mia.com mia.com komentáře u knih

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Az po tom, co jsem precetla Polibek v Rime, jsem zjistila, ze jdou dily nejak po sobe. Ale nevadi. Musim rict, ze tohle se mi libilo mnohem vic, nez Rim. Nejak mi to proste mnohem vice sedlo a cely koncept me hodne bavil, i kdyz uz nejsem dekadu (sakra!) cilovka a je to spis pro nactilete.

15.12.2023 4 z 5

Roztržená šněrovačka Roztržená šněrovačka Susanna Kubelka

Je pravda, ze trvalo, nez se to trochu rozjelo, takze zacatek bych kapku zkratila, ale pak to zacalo byt celkem zajimave, i kdyz ten hlavni zvrat jsem uz chvili tusila. Nicmene me vyjadreni te doby opravdu bavilo. Casto jsem se smala tem Mincinym hlaskam, kdyz se stalo neco, co bylo absolutni tabu a ona teprve v tu chvili zjistovala, co se vlastne deje. V tomhle jsem rada za dnesni dobu, kdy mame ty informace v podstate o vsem.

10.12.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

(SPOILER) Uzasna oddechovka, jak jsem u autorky zvykla. Jako vzdy vam navodi tu touhu do daneho mista jet. No a konkretne, taky bych brala vlastniho Jamese Frasera, to teda kazdopadne! Ovsem Rossovi (blbe jmeno, Ross nemuze byt sexy proste) bych jen tak lehko neodpustila a nedala mu hned dalsi sanci.

08.12.2023 4 z 5

Ostrov Netvorů Ostrov Netvorů Thomas Brezina

06.12.2023 5 z 5

Upíří hora Upíří hora Darren Shan (p)

06.12.2023 4 z 5

Krvavé chodby Krvavé chodby Darren Shan (p)

06.12.2023 4 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

06.12.2023 4 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

06.12.2023 4 z 5

Dracula: podle příběhu Brama Stokera (převyprávění) Dracula: podle příběhu Brama Stokera (převyprávění) Mike Stocks

Tyhle knizky jsem mela rada na priuceni anglictiny.

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

(SPOILER) Aaaaach, Colin...No toho bych brala hnedka, mnam. Pardon :D. Ale uplne jsem ho videla pred ocima s tema kerkama noooo. Jinak bych ke knizce pridala i zanr thriller. I kdyz asi takovy lehci, coz nemuzu uplne presne rict, protoze je nectu :D. Ale bylo to celkem napinave, zajimave a klasicky jsem na pachatele neprisla (vztahy kdo s kym mi jdou, ale pachatele nikdy neuhadnu proste). A proc to vzdycky musi odnest to nebohe zvire? To nesnasim.

02.12.2023 4 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Ja detektivky skoro vubec nectu, pravidelne jen Josefinu od Marie Rejfove a na tuto knihu me nalakal podcast knizniho klubu, jako na originalni vtipnou feel good detektivku. A byla to trefa, protoze me pribeh vazne moc bavil a docela jsem se zasmala. Opravdu byl styl vypraveni velice originalni a neprisla jsem vubec na nic a jenom s otevrenou pusou cumela na rozuzleni. Takze za me super!

01.12.2023 5 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Bohuzel jsem se nepodivala, ze to ma nejake lehke poradi, takze tuhle jsem cetla jako prvni. No co uz. Kazdopadne je to takova velice prumerna nebo spise podprumerna oddechovka, ktera se opravdu hodi nejvice pro nactilete. A musim podotknout, ze nalakat na jidlo a cestovani umi Julie Caplin mnohem lepe. Tady me to moc nechytlo a uz vubec na me nedychla vanocni atmosfera.

30.11.2023 2 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

(SPOILER) Tahle je rozhodne jedna z tech autorcinych lepsich knizek. Ac je dlouha, pribeh se mi urcite netahnul. Naopak byl velmi zajimavy a nejvic miluju, kdyz je neco alespon nejakym zpusobem podle skutecnosti. Ja si vubec nedovedu predstavit, ze bych podstupovala 6 tydnu na lodi kvuli chlapovi! Ja jsem ten typ, co by si rekl, nooo bydli tisice kilaku daleko? Tak smula, najde se jinej. A jeste mam klaustrofobii, takze zavrena v pidi kabince? Nutne potrebuju mit sve soukromi a travit cas sama, takze takovou dobu se spolubydlama a porad mezi lidma? No dekuju pekne. Ty zenske vazne obdivuju! Nicmene me ale velmi nastvala Margaret. Jako pardon, ale kdyby nebyla sobecka hloupa pipina, nikdy by toho pejska s sebou nevzala. Kdyby ho milovala nesobecky. Coz nemilovala proste. Ja bych mu to nikdy neudelala (a taky jsem neudelala a pejsek zije stastny s rodici na baraku a ma uz 14 let mimochodem, protoze jsem ho mela moc rada na to, abych ho tahala po podnajmech). Takze to me fakt nastvalo, jinak nemam co vytknout.

24.11.2023 4 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Jak je receno nize, knihu jde opravdu nejlepe popsat jako utulna. Doporucuji v case pred Vanoci, protoze tady zaciname koncem podzimu a prehoupneme se dale do Vanoc. Je to samozrejme oddechovka, ale ty postavy jsou tak sympaticke a hlavne to prostredi je naprosto dokonale. Navic tu mame drobnou detektivni zapletku, kterou ja jsem klasicky neuhodla :D. Jinak je tu opravdu spoustu jak historickych, tak literarnich vsuvek a citatu. Muzete to tedy i brat jako tipy na knihy.

20.11.2023 4 z 5

Klobása 007 a sms Klobása 007 a sms Joachim Friedrich

Me to bavilo jako vsechny knizky od Joachima Friendricha, i kdyz Ctyri a pul kamarada jsou lepsi.

19.11.2023 4 z 5

Klobása 007 a internet Klobása 007 a internet Joachim Friedrich

19.11.2023 4 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Za me se kniha celkove povedla, ale urcite se neda hezky sfouknout naraz. Proste jsem si precetla kapitolku, kdyz jsem mela naladu zavzpominat. Narodila jsem se v roce 1992, takze z devadesatek si pamatuju malo, spise se me vice bude tykat druha kniha o Mileniu. Kazdopadne jsem si ale hodne zavzpominala, cetlo se to hezky, plno doplnujicich obrazku a od ruznych znamych ci mene znamych osobnosti si prectete jejich vzpominky. Samozrejme jsou nektere horsi a jine lepsi. Cele je to takove letem svetem po ruznych tematech, ale pro dnesni mladsi generaci by to klidne mohlo slouzit jako hezka ukazka toho, jak se tenkrat zilo. Ale vetsi hloubku tady nehledejte.

18.11.2023 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

(SPOILER) Zase krasny dojak, jak jsme u autorky zvykli. Ja osobne jsem tedy nejhur nesla toho psa. To nedavam. A je blbe, kdyz ridite autobus, poslouchate knizku a derou se vam do oci slzy :D.

18.11.2023 4 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Takova celkem prumerna dramaticka romantika. Zalezi asi, jak si oblibite hlavni hrdiny.

15.11.2023 3 z 5

Mají v nebi skleničky? Mají v nebi skleničky? Martina Preissová

Kniha je cela takova miloucka a usmevna, misty hodne vtipna. Je vypravena z pohledu male Marjanky, takze se mozna postavy zdaji ploche, protoze vse vidime pohledem maleho ditete. Myslim ale, ze autorka krasne zachytila to, jak takove ditko vnima svet okolo. Co vse slysi, co chape po svem a co vubec. Kapitoly jsou kratke a jsou to spise uryvky vzpominek na urcite rodinne udalosti a zazitky zasazene okolo listopadu 89. Chybi tam trosku provazanost mezi nimi, i kdyz jdou casove po sobe. Ja osobne bych ale rozhodne vymazala prolog a epilog, jelikoz mi celou knihu kapku kazi.

08.11.2023 4 z 5