michaela_books michaela_books komentáře u knih

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Ať si říká kdo chce co chce… nejlepší knížka za duben, kterou jsem četla vedou na plné čáře Letní noci od Nofreeusernames. Pomáda, tanec, ty nejlepší playlisty a pozor, samozřejmě nejvíc za to může naprosto boží hate to love romantika, které se tady jako vážně nedá odolat…
Příběh Charlie a Noaha si mě získal hned od začátku, bavilo mě středoškolské prostředí, které bylo plné tance a natáčení videí na TikTok. Celou dobu jsem se u čtení opět doslova hihňala jako totální puberťačka a zpětně mě mrzí, že jsem si nestihla olepíkovat všechny ty skvělé hlášky, a že jich teda nebylo v knížce vůbec málo! Chtěla bych také vyzdvihnout ještě i téma deprese a úzkosti, které tady hlavní hrdinka prožívá a musím říct, že jsem někdy až moc chápala její pocity a líbilo se mi, jak se s tím vším snažila na konci vypořádat a být prostě svá.️ Knížce dávám 4,5 hvězdičky z 5 a v poslední řadě ještě zmíním, že se co nejdřív asi budu muset podívat znovu na Pomádu, na největšího Showmanna a asi “sfouknout” i Camp Rock a bůhví co všechno.

A jaké byly moje pocity po dočtení? Co teď budu dělat sakra se svým životem a kde je pokračování!? Takže doufám, že se brzy dočkáme další knihy od Oly, i když teda Letní noci nastavily laťku opravdu vysoko. A ještě chci napsat, že jsem opět nepoznala nic lepšího na rozveselení a zlepšení nálady víc, než nejvíc ňuňu odpočinkové příběhy od této autorky!

P.S.: Jsem moc ráda, že jsem tentokrát měla možnost si přečíst i bonusovou kapitolu a nahlédnout tak do alternativního konce, který nám i něco málo prozradí ještě celkově k příběhu… ale za mě rozhodně teda na 1000% knížní konec (prostě Noah a nebo za to může vlastně Temnyj?)
Za poskytnutí knížky k recenzi bych chtěla ještě jednou moc poděkovat @humbook #humbookblogeri

01.05.2022 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

(SPOILER) Půlnoční slunce je kniha od autorky právě již tak známé série Stmívání. Pokud jste měli rádi Twilight ságu a chcete se vrátit zpátky do světa z městečka Forks, tak se určitě pusťte i do této novinky.
Kniha není úplně pro každého, je celkově hodně podivná a zvláštní…. viděla jsem k ní i takové přirovnání, že se jedná o tzv. „bizár“, nicméně mně se to i tak líbilo a čtení jsem si užila.
Kromě společného příběhu Edwarda a Belly, jak ho známe z knihy Stmívání, tady máme možnost zjistit i pár důležitých věcí navíc, které doposud bylo zahalené tajemstvím. Hodně zajímavé bylo více poznat a pochopit Alicino nadání a dozvíme se o ostatních z rodiny Cullenových jejich historii.
A teď k samotnému Edwardovi… Chtěla bych vyzdvihnout, jak se autorka dokázala vžít do myšlenkových pochodů upíra a ne, že by to zrovna u něho bylo tak jednoduchý :D…ale i tak tady máme možnost lépe poznat Edwarda (uchýláka :D) a nahlédnout do jeho způsobu myšlení a to teda bylo v některých případech opravdu velký zážitek. Zejména jsem si nejvíce asi užila první kapitolu, kde je detailně popsané skoro na 25 stánkách, jak Bella poprvé vkročí do třídy a on začne plánovat masakr celé třídy… :D jakože v první moment jsem jenom koukala, ale potom jak jsem si čtení už užívala, tak jsem se tomu naopak smála a cítila tu nostalgii, která opravdu stojí za to.
Nemějte žádné očekávání, přistupujte k Půlnočnímu slunci s dostatečnou rezervou a nadhledem, protože se spíše jedná o doplňkovou knihu. I když, jak už jste mohli vidět u jiných recenzí, na 720 stránkách se některé věcí hodně opakují a určitě by se to dalo zkátit, ale i tak to ztráta času rozhodně nebyla. Za sebe musím říct, že bylo fajn si znovu oživit příběh a taky detaily, na které jsem zapomněla i vlivem filmové adaptace, která se samozřejmě od knihy trošku liší.
Ještě jednou bych moc chtěla poděkovat @humbook za poskytnutí e-knihy.

10.03.2021 2 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Příběh, který autorka vypráví je úžasně popsaný... kniha nám nabídne nový propracovaný fantasy svět, kde bojují čarodějnice a chasseuři proti sobě tak, jak to ještě neznáme... tady je tajemná magie a dobrodružství plné překvapení a intrik.
Užívala jsem si každou stránku, která mi mizela pod rukama a i skvělý humor hlavní hrdinky... dlouho jsem se tak nad knížkou nahlas nezasmála.
Věřím, že si Reida a Lou všichni zamilujete, zkrátka tuhle knihu si potřebujete přečíst a opravdu stojí za pozornost! Příběh vás pohladí na duši a troufám si říct, že Holubice a had bude patřit mezi vaše další oblíbené série. U mě to takhle je a jsem za to nesmírně ráda!

Nevím jestli letos ještě tuhle knížku může něco překonat... a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu! :)

09.04.2020 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

První díl Hra o dědictví mě naprosto pohltila, a proto jsem se moc těšila na pokračování této série. Co se týče vztahů mezi hlavními hrdiny, tak jsme se nikam neposunuli, ale děj opět neskutečně rychle utíkal a jízda začala už od prvních stránek. Autorce se opravdu nezapře čtivost příběhu a skvělých zápletek, které se tady snažíme odhalit. Styl psaní je opravdu návykový, nabádá nás to ještě mnohem k větší zvědavosti a fantazii. Zbylo nám ale celkem dost nedořešených tajemství a pořád je všechno hodně zamotané. Proto věřím, že ve finále už vše odkryjeme a jsem i celkem zvědavá, jak to všechno bude dávat vlastně smysl Za mě jednička byla určitě lepší, ale líbí se mi řešení rébusů a hádanek, díky kterým je tato série opravdu výjimečná. Doufám, že třetí a závěrečný díl nás ještě překvapí!

18.06.2023

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Zlatá od Marissy Meyer je retellingem na příběh
O Rampelníkovi, a jelikož ho bohužel neznám, tak i přes to jsem chtěla tomuto příběhu dát šanci, jenom se mi kniha teda upřímně špatně hodnotí a na to jsem před tím vůbec nepomyslela. Od autorky mám ráda samozřejmě sérii Měsíční kroniky, tento příběh je naprosto bez debat a co si teda počít se Zlatou? Asi jsem měla od této knihy trošku větší očekávání a celkově ji hodnotím jako takový lehký průměr.

Začátek příběhu byl velmi pomalý a opakovalo se tady spoustu věcí stále dokola, jedna věc kterou jsem si myslela, že budu moct na sto procent potom chtít vyzdvihnout je temná atmosféra knihy, která pro mě byla zpočátku opravdu skvělá a jak jsem četla i u jiných recenzí, kniha byla údajně hodně v souladu celkově s původním příběhem, ale potom už se jedná spíše o YA horror.. a na mě to třeba začalo být už trošku právě moc. Celkově bych to asi shrnula, že je to o určitě jenom o vkusu, ale autorku mám ráda jenom asi radši zůstanu u těch Měsíčních kronik.

05.06.2023 3 z 5

Myšlenky pod polštář Myšlenky pod polštář Courtney Peppernell

Myšlenky pod polštář je po delší době básnická sbírka, kterou jsem měla v plánu číst, hned jak vyjde a moc jsem se na tuto minimalistickou poezii těšila, protože mě nadchla svou anotací.️ Byla jsem hodně zvědavá jaké texty tady vlastně objevím a zda mě autorka Courtney Peppernell osloví. Hned na začátku mě ale malinko zarazila taková maličkost… a to, že jsou některé milostné prozaické texty psány a věnovány v ženském rodě a to jsem nečekala. Samozřejmě to naprosto respektuji a nijak mi tato záležitost nevadila, ale nemohla jsem se díky tomu tak úplně s některými pasážemi vlastně ztotožnit. Ale když jsem to přestala řešit, v druhé polovině oddílů jsem si našla už své. Autorka vložila do této knihy hodně ze sebe a díky tomu tady máme možnost najít opravdu verše plné emocí, krásných myšlenek… a druhou stranu mince zde doplňují úvahy ohledně prohrách a výhrách nad sebou samým a zejména našich nejistotách.
Nejvíce se mi líbily pasáže Když se cítíš sám, Když potřebuješ povzbudit, Když se snažíž najít svou podstatu a Když hledáš důvod zůstat… Určitě doporučuji, ale zatím pro mě nic nepřekoná sbírka O princezně, která se zachránila sama od Amandy Lovelace, která je moje nejoblíbenější a dosud jsem zatím nenašla takovou sbírku, která by se mnou rezonovala víc.
,,Můžeš se snažit, jak jen chceš, a někdo stejně řekne, že to nestačí. Ale tohle není o nich; je to o tobě.
Musíš stačit sama sobě.”

08.01.2023 4 z 5

Rod draků Rod draků Jessica Cluess

Od tohoto příběhu jsem nečekala mnoho, byla jsem spíše zvědavá, jak tady autorka vykreslí draky a taky za anotací za knížku ručí dokonce i Margaret Rogerson, což mě nějakým způsobem oslovilo tento příběh zkusit. Ze všeho nejvíce mě bavily zkoušky a draci. Navíc tady můžeme nahlédnout do úhlů pohledů všech zmíněných kandidátů a dočkáme se i velmi zajímavých zvratů a celkem nečekaného konce. Mělo by se jednat o sérii, tak uvidíme kam další díly budou směřovat, nicméně to bylo poutavé čtení a docela i příjemné překvapení.:)

20.10.2022 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Moje úplně první kniha od Ruty Sepetys a od první stránky jsem byla naprosto nadšená! Skvěle se mi četly krátké kapitoly a opravdu mě příběh chytl hned od samého začátku a nemohla jsem přestat číst… doslova vás to nutí otáček stránku za stránkou…Byla jsem velmi překvapená samotným příběhem, ve kterém poznáváme Rumunsko z roku 1918 a autorka nám tak vykresluje ponurou a velmi tíživou atmosféru komunistického režimu. Na konci jsou navíc reálné fotografie, které odkazují na skutečnost z této doby. Styl knihy je přizpůsobený spíše mladšímu čtenáři, ale právě naopak i dospělý si tady určitě najde to své…
Musím tě zradit opravdu stojí za to! Recenzní výtisk jsem dostala v rámci @humbook_blogeri.

23.09.2022 4 z 5

Pošli fotky Pošli fotky Lauren McLaughlin

,,Pravda je málokdy čistá a jednoduchá není nikdy.”
Díky anotace, když jsem Pošli fotky zahlédla v edičním plánu, jsem hned věděla, že to bude jedna z těch skvělých Yoli knížek, které prostě chcete číst a nějakým způsobem se vás i dotkne… Líbilo se vám Zrcadlo, zrcadlo nebo příběh Co jsme si nikdy neřekli? Tak potom by vás mohla zaujmout právě i tato pecka, která si rozhodně zaslouží více pozornosti od čtenářů!
Knížka mě chytla od samého začátku až do konce a ano překlad a sem tam nějaké chyby v textu nejsou úplně top… ale i tak hodnotím 4* z 5, protože jsem spokojená. Navíc všechny citlivá témata tady byly velmi silná a očekávající, a bohužel i nad míru reálná… 400 stránek utečou doslova pod rukama a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Příběh je i na motiv seriálu 13 Reasons Why a to myslím mluví za vše…

19.08.2022 4 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Poslední stanice od Caysey McQuiston mě lákala díky předchozímu románu Červená, bílá a královsky modrá, na kterou jen tak nezapomenu… a proto jsem byla plná očekávání a moc jsem se těšila na další knihu od této autorky.
Kniha nabízí další originální LGBTQ+ příběh, kde máme navíc sci-fi prvky, které dělají tento příběh opravdu jedinečným. Nabízí skvělou atmosféru, různé odkazy na popkulturní narážky a další důležité témata… ale bohužel jsem se nemohla nějak při čtení naladit na ten správný „vibe“, příběh měl velmi pomalé tempo, pozorovala jsem ho jako čtenář spíše vzdáleně, a za mě zkrátka tomu ještě něco chybělo. Poslední stanice je milá knížka, rozhodně plná emocí… ale Červená, bílá a královsky modrá nasadila laťku velmi vysoko a poslední příběh s podobnou tématikou a duchařinou – Kluci ze hřbitova, byli taky o něco lepší.

18.05.2022 3 z 5

Počítám s tebou Počítám s tebou Michaela Červenková

Příběh hlavní hrdinky Lady ukazuje, jak je velmi důležité mentální zdraví… máme možnost nahlédnout do života dospívající dívky a vidět myšlenky, které se v ní odehrávají a jak statečně bojuje. V dnešní době se bavit naprosto otevřeně o svých problémech a pocitech je totiž velmi obtížné a těžké… dává nám to pocit, že s námi něco není v pořádku, že jsme jiní a špatní, zkrátka se bojíme, že nebudeme přijati tak, jak bychom si přáli…. A proto jsem strašně moc ráda, že se objevují knihy na toto téma a upřímně kdybych byla mladší, tak bych tehdy za tento příběh byla neskutečně vděčná…Počítám s tebou rozhodně stojí za přečtení. I když už nejsem cílová skupina, tak jsem se do knihy chtěla pustit hlavně proto, že jsem byla zvědavá, jak se tady Michaela Červenková popere se zpracováním úzkostné poruchy. Bylo to opravdu skvělé, jsem mile překvapená a hlavně v české YA literatuře by si tato knížka zasloužila určitě mnohem víc a doufám, že ještě v budoucnu o autorce uslyšíme!

27.03.2022 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Prázdné sliby od Lexi Ryan mě bavily od samého začátku až do konce. Kniha je neuvěřitelně čtivá a není tady žádný pomalý rozjezd, naopak se skoro v každé kapitole pořád něco děje, takže vůbec nemáte chuť knížku odložit a musíte číst pořád dál a dál… Víly mám ráda, i když už to není nic nového… a tady tomu nebylo jinak. Čeho jsem se obávala, byla určitá podobnost s Krutým princem… popravdě jsem se malinko bála toho, že příběh hlavní hrdinky Brie nebude ničím zvláštním, ale nestalo se… Příběh je i tak originální, hlavně neskutečně kouzelný a nemůžu se dočkat už dalšího dílu. Najde se tady samozřejmě i pár klišé… ale i přes to všechno to fungovalo. Zkrátka jsem se do příběhu zamilovala a po knížce Z krve a popela to byla opět fajn oddechová fantasy, která si mě získala.
Pokud máte rádi Dvory, Krutého prince a i Selekci, tak vás určitě Prázdné sliby nezklamou. E-kniha se mi dostala do rukou k recenzi díky Humbook blogerům v rámci facebookové skupiny, za což ještě jednou moc děkuji.:)

12.12.2021 4 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Knížka Všechny barvy duhy je první sbírka povídek, kterou jsem chtěla vyzkoušet a musím popravdě říct, že jsem nakonec opravdu moc ráda, že jsem jí zkusila. Vyšla v nádherném duhovém formátu a boží barevnou ořízkou, která se nakladatelství Yoli moc povedla. Najdete v ní jedenáct LGBTQ+ příběhů a popravě jsem byla mile překvapena, jakým originálním způsobem se tady každý autor vyřádil.️
Všechny povídky byly svým způsobem tak trochu ňuňu a vykouzlí i úsměv na tváři. Každá byla jedinečná, jinak myšlenkově zajímavá a dává nám jiný pohled či názor na danou situaci. V některých najdete i vážnější téma… nebo naopak jiná vás i zasáhne…
Jak je v anotaci napsané: „Stejně jako má duha obrovské množství barev, i v této knize najdete opravdu pestrý výběr povídek… od temných, přes hořkosladké až po sladce zamilované…“ A protože nechci hodnotit každou povídku zvlášť, tady jsou příběhy, které mě oslovily nejvíce: Šťastně zamilovanej, Rodinné setkání, Žába, Bez šance a Čokoláda na dně kornoutku.

06.12.2021 3 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

„Pohádky vždycky začínají stejně: Bylo nebylo. V těch slovech jsou možnosti, šance na naději nebo zoufalství…“ Podmanivá pohádka o prokleté dívce, která zjišťuje, jaká síla se v její kletbě skutečně skrývá.”
Kniha Dívka, had, trn mě zaujala hodně samozřejmě obálkou a taky zajímavou anotací…ale chtěla jsem si na tuto pohádku udělat svůj vlastní názor. Musím říct, že se mi hodně líbil námět zakleté princezny a perské kultury, jenom jsem měla občas malinký problém s názvy… ale když jsem si potom všimla, že je na konci knihy názvosloví, tak už jsem se začala orientovat. Příběh byl už od samého začátku velmi čtivý, je tady spousta zvratů, pohádkových bytostí a celkově mě nadchl originální námět autorky! I když jsem možná malinko od knihy čekala víc… i tak to bylo fajn oddechové čtení. Pokud máte i vy rádi temnější pohádky, zkuste tuto standalone fantasy.

22.11.2021 3 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Kniha Celou tu dobu určitě zaujme čtenáře, kteří četli od těchto autorek Pět kroků od sebe. Za sebe musím říct, že u první knížky mám možná radši film, i když je kniha taky moc pěkná…
Ze začátku jsem byla velmi překvapena autonehodou, kterou už máme napsanou v anotaci, ale i tak jsem z toho byla v šoku, protože na tohle asi nikdy čtenář není úplně připravený. Kimberly tam tím pádem neměla moc prostor a přála jsem si, aby se v příběhu ještě objevila… Naopak s hlavním hrdinou této knížky jsem měla na začátku problém a samozřejmě jsem i chápala jeho chování, ale na druhou stranu jsem rozuměla hodně i Kimberly… proč to tak chtěla a co vlastně Kyleovi všechno v tom autě řekla…. A právě zpětně se mi na příběhu asi nejvíce líbilo to, jaký Kyle měl nakonec v knize prostor a my tak můžeme vidět neuvěřitelný růst jeho osobnosti. Marley byla hodně zvláštní, ale jejich příběh byl pro mě kouzelný. Při čtení první poloviny jsem měla už malinko odhad, jakým směrem se kniha bude vyvíjet a co asi očekávat… a právě jsem strašně moc ráda, že se mi to splnilo a bylo tam přesně to, co jsem si přála a ještě mnohem víc.
Kniha je rozhodně pro snílky, pro naprosto nenapravitelné snílky, kteří věří v nemožné a to je to nejkrásnější na celém příběhu!
Takže pokud i vy věříte, tak se vám knížka bude určitě líbit!

13.09.2021 4 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Krásky mě zaujaly především zajímavou anotací. Oslovil mě nový originální fantasy svět, malinko s temným nádechem, který je celkem promyšlený a bavilo mě objevovat jeho tajemství.
Ze začátku jsem měla problém s chováním hlavní hrdinky, ale líbilo se mi, jak se její osobnost vyvíjela a vlastně později ji každý dokáže porozumět. Malinko konec byl pro mě zmatený a nelogický, ale jako odpočinkový příběh určitě doporučuju. Nejvíce bych chtěla vyzdvihnout fantasy svět, který mě tady opravdu bavil a dále myšlenku této YA knihy, kvůli které opravdu stojí za to si tento příběh přečíst.
Kniha poukazuje na to, jak společnost dokáže být až posedlá krásou, módními trendy a co by pro ni byli schopni udělat. Je tady vyobrazená závist, povyšování nad ostatními, přetvářka a až taková zlost za to, že lidi nemají to, co by chtěli...

26.07.2020 3 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

Město zrady je docela tenoučká knížka, takže ji budete mít přečtenou velmi rychle. Z pohledu Raven se dozvídáme spoustu nových věcí o její minulosti, rodině a má možnost rozvíjet své schopnosti. Vydá se na nebezpečnou cestu a zjišťuje tak pravdu o svém městě. Díky tomu se jí změní celkový pohled na domov a je ochotná věřit lidem, které nemá v lásce. Hledá cestu ke svobodě, která je plná nečekaných zvratů a zjišťuje, že ani jeden svět není úplně dokonalý. Závěrečná část knihy byla plná akce, ale na druhou stranu jsem měla větší očekávání v rámci samotného rozsahu příběhu a některé věci mi tady scházely…Těšila jsem se na rozvinutí vztahu Raven a Chrisse. Podle mě by mohl děj po bitvě být klidně ještě více rozepsaný, ale samotný epilog mě dostal a ještě dlouho jsem přemýšlela nad tím, jaké zvláštní pocity jsem vlastně po dočtení knihy měla…

Série se mi ale moc líbila a jsem opravdu ráda, že jsem se do ní pustila…jenom za mě byla malinko lepší jednička.

14.05.2020 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Kdo četl už nějakou autorčinu knížku, tak je jasné, že ví přesně do čeho jde a co by měl vlastně očekávat.. Co se týče tady úplného začátku, tak podoba dopisování v rámci e-mailů mi přišla taková nevšední a celkem mě chytlaale potom začala být nuda a bylo to docela zdlouhavé a vlastně jsem si začala přát, aby se tady ten příběh už konečně nějakým způsobem rozsekl měla jsem i takovou chvilku, kdy jsem si říkala, to jako vážně? Ale nakonec druhá polovina už byla mnohem lepší a teď k té hlavní pointě, proč je vlastně kniha fajn a stojí za přečtení. Hlavní důvod, proč jsem knihu nezahodila a zkusila ji dát ještě šanci je ten, že mě vlastně během čtení došla docela zásadní informace Ruby totiž byla v knize s Láskou Lukov a je to sestra hlavní hrdinky Jasmine a od této autorky je to navíc moje nejoblíbenější kniha, takže co to znamená? No zkrátka i když jde tady vidět, že Drahý Aarone je Zapatina prvotina, tak jsem knihu chtěla dočíst a bylo to pro mě nakonec velmi milé zjištění a zároveň i celkem překvapení, které jsem asi nečekala. A do toho mi to navodilo náladu, že bych si příběh o krasobruslení dala znovu.

10.07.2023 3 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Když jsem viděla obálku Korunních princezen, tak se musím přiznat, že mi to hodně připomnělo Kouzelníky z Waverly a taky film Program na ochranu princezen se Selenou a Demi z doby, kdy jsem pořádně ujížděla na Disney Channelu. Ale tady máme princeznu a čarodějku. Kniha Korunní princezny mě zaujala už samotnou anotací, vypráví o dvou velmi silných a odvážných sester. Kapitoly jsou napsané z pohledu Wren a Rose a střídají se vlastně od dvou autorek, což mi přišlo velmi originální a hodně netradiční. Celkově vás tato čtivá, napínavá a hlavně pohádková YA vtáhne svým magickým kouzlem a při čtení si odpočinete. Nechyběla ani dávka humoru a zakázané lásky Za sebe můžu říct, že toto disneyovské zpracování pohádky a fantasy světa je neobvyklé a rozhodně se můžeme těšit, co v dalším pokračování objevíme

18.06.2023 3 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Šťastně až navěky? je kniha, do které jsem nevěděla jestli se budu pouštět, upřímně jsem netušila, jak by mohla taková queer feel good romantika s fantasy v tomto podání, navíc dohromady ve stylu artušovské legendy, vlastně vůbec fungovat. Ale rozhodla jsem se, že za zkoušku určitě nic nedám, jenom jsem si malinko ze začátku musela zvyknout na autorřin humor. Nakonec se ale musím přiznat, že ve finále, i když jsem od knížky čekala trošku něco jiného, tak jsem se místy samozřejmě i zaculila a hodnotím to jako takovou oddechovku a jsem ráda, že jsem tento další HumbookTip mohla zkusit a rozhodně i chápu ten "cute vibe" okolo tohoto titulu.

19.03.2023 3 z 5