jsem nakonec čekala mnohem více epický. A například, jak se dostal Dorian z Morathu a unikl Maeve, také mi to nepřišlo moc věrohodné.

Konec jako takový všech postav se mi líbil, ale asi by se k tomu dalo dojít i jinak.

Ale celkově hodnotím ságu 10/10 a doopravdy je to jedno z nejlepších fantasy, které jsem kdy četla. Vím, že se k příběhu jednu vrátím a přečtu ho celý znovu.

15.03.2023 4 z 5