MCGinger MCGinger komentáře u knih

Simpsonovi: Simpsoráma Simpsonovi: Simpsoráma Bill Morrison

První pokus se Simpsonovými v komiksu a docela zklamání, na seriál nebo film to nemá.

04.11.2018 2 z 5

Černá díra Černá díra Charles Burns

Autorovo Naposled mě absolutně nadchlo, takže jsem s napětím očekával jeho masterpiece. Neříkám, že jsem byl zklamán, ale čekal jsem asi trochu něco jiného. Příběh je zajímavý, časové linky i úhly pohledu se proplétají tak dlouho, až do sebe zapadnou. Ale trochu mi chybělo nějaké vysvětlení či prostě uzavření. (Čteno v originálu, překlad tedy nehodnotím.)

27.09.2018 4 z 5

Pixy Pixy Max Andersson

"Co to, sakra, bylo?", to byla moje první myšlenka po dočtení tohoto fantaskního, šíleného a zvráceně fascinujícího dílka. Asi budu muset někdy přečíst znovu a třeba přihodit hvězdičku, ale zaujalo mě to, to zas nemůžu popřít. Další -1* za styl kresby, který mi moc neseděl.

16.08.2018 3 z 5

FÍ! – kniha komiksů. Konceptuální + intermediální tvorba (2013–2015) Fakulty informatiky Masarykovy univerzity FÍ! – kniha komiksů. Konceptuální + intermediální tvorba (2013–2015) Fakulty informatiky Masarykovy univerzity Anna Boček Ronovská

Zajímavý sborník studentů a možných budoucích autorů českého nebo slovenského komiksu. Některá dílka opravdu zaujmou nebo pobaví, koupě na Světu knihy nelituji.

15.08.2018 3 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

Zkušební díl komiksové série, jejíž fanouškem se nestanu. Příběh i kresba jsou ucházející, ale nenadchlo mě to.

14.08.2018 3 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Přečetl jsem první díl, protože jsem ho získal takřka zdarma, jinak bych do něho neinvestoval. Nejsem fanouškem této série ani v komiksovém, ani v seriálovém provedení, a tento komiks mě k tomu nemotivoval. Příběh za mě trochu tuctový, kresba neinovativní.

14.08.2018 2 z 5

Společenstvo Pevnosti Společenstvo Pevnosti Tomáš Němec

Reprezentativní výběr, za mě nejlepší je povídka Draci nad Gdaňskem.

Čajovna u malajského medvěda Čajovna u malajského medvěda David Rubín

Smutné příběhy s pozitivním nábojem, Sigfrido umí zahřát u srdíčka a David Rubín toumí hezky nakreslit. Doporučuji.

11.08.2018 5 z 5

Město kouře Město kouře Jason Lutes

Příběh pokračuje a situace v Německu se začíná přiostřovat. Opět výborná detailní jemná kresba, ale opět mínus jedna hvězda za cenzuru hákového kříže a chybějící "barvy" ve vyobrazení Cocoa Kids.

Město kamene Město kamene Jason Lutes

Výborný popis situace výmarské republiky (sociální problémy, vzestup nacistů a komunistů) viděný z perspektivy několika hlavních postav, jejichž osudy se postupně splétají. Mínus jedna hvězdička za cenzuru hákového kříže, nevím, jestli se to týká jen české/evropské verze, ale prázdný prapor je pro mě dosti nepochopitelný.

Naposled Naposled Charles Burns

Povedený příběh lehce na drogách, ve kterém se prolíná realita a Doughovy sny. Parádní barevná kresba, lehce znepokojivé čtení, doporučuji.

11.08.2018 5 z 5

Truchlivý amoret pražský Truchlivý amoret pražský James Stafford

Vtipně zpracované krátké příběhy z Prahy různých historických epoch. Inspirace folklorem jen velmi povrchní. Různý styl kresby od více autorů, z části barevně.

09.08.2018 4 z 5

Valčík s Bašírem Valčík s Bašírem Ari Folman

Přečteno za chvíli. Lehce zamlžený pohled na Libanonskou válku, příliš nevysvětluje celkovou situaci, ale zaměřuje se na úhel pohledu mladých izraelských vojáků. Kresba zajímavá, film jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat.

09.08.2018 4 z 5