Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98239/bmid_poklady-klasicke-ceske-kuchyne-aneb-65e824194c25e.png 5 198 35

Každý recept je pečlivě popsán a fotograficky zdokumentován, což orientaci v něm i jeho přípravu ještě zjednoduší. Pro recepty sáhl autor do skutečně klasické české kuchyně, jakou vařily naše babičky - název tady skutečně nelže, jde o opravdové poklady! Od poctivé hovězí polévky, přes huspeninu, škvarky, utopence, řízek s bramborovym salátem, koprovku, rajskou, svíčkovou, šípkovou, tatarák, jehněčí, vepřové, telecí, vnitřnosti, drůbež, divočinu, ryby, krupicovou kaši, koláče až po vanoční cukroví. Recepty najdeme v nové knize Poklady klasické české kuchyně jak složitější, tak zcela základní včetně velmi zdařile zpracovaných tipů, všechny jsou ale zpracovány pečlivě a přehledně tak, aby byly čitelné a hlavně proveditelné doslova pro každého. Po dlouhé době je tady nová příručka, která si mezi klasickými českými kuchařkami bezpochyby najde své čelní místo. "Poklady" musíte mít!... celý text

Kackac77
03.01.2024 5 z 5

Skvělá kuchařka, ze které se i mně, trumpetě co spálí i vodu, protože ji nebaví u plotny stát, podaří uvařit. Recepty jsou jednoduché a je to spíš taková česká klasika. Já sama upřednostňuji zdravější jídlo, ale rodina mi pohanku se zeleninou nejí.

Madla81
28.12.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kuchařka, z níž opravdu hodně čerpám. Neměla by chybět v repertoáru začínajících, ale i středně pokročilých kuchařů.

jarkaska
17.08.2023 5 z 5

Další kuchařka, z které se dobře vaří. Ke každému receptu je pěkný obrázek.

bravefox
08.08.2023 5 z 5

Tahle bílá edice s v čele s touto kuchařkou byla jednou z prvních v mé sbírce. Oceňuji především jednoduchost zpracování receptů, jednoduchý bílý design a výběr receptů. Pokud přemýšlíte o koupi kuchařky zaměřené na českou kuchyni, tak nebojte se sáhnout po této, a pokud se nebojíte pořádných formátů, tak jděte rovnou do Velké kuchařky Čech a Moravy od stejného autora.

Acheron
30.08.2021 5 z 5

Perfektní kniha pro začátečníka v české kuchyni. Klasika, pokud člověk nechce odkoukat líné (zlo)zvyky od své maminky. Osobně jsem po pár vyzkoušeních ubrala množství smetany a másla v receptech, protože to není zdravé a chutná to velice dobře i s menším množstvím.

Stačí otevřít knihu a nemůžete to pokazit, pokud nejste úplně leví.

Pája89
18.01.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější kuchařka. Celkově je mi Roman Vaněk moc sympatický, ráda podporuji jeho tvorbu a mám ráda jeho kuchařky.

Azmodan
06.01.2021 5 z 5

Kuchařek je moře a stačí do toho moře sáhnout a náhodně jednu vytáhnout a z pravidla neuděláte chybu. Proč tedy ztrácet čas nějakou další? Odpověď je snadná.
Přehlednost, jednoduchost, srozumitelnost + něco navíc. A to "něco navíc" jsou různé "terminus technikus", kdy p. Vaněk nepředpokládá, že jeho kuchařku čte zkušený kuchtík. V knize najdete "šablonu" jak vypadá snítka, špetka, lžíce a lžička. Kniha je velmi přehledná. Co stránka, to recept s velkou výborně naaranžovanou fotkou na které nic neruší (příbor, ubrus, váza s květinou nebo pestrobarevný talíř).
Dle mě jde tahle kuchařka dál, než ty ostatní, ale ne používáním absurdních surovin či předháněním se v nesmyslných kombinacích či nahrazováním náhražek. Jde dál svou srozumitelností a přehledností. Zřejmě se projevila záliba pana Vańka ve sbírání kuchařek. Pokud by měl člověk, který rád vaří a/nebo jí, mít v knihovničce jednu jedinou kuchařku měla by to být právě tato! Je to základ na vše.
Vřele doporučuji.
Ps.: mám vydání z roku 2020 a je velká škoda, že sem nemohu opsat úvod kiny. Ten totiž mluví za vše! A je lepší než tisíc recenzí.

PanTydlitát
11.11.2020

Kniha obsahuje skvělé recepty, zatím se vždy povedlo ukuchtit dobře.

fis.rena
08.05.2020 5 z 5

Poklady...co víc k tomu říct. Teď v karanténě si kuchařku chráním jak oko v hlavě,když funguju i jako závodní jídelna. Je v ní velká inspirace, skvělé rady a ty výsledky jsou boží. Romana žeru :)

Josh
08.01.2020 5 z 5

Roman Vaněk je pro mne PAN KUCHAŘ a také skvělý autor kuchařek, protože podobně jako ve škole, ne každý učitel umí předat to, co umí.

V téhle kuchařce každý recept, který zkusíte prostě vyjde na 100 %. Možná více :o)))

Mne "zachránil" při vaření české kuchyně, protože maminka zemřela dříve než mi předala své "tajné přísady a zlepšováky" a všichni víme, že maminky to umí nejlépe ze všech. Podobně jako babičky .... Nebo ne?

Hotovson
07.12.2019 5 z 5

Pro samouky a lidi co baví vařit, ale nejsou vyučený a milujou českou kuchyni jako já, je to naprosto ideální kuchařka :)

Gweny
14.08.2019 5 z 5

Jediná kuchařka, kterou otevírám, když si jednou za čas nevím rady s klasickými českými pokrmy. Pan Vaněk má za ušima, vydat tenhle "skvost" byl vážně skvělý nápad! Děkuji!

JarmilaNovotna
10.08.2019 5 z 5

Skvělá kuchařka, vařím podle ní jídla, co jsem si dřív netroufla.

haski
01.12.2018 5 z 5

není co dodat. Novodobá klasika.

sarka1893
05.11.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších a nejvíc využívaných kuchařek. Velmi dobře a srozumitelně napsané recepty. Když dodržíte postup, chutný výsledek je téměř jistotou. Naučila jsem se díky ní klasiku.Kdybyste měli mít doma jen jednu jedinou kuchařku s českými recepty, s touto určitě nešlápnete vedle.

hroneczek
07.08.2018 5 z 5

Pokud máte chuť na poctivou českou klasiku, je tahle kuchařka jasná volba. Obsahuje i výborné typy a triky, vše krásně popsáno, vysvětleno. Nemůžete udělat chybu.

Space.Junkienka
24.05.2018 5 z 5

V době internetu využívám kuchařky minimálně.... Ale tohle je druhá, kterou otevírám pravidelně a vždycky všem chutná :)

lenka6022
16.04.2018

Kde koupit tuto kuchařku? Děkuji

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Recepty podle kterých se krásně vaří a jídla skvěle chutnají. Pražský kulinářský institut se opět vytáhnul. POVEDENÁ KUCHAŘKA !

ivana.sk
23.01.2018 5 z 5

Díky kuchařkám od Romana Vaňka jsem se naučila vařit klasická česká jídla.

česká kuchyně kuchařské recepty babiččiny recepty

Roman Vaněk
česká, 1969
2012  97%Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila
2014  89%Snadno & rychle
2016  96%Velká kuchařka Čech a Moravy
2013  96%Klenoty klasické evropské kuchyně
2013  95%Kouzlo kuchyně Čech a Moravy aneb dědictví našich babiček

Kniha Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila je v