mia.com Online mia.com komentáře u knih

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Ach, ac nejsem na zrzouny, i kdyz jsem sama zrzka (nebo mozna prave proto), tak Karotku proste totalne miluju! Klidne bych kvuli nemu opustila manzela a mela s nim roztomile zrzave deti :D.

29.09.2023 5 z 5

Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Erich Kästner

Pamatuju si, ze jsme ji cetli ve skole a mne se tak libila, ze jsem ji chtela mit doma a cetla jsem ji vicekrat.

26.09.2023 4 z 5

Bob a Bobek, králíci z klobouku Bob a Bobek, králíci z klobouku Vladimír Jiránek

Jedna z mych nejmilejsich pohadek z detstvi. Pamatuju, jak nam ji cetla babicka.

26.09.2023 5 z 5

Hezká doplňková publikace. Mám hned první vydání, kde jsou Harryho poznámky, což jsem jako dítě milovala! Připadalo mi to tak skutečné :D. Nicméně lepší bude určitě to ilustrované, jinak je to jen podle popisu celkem nuda, takže jsem si neznámé zvířata hledala na netu alespoň.

24.09.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Zase krasna oddechovka od me oblibene autorky.

01.09.2023 4 z 5

S Luckou jsem videla par rozhovoru a byla mi sympaticka, jeji cesty me zajimaly, tak jsem k narozkam dostala knizky. Zacla jsem touto nejen, protoze je prvni, ale taky me PCT nejvice zajimalo. Nikdy bych to nesla, absolutne me to nelaka, ale bavi me o tom cist a sledovat ty zazitky, u kterych si rikam, ze jako pro me to vazne neni. Lucka ma stejny humor jako ja, takze jsem se hodne, hodne a hodne nasmala. Libi se mi, ze je proste sva, na nic si nehraje a je tak spravne strelena. Styl psani mi taky sedl. Je to proste lidsky pribeh, takze me neobtezovalo nic. Ani plno ruznych jmen, ani opakujici se detaily nebo co. Neprislo mi to. Jedine, co bych vytkla, je to neustale hledani fotek. To byla celkem otrava. A kdyz uz ma web, kde ma cast blogu s vice fotkami, byla by bomba, dat tam nekde jenom ty fotky podle dnu a ja bych to ke knizce klidne navic sledovala.

20.08.2023 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Do serie jsem se puvodne poustet nechtela, protoze jsem si rikala, ze mi bude stacit serial. Ale byla jsem nakonec moc zvedava a ted nevim, jestli se vubec pustim do dalsich dilu. Je to jen prumerna cervena knihovna a serial (az na to trapne multi kulti, ktere se tady vazne nehodi) je za me mnohem lepsi. Je barevny, vesely, tajemny, zajimavejsi a dozvidame se toho vic, nez v knize. Tam totiz resime pouze hlavni par a ostatni sourozenci tu skoro vubec nejsou. Coz v serialu je zpracovano mnohem lepe. Takze bohuzel, vyjimecne je za me serial mnohem lepsi nez predloha.

18.08.2023 3 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Tuto knihu jsem precetla po deseti letech znova a narozdil od pana Darcyho a Kde je ta holka, nemenim hodnoceni. Tahle mi prisla fakt vtipna, rychle odsypala a vazne moc pekne ukazala, ze opravdu musite davat bacha na to, co si prejete. Zadne prani neni jen tak.

14.08.2023

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

To byl teda dojak, to vam povim. Kazdopadne bych v te dobe nechtela zit ani za nic, dekuju pekne!

13.08.2023 4 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Miluju dily s carodejkami a hlavne fakt, ze vsude jsou elfove krasna, uzasna, skvela , nejlepsi stvoreni, ale tady jsou to hajzlici proste :D. Tentokrat jsem si ovsem pustila audioknihu nactenou Jirim Pobudou a muzu jen a jen doporucit! Cte naprosto uzasne a genialne meni hlasy, takze jsem si to hodne uzila!

09.08.2023

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Hezky zaver, ktery vlastne neni zaver :D. Ale do dalsi casti sagy se pustim az casem.

04.08.2023 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Taky mi tento dil prisel zajimavejsi, nez ten prvni. I kdyz je cely vlastne celkem smutny, protoze se resi jenom strasti valky.

30.07.2023 4 z 5

Deník tramvajačky Deník tramvajačky Karolina Hubková

Ja jsem ridicka autobusu a tak me zajimala knizka o podobnem povolani. Bohuzel, tato kniha me absolutne nebavila, takze druhou cast uz jsem vylozene jen proletela. Ja jsem myslela, ze to bude nejaky uceleny pribeh o tom, jak se stat tramvajackou, co to obnasi a potom nejake prihody z provozu (tech je tam pomalu). Ale bohuzel se jen zkratkovite dozvidame uryvky jednotlivych dni z denicku bez nejakeho kontextu. Porad dokola omilane nazvy tramvaji mi nic nerikaly a mela jsem dojem, ze si autorka porad snazi dokazovat, jak je uspesna, takze ji asi chybi hodne vnitrniho sebevedomi. Porad nam totiz cpe stereotypy o tom, ze zena a stroj je neco vyjimecneho a ona je skvela, jak bori myty (taky se teda hlasim, sama je borim a uz jdu psat knihu o zivote autobusacky). A cervena rtenka jako symbol zenske sily? Takze kdyz ja se nemaluju vubec, tak nejsem silna zenska? Tak dekuju pekne. Nicmene, kdo pani zna ze socialnich siti a vyzna se i v tramvajich, tak mu asi kniha rekne vic. Tu jednu hvezdu davam za to, ze vykonavat tohle povolani je urcite minimalne tak narocne, jako ridit autobus, takze s timto dokazu soucitit.

24.07.2023 1 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Taky hodnotim prumerem, protoze hlavni zapletka je velmi pohadkova a neprisla mi ani extra napinava a zajimava. Jinak se to cetlo fajn, mam tyto rodinne sagy v oblibe a urcite se pustim do dalsiho dilu.

20.07.2023 3 z 5

Doktore, to bude v cajku! Doktore, to bude v cajku! Patrick Taylor

Bohuzel je tento dil vaznejsi, prptoze tam autor zakomponoval realne deni tehdejsiho Irska. A celkove mi i zapletky prisly vetsinou smutnejsiho razu.

17.07.2023 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Od JoJo jsem zatim cetla jen trilogii Nez jsem te poznala. Je pravda, ze tohle bylo slabsi, ale porad to byl zajimavy pribeh, kde se prolinaly generace a to mam rada. Jen tu prvni cast bych o pulku zkratila, protoze byla docela nudna a rozvlekla. K tomu bych i ubrala postavy, ty se mi kapku pletly.

14.07.2023 4 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Bezva dobrodruzo, tentokrat se smejeme na tema nabozenstvi. Zelvak Om a jeho kletby nemaji absolutne chybu :D.

04.07.2023

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Musim rict, ze jsem vahala mezi 3 a 4 hvezdami, takze asi 3,5. Na prvotinu to neni spatne, ale styl psani je takovy zvlastni. Nemuzu se rozhodnout, jestli mi sedl nebo ne. Nicmene nepracovat s lidmi, ani bych nektere historky neverila. Ale jelikoz pracuji s lidmi, verim kazde slovo, protoze lidska tupost je opravdu to jedine ve vesmiru, co je na milion procent neomezene. Autorcinu trpelivost a schopnost neposlat vsechny do pr... velmi obdivuji! Vypisovani sprostych myslenek kvituji, protoze tak to proste je, kdyz mluvite s tupcem. Proc narovinu nenapsat, co si myslite ve skutecnosti a jak to musite pritom resit delikatne.

30.06.2023 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Celkem fajn kratoucka doplnkova publikace ke svetu HP. Dozvime se celou historii famfrpalu, par vtipnych bizarnosti a jelikoz to mame na necelych 70 stran, nestihne to byt nuda.

27.06.2023 4 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Autorka v teto trilogii jede opravdu vzestupnou tendenci, takze zaver se mi libil uplne nejvic. Je to vtipne, dojemne, prekvapive, dobre se cetlo. Tesim se na film teda!

25.06.2023 4 z 5