michaela.97 michaela.97 komentáře u knih

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Útlá povídková knížečka, která se čte velmi rychle. Bavila mě - nijak neohromila, ale ani nezklamala :) Hodně jsem soucítila zvlášť s povídkou od Aleny Mornštajnové - Kopretina, protože přesně vystihuje moje strachy a obavy ze zubařů.

Líbí se mi také grafické zpracování. Knížka vypadá krásně s přebalem i bez něj :)

05.06.2021 3 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Moje první setkání s Agathou (když nepočítám filmová zpracování) a jsem nadšená! Sice jsem si hned na začátku knížky tipla, kdo bude asi hlavní podezřelý, ale nečekala jsem souvislosti, natož tu "zamotanost" ke konci příběhu, kde si autorka se čtenářem dost dobře hrála, takže vlastně můžete mít tipy, ale do poslední chvíle nevíte, na čem jste. To mám ráda a v moderních detektivkách tohle dost často (bohužel) chybí.

03.04.2020 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Úžasná, napínavá knížka, která je úplně jiná než ty ostatní (od Kinga).
Možná by si ji měl každý za život přečíst. Je totiž lidská a zároveň bezcitná. Tak, jak bývá i život. Těším se na film.

10.02.2020 5 z 5

To To Stephen King

Na Kingovi mi nevadí jeho prodlužování a omáčka kolem, ale u takhle dlouhé knížky to bylo chvílemi i na mě moc - posledních cca 200 stran jsem už nemohla dočíst. Příběh (za mě) skončil a začala další kapitolka o (za mě) nepodstatných lidech - osudech.
Stejně tak moc nerozumím, proč do všech příběhů vkládá sprosťárny, což v případě malých dětí není zrovna příjemné čtení, ale budiž :D .... jsem hodně na vážkách, ale čekala jsem asi něco trochu jiného z mých předchozích zkušeností a po filmových adaptacích.

24.12.2019 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Mě knížka bavila. Četla se hezky, rychle a budu se k ní ráda vracet. Našla jsem v ní několik zajímavých pouček, které bych ráda do budoucna zužitkovala ve svůj prospěch. Zároveň mě i namotivovala a posunula vpřed. Rozhodně doporučuju v ní minimálně občas zalistovat.

05.05.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Četla jsem ji, když mi bylo asi 16. Tenkrát jsem ještě spadala do cílovky knih Johna Greena, i když do teď je mým oblíbeným autorem. Píše jednoduše a jeho příběhy chytnou za srdce nebo minimálně neurazí :)
Tahle knížka ve mě dokázala probudit emoce. Usmívala jsem se, ale i brečela a četla bych ji s radostí klidně pořád dokola.

Pokud jsi čtenář, který Johna Greena nezná, vybrat si "Hvězdy nám nepřály" jako prvotinu bude tvoje nejlepší rozhodnutí :)

26.03.2018 5 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

*audioknížka* Už když kniha vyšla, slíbila jsem si, že si ji přečtu. Ať už kvůli názvu nebo obálce, ale do příběhu jsem šla tak trochu na slepo a chytil mě od první věty. Ernie mi přišel jako děsnej sympoš (v audiu ho načetl Jan Maxián - Frodo Pytlík = nejlepší volba) a bavilo mě, že to bylo něco jinýho. Na začátku mluví Ernie přímo ke čtenáři, slíbí mu, že bude mluvit jenom pravdu a prozradí, na které straně dojde k vraždě. Miluju ten nápad.

Některá místa byla pro mě trochu vleklejší, nebudu lhát – proto nedám plný počet hvězdiček, ale jinak jsem si užila nevšední detektivku, která měla originálního vypravěče, super postavy i atmosféru a kterou bych si snad dala někdy znovu. A to řeknu tak o jedné z padesáti knih!

16.04.2024 4 z 5

Dívka ze země Venku 2 Dívka ze země Venku 2 Nagabe

První díl mě docela dost bavil a těšila jsem se na pokračování. Ale to mě trochu zklamalo. Dala bych mu tak 2,5 hvězdičky z 5ti, ale nevzdám to a jsem zvědavá na další díly.

U tohohle dílu jsem měla problém s tím, že jsem se hodně ztrácela v ději. Občas mi nebylo jasné, co se tam děje a někdy jsem nedokázala rozluštit ani ilustrace. To se mi malinko dělo i v prvním díle, ale nebylo to tak časté a minimálně mě první díl víc chytil svou atmosférou a asi ani kvůli tomu mi ty chaotické ilustrace nevadily.

Jsem na rozpacích, ale uvidíme. Dvojka končí otevřeně, zajímavě … :)

18.12.2022 3 z 5

Pamatuju se na to, když knížka vyšla. Hned jsem všude viděla pozitivní recenze a každý, kdo knihu četl, dával obdiv autorce za to, jak skvěle ji napsala, ale i za to, jak odvážná v KLDR byla. Mě knížka nechávala chladnou, protože i když mě dění v KLDR fascinuje, je to téma, které jde tak trochu mimo mě. Respektive tahle - nemám potřebu si sama něco zjišťovat. To jen v případě, že se ke mně dostane něco zajímavého, a tak si k tomu dohledávám víc. U téhle knížky (a tohohle tématu) jsem se navíc bála toho, že půjde o hodně politickou knihu, která bude rozebírat tamní situaci z tohohle úhlu. Bála jsem se, že nebudu rozumět, o co v ní jde, protože v tomhle směru zkrátka nemám tolik informací.

Nedávno jsem si ale knížku koupila ve formě audioknihy, protože jsem už opravdu chtěla zkusit, jaká je a vystoupit tak trochu ze své komfortní zóny. Teď - po poslechu - jsem zklamaná, že už ji mám za sebou! Nečekala jsem, že mě bude takhle bavit!

1) Audio je úplně skvěle načtený. Fakt jo!
2) Audio má naprosto perfektně zvládnutou zvukovou stopu. Veškerá hudba a hudební doprovody jsou jednoduše perfektní.
3) Nina (autorka) umí psát.
4) Povedlo se text napsat jednoduše, stravitelně. A to i pro nás. Pro lidi, co čtou úplně jiné žánry. I pro nás, kteří o KLDR něco víme, ale ne nějak do hloubky. Řekla bych, že se to formou podobá vyprávění od kamarádky. A to mi bylo sympatické.
5) Bylo mi vysvětleno hned několik zajímavých pojmů. Dozvěděla jsem se víc o tom, jak to v KLDR funguje. Od vztahů, přes školství, až po převýchovné tábory, které mi nahání hrůzu.

Místy jsem se upřímně zasmála. Občas jsem byla smutná. Většinu času jsem nechápala, jak se může někde něco takového dít. Ať už ta jejich bizarní pravidla, tak i všechny ty další věci.

Zároveň i obdivuju autorku za její odvahu. Za to, že tam vůbec odjela. Za to, že tak trochu posouvala hranice a riskovala. I díky tomu nám poskytla velmi jedinečnou výpověď o životě a studiích v KLDR. Smekám.

02.11.2022 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Koralinu jsem poslouchala jako audioknihu. Kristýna Podzimková má příjemný hlas a zvukové doprovody byly v tomhle příběhu super ozvláštněním :)

Co se týče hodnocení, tak dávám 3 hvězdičky z 5, protože jednoduše nejsem cílovka, takže jsem knihu nedocenila tak, jak bych bývala mohla. I když! Knížka rozhodně není jenom pro děti a dospívající (to se mi na ní líbí). Chvílemi mi bylo až nepříjemně, takže věřím, že se u ní nejedno dítko bude bát. Na to možná pozor :)
Bohužel jsem se chvílemi trochu nudila (šlo to jedním uchem tam a druhým ven). Konec se možná za mě zbytečně natahoval. I proto nemůžu dát vyšší hodnocení.

Film jsem viděla před pár lety a ten mě bavil moc!

11.10.2022 3 z 5

Holky sleduju na instagramu a mám ráda především jejich diktáty, díky kterým si čas od času osvěžím různé češtinářské základy, ale i "pokročilejší" věci. Je dobře, že někdo takový i v tom online světě existuje a pomáhá tak spoustě z nás :)

Knížka je krásně graficky zpracovaná a najdete v ní plno užitečných příkladů, pravidel, perliček a rad. Občas do ní nakouknu a ujistím se, abych nepsala hlouposti :) Za mě opravdu povedené vydání.

23.06.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Druhá knížka od autorky, kterou jsem přečetla a udělala jsem asi tu chybu, že jsem je četla hned po sobě. Kdybych je četla s rozestupem, možná by mi nepřipadaly tak stejné.

Zkrátka a dobře - manželský pár, co má nějaké své nevyřešené problémy a skrytá tajemství. Detektiv, který v příběhu zas tak nevystupuje, protože dějem provází hlavně myšlenky/úvahy/výpovědi postav, které spojují jejich vzájemné vztahy - různě propletené, které se řeší a občas se až moc často opakují.
Mám tyhle příběhy ráda, o tom žádná. Baví mě, jak je knížka napsaná - napínavě. Nutí člověka číst a nepřestat. Od začátku (nebo i v průběhu) tušíte, kdo za vším stojí a třeba měníte svoje podezření podle toho, kdo zrovna vypovídá, protože autorka hází vinu ze strany na stranu. A to je možná něco, co mi později už přišlo trochu otravné. Postavy se mezi sebou obviňují, každý si myslí o tom druhém, že je vinen ... obviňují se například i manželé, kteří byli ještě před minutou zamilovaní ... do toho všeho vstoupí detektiv, který zase svalí vinu na dalšího. A někdy na mě bylo až moc toho opakování. Moc často postavy opakovaly, co si myslí o tom a tom ... jako by nestačilo předložit to čtenáři jednou.

Rozhodně knihu ani námět nehaním. Spíš jsem trochu zklamaná. I podle názvu jsem očekávala něco trochu jiného. A v tomhle případě jsem udělala chybu já, že jsem s další knihou od autorky nepočkala. Pravděpodobně bych ji tak nespojovala s tou předchozí.

Ale ... opravdu nemůžu popřít to, jak je napínavá, jak je dobře napsaná!! A moc se těším na další knížku - ale nechám si ji na někdy “pak”.

05.11.2020 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Začala bych tím lepším - obálkou. Je krásná. Jednoduchá, ale krásná. Fotogenická ....

Co mě ale tolik neoslovilo byl samotný děj. A to já knížky Johna Greena tak miluju - proto jsem docela smutná, že tahle ve mně nic nezanechala. Téma - zajímavé, originální ... ale zpracování. Vím, že je knížka zaměřená na úplně jinou věkovou skupinu, ale i kdyby to měla být "jen" příjemná oddechovka, tahle to nebyla. Byla poměrně nudná, utahaná. Vlastně se v ní nestalo nic převratného. Takové čtení lehce o ničem. Ani ty hlavní hrdiny jsem si pořádně neužila - pořádně jsem je neznala.

Zároveň nemůžu říct, že by to knížka byla špatná. To zase ne. Jenom - za mě - podprůměrná.

27.09.2020 2 z 5

Raději jsem od téhle knížky moc nečekala, ale těšila se na ni, jelikož Gilmorky miluju a postava Lorelai je úžasná osobnost! :) nakonec jsem byla mile překvapena. Hlavně tím, jak rychle se četla. Lauren popisuje moc hezky svůj život, i když občas byl text zmatený - zajímal by mě originál. Občas skákala sem a tam a někdy odbíhala od tématu - osobně mám raději “uhlazenější” texty, ale snažila jsem se je vnímat “ve stylu Lorelai”, která taková víceméně je. Moc mě bavily části, týkající se seriálu (jak jinak) a úplně se mi po Gilmorkách zastesklo! Myslím si, že má Lauren jako herečka se svou postavou hodně společného a myslím, že musí být stejně úžasná a zajímavá! Alespoň tak na mě působila. Připadalo mi, jako bych četla knihu mojí kamarádky nebo osobnosti, kterou mohu jednoho dne jednoduše potkat - a mrzí mě, že asi nikdy nepotkám!

05.06.2020 3 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Někdy před rokem jsem viděla film, hned jak vyšel. Byl skvělej, i když mi v něm něco málo chybělo. Ovšem knížka, ta nepostrádala vůbec nic. Přečetla jsem ji jedním dechem a hltala každou stránku. Bála jsem se, byla napnutá a to i přesto, že jsem si matně vybavila, o čem vlastně obsahově je. Nenudila jsem se ani chvilku. Rozhodně doporučuju lidem, co se rádi bojí a přitom třeba úplně nemusí hororový příběhy. I když. Tenhle příběh je snad ještě děsivější, protože se může klidně stát - a já se svou fantazií jsem se do děje i postav hodně vciťovala a bude mi ještě dlouho trvat, než se oklepu!

10.02.2020 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Knížku jsem kupovala tátovi a přečetla ji taky, jelikož jsem viděla film v kině a ten mě chytl za srdce. Knížka je na mě docela dost zmatená (i táta říkal, že chvilkama nevěděl, o čem je řeč), ale když umí číst člověk mezi řádky a brát každý text samostatně, pak to ničemu moc nevadí.

Líbí se mi, že autor píše naprosto upřímně a bez příkras. Doufám, že knížka někomu pomůže nebo minimálně otevře oči. A držím palce lidem, kteří bojují proti "černým drakům".

24.11.2019 3 z 5

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Dlouho se mi nestalo, abych si z knížky vypisovala věty (moudra, myšlenky), nad kterými se chci i v budoucnu zamýšlet a která mě nějakým způsobem oslovila. Tématem mi byla hodně blízko srdci. Knížku jsem začala číst v Amsterdamu, kam zrovna hlavní hrdinové vyjeli a vnímali ho hodně podobně jako my :D :). Možná i tím mi byla knížka bližší. Překvapilo mě, kolik jsem se toho dozvěděla od známých filozofů. Příběh hezky plynul a ke konci jsme se dočkali i zvratu, který byl nečekaný a to se mi líbilo. Navíc, co se týká slečny "Karol", je mi ve spoustě ohledech dost podobná a tím pádem jsem se s ní skvěle dokázala sžít. A obálka je nádherná! Doufám, že tohle není poslední autorův počin.

07.07.2019 4 z 5

Poppy  - Příběh lásky a odpuštění Poppy - Příběh lásky a odpuštění Barbara Larriva

Příběh sice prostý, průhledný a sluníčkový, ale já ho četla ráda. Je to taková knižní jednohubka, kterou smlsneš za večer. Ideálně pro ty, kteří věří. V Boha, v naději, v odpuštění, v uvědomění si vlastních chyb. Mě se příběh líbil hlavně proto, že poukazuje na to, jak důležité je se obklopovat láskyplnými lidmi, kteří můžou lásku do našeho srdce vrátit a ukázat nám správnou životní cestu, i když z ní sejdeme. Neurazí, nenatchne, ale obohatí - naši duši i srdce.

06.05.2019 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knížku jsem četla v období Vánoc a udělala jsem nejlíp, jak jsem mohla! Skvěle jsem se vcítila do té vánoční atmosféry, která je v knížce naprosto bravurně vykreslená a bylo to takové příjemné čtení během zimních večerů :)
Chápu, že ne každý má rád tuhle směsici autorů, ale i když směřují k jiné věkové kategorii (mně teda ještě ne úplně vzdálené) já je čtu moc ráda! Zvlášť teda Johna Greena, což je můj oblíbenec. Baví mě to, jak umí popsat atmosféru společně s charaktery postav a že každý jeden příběh má co předat. "Sněží, sněží ..." rozhodně doporučuju!

03.05.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Na to, jak Kinga miluju mě tahle knížka zas tak neoslnila. Nevadí mi dlouhé pasáže - popisování detailů. Spíš naopak. Píšu stejně a mám to v knížkách ráda, ale trochu mi vadilo, že jsem se moc nebála. Občas přišlo pár zvratů, kdy se mi udělalo dokonce i fyzicky zle (mám hodně bujnou představivost a dokážu se až nesmyslně silně vcítit do děje, lidí, situací,...), ale jinak se děj tak nějak táhl a nic moc se v něm neudálo. Naopak mě mile překvapilo filmové zpracování. Možná jsem od knížky měla větší očekávání (většinu jsem přečetla před tím než jsem viděla film, jen ten konec jsem dočetla až po tom, co jsem viděla film z roku 1989 a následně i ten z letošního roku), jelikož nápad je to super. Tak či tak se těším, až rozečtu další!

03.05.2019 3 z 5