Pixy

Pixy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24802/bmid_pixy-KGG-24802.jpg 4 82 13

Comics o našem světě a o onom světě a taky o různých pocitech mezi tím. Dozvíte se v něm humornou, inteligentní a nenásilnou formou odpovědi na spousty důležitých otázek, které se vám budou v životě velice hodit. Jak vznikají plastikoví lidé? Jak to chodí v Říši mrtvých? Kam se ztrácejí odstřelené domy? Co mají společného bazuky a cukrátka? Co se skrývá na zakrváceném vrcholku pyramidy IKEA? Proč nemohou peníze pít alkohol? Jak se šňupe budoucnost? Kolik stojí nové tělo? A hlavně: kdo pořád píše na obaly od mléka ty návody, jak správně a dobře žít??... celý text

vojtech2887
25.08.2018 5 z 5

Geniální, kultovní, "úchylná" krásná a odporná, vtipná a smutná záležitost od Maxe.

MCGinger
16.08.2018 3 z 5

"Co to, sakra, bylo?", to byla moje první myšlenka po dočtení tohoto fantaskního, šíleného a zvráceně fascinujícího dílka. Asi budu muset někdy přečíst znovu a třeba přihodit hvězdičku, ale zaujalo mě to, to zas nemůžu popřít. Další -1* za styl kresby, který mi moc neseděl.

bertrand
08.12.2017 5 z 5

Neuchopitelné, nepopsatelné, a ve srovnání s běžnou komiksovou tvorbou naprosto originální (po nenásleduje B, ale XYZGEDF), tedy snadno zaměnitelné s genialitou. Nevhodné pro poslušné děti, oddané manželky, lampasáky, revizory a technické pracovníky v atomových elektrárnách (mohlo by je to rozrušit).

1Provance
29.10.2015

Pixy je pro mne srdíčková záležitost, pod vynikajícím režijním vedením jsem dělala inspicientku divadla. Když celý příběh zažijete milionkrát při zkouškách, generálce a premieře - zanechá ve vás stopy. Navíc i sám Max Andersson byl nadšený ze zpracování - marionety, maňásci.

Příběh je nadčasový, chvílemi drsný a pro někoho třeba nestravitelný. V době, kdy děti čtou převážně komiksy, někdy až hororové, nemyslím si, že je Pixy zvrhlost. Komu se nelíbí - zkuste dát druhou šanci.

A od Maxe Anderssona mám obrázek s věnováním a moc si ho vážím.

Makrela Liška
23.06.2014 3 z 5

šílená zvrhlost

Kapis
07.01.2014 5 z 5

Pixy je opravdu výborné dílko, které však není pro každého. Jak jsem to otevřel, jak tam leželi na té chodbě, tak jsem doooost čuměl.

jirincz
01.11.2013 3 z 5

Hodně rozporuplné. Spousta zajímavých nápadů a myšlenek - svět mrtvých, čas běží pozpátku atd. - ale málo rozvedené a v podstatě žádný konec. Tak asi průměr, ale někdy zkusím dát další šanci.

spdb
24.10.2013 5 z 5

Mnoho paralel a narážek na společenská témata podané formou která nemá obdoby. Díky za to.

Kortexo
01.08.2012 5 z 5

Geniální komiks.Příběh + kresba tvoří dohromady nadčasové dílo.Ale v žádném případě není pro průměrné.

Zvrhlý Dortí
16.02.2012

Srdcová záležitost, kterou ovšem nestráví každý

Alexis
02.09.2011 5 z 5

šílenost jehrubšího zrna....ale geniální šílenost!

Okřídlená li
25.03.2011 5 z 5

Dokonalý komiks plný černého humoru a morbidností! :) Jako parodie na náš "dokonalý svět", kde jsou pragmata psaná na krabicích od mléka, domy nakažené graffiti a konzumní život na jedno použití, vynikající a bezkonkurenční

Xeelee
30.11.-0001 5 z 5

Žádný film nemáme. Tohle kino popravili už před dvěma lety.

Něco tak geniálního už sem opravdu hodně dlouho nečetl :-) Undergroundovej Pixy se pohybuje někde mezi punkem, surrealizmem, brutálním dojezdem a děsivou noční můrou se zvláštním smyslem pro humor.

Koncem října přijede Max do Prahy, takže pokud někdo touží po autogramu s kresbou a věnováním…

komiksy

Max Andersson