mia.com mia.com komentáře u knih

Američtí koně snů Američtí koně snů kolektiv autorů

Tenoucka encyklopedie pro deti o konich, ve ktere jsou nadherne fotky.

31.05.2024 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Jako ditko jsem mela knihu moc rada.

31.05.2024 4 z 5

Prázdniny v sedle Prázdniny v sedle Gill Morrell

Jako holka jsem mela tyhle knihy z Pony clubu moc rada.

31.05.2024 4 z 5

Asterix v Itálii Asterix v Itálii Jean-Yves Ferri

Skvele, jako vzdy. I kdyby to bylo nahodou o nicem, setkani s postavami a grafika jsou proste dokonale.

27.05.2024 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Takove typicke romanticke drama, ale tentokrat prodchnute tajemstvim a situovane v australskem primorskem mestecku. No tema velryb a delfinu na me bylo moc drsne, to jsem preskakovala. A cela zapletka byla takova zvlastni. Nejak me to proste nedostalo. Staci jednou precist a za chvili zapomenu.

26.05.2024 3 z 5

Po bouři Po bouři Lauren Brooke (p)

Jako divka jsem tyhle pribehy mela moc rada. Krasne casy v Pony clubu :).

25.05.2024 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Nemuzu dat vic nez tri hvezdy. Zpocatku mi kniha prisla velmi zajimava. Ty myslenky a pocity, ktere jako bila zena nikdy nepoznam, ty zkusenosti a vse okolo rasy bylo opravdu obohacujici. Jenze to by ta kniha nesmela byt tak zbytecne rozvlekla. Nejdriv jsem jen preskakovala ty blogove clanky, pak sahodlouhe myslenky a po nejake 35. kapitole jsem preskakovala ve velkem, abych jen zjistila par detailu o tom, jak to dopadne. Cely ten namet je opravdu skvely, ale ta delka tomu hodne skodi.

24.05.2024 3 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Je to opravdu skvela kucharka. Ruzne recepty z ni varim neustale a vzdy se povedou.

22.05.2024 5 z 5

Jak získat báječné tělo Jak získat báječné tělo Anita Naik

Jedine, co jsem z toho kdy pouzila, bylo par cviku. Tot vse.

22.05.2024 1 z 5

Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Daria Sandowsky

Pro devcata je to asi fajn na jedno precteni. Je to celkem zapomenutelny prumer.

22.05.2024 2 z 5

Diagnóza: úča Diagnóza: úča Béatrice Rouer

Desna slatanina. Nebavilo me to.

22.05.2024 1 z 5

Dospívajícím dívkám Dospívajícím dívkám Miriam Stoppard

Dneska už jsou informace někde jinde, ale kdyz jsem knihu v 11 letech, tedy v roce 2003 dostala na Vánoce, milovala jsem ji a dověděla se všechno možné, co mamka ani sama nevěděla třeba.

22.05.2024 5 z 5

Vražda v anglické zahradě Vražda v anglické zahradě Katie Gayle

Ja mohu cist a sledovat jen feel good detektivky, protoze jsem srabik a neusla bych v noci. Takze pro me je tento pribeh dostacujici jednoducha jednohubka. Co vic si prat, nez anglickou vesnicku, do ktere se zrovna pristehuje cerstva duchodkyne?

17.05.2024 4 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Tak jasne, ze vime, o cem to cele bude a jak to skonci, to je proste v tomto zanru dane. Jenze jak se k tomu dopracujeme, to je ta otazka. Tady mame od zacatku problem, ke kteremu se musime postupne vzpominkami dopracovat a mezitim proliname pritomnost. Nejsem si jista, jestli me to spis neotravovalo. Co me rozhodne otravovalo a musela jsem oak uz preskakovat, byly Poppiny myslenkove pochody a furt dokola a dokola. A nejak se mi tomu nechce verit. Skakani nahoru dolu jak na horske draze nebo spis jako u blbecku na dvorecku.

12.05.2024 3 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Jako vzdy skvele cteni. Sice u toho nadavam, jak odporni lidi jsou a jak priserne se k sobe chovaji, ale proste ty historicke sagy mam rada, no.

05.05.2024 4 z 5

Delegátka pod rouškou nejistoty Delegátka pod rouškou nejistoty Jitka Herzánová

Tak co si budem, zadne literarni veledilo to neni. Ale urcite nam to poskytlo sondu do zivota delegatky a cloveku se az nechce verit, jak brutalni ty lidi nekdy jsou. Pokud ovsem pracujete s lidmi (a je celkem jedno, v jakem oboru), tak tomu i uverite. Ja jsem zakotvila jako ridicka busu a na me jsou sice celkem hodni (klepy, klepy, klep), ale kolegove muzi maji casto silene historky, jak jsou na ne lidi sprosti a nadavaji jim hned do cujaku. Ja jsem celkem nekonfliktni clovek, hadky nesnasim, ale takovou Fennu bych zabila a nenechala si to teda libit. A mimochodem, ten konec mel znamenat navrat k zacatku knihy? To mi asi nejak uniklo... Jinak ja jsem spokojena, ze autorka psala tak, jak ji zobak narostl a nic neprikraslovala. Ono to tak proste chodi. Obzvlaste u sluzby, kterou si lidi plati. To maji pak dojem, ze za sve penize maji pravo na vse.

04.05.2024 3 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Tahle mi v ramci zanru prisla slabsi, protoze me to vyjimecne nejak nevtahlo a nepresvedcilo, ze mam hned kupovat letenky. Navic mi ta zapletka prisla az moc mimo realitu.

29.04.2024 2 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Neni to uplne oddechovka,jelikoz se tam resi vaznejsi temata a vtipnych scen tam je pomalu. Nejvic me bavil zacatek a pak se toho vlastne moc nedelo. Jenom premysleni a vzpominky a premysleni a vzpominky. Na jedno precteni fajn, ale za chvili si nebudu nic moc pamatovat.

23.04.2024 3 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

(SPOILER) Cetlo se to dobre a samo, o tom zadna. Ale... Ale pro me to bylo az moc neuveritelne. Jako hluboka zivotni laska hned druhej den znamosti? No nevim. A ty "nahody" co je pak svedly nakonec zase dohromady? Tak to uz vubec. Smutek nad smutek, ale nezanechalo to ve mne nic. Jen dalsi romanticke drama. A tohle teda fest predramatizovane.

15.04.2024 2 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Autorka vas proste umi vtahnout do daneho mista a primet vas touzit po tom tam nejlip zitra odjet :). Samozrejme je to sablonkovita oddechovka, i kdyz se tady otvira tema citoveho vydirani. Ja takove chudaky nesnasim, protoze to na me nikdy neplatilo. Ale lituju lidi, co to na ne plati. Musite mit sami sebe nejprv radi a teprve potom to na vas taky prestane platit ;). Jinak tento dil mi prijde lehce slabsi.

12.04.2024 3 z 5