Mayaotzin Mayaotzin komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tohle bylo skvělé čtení. Barbora mi teda celou knihu děsně lezla na nervy. Těším se na další díl. Dočetla jsem se hodně informací z historie o kterých jsem neměla vůbec tušení.

19.03.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nedalo se od toho odtrhnout i když mi z toho bylo na nic. Celou dobu jsem čekala, co vyvede otec. No, tohle si už nikdy nechci zopakovat. I slzy na krajíčku byly.

07.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tohle byla síla. Moje čtvrtá kniha od Aleny M. a jednoznačně nejlepší. Mám obavu, že už si nikdy nedám žloutkový věneček, aniž bych si vzpomněla na tuto rodinu.

:-(

12.02.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak tohle bylo fakt wow, člověka to vtáhne a nepustí. Není to tak brutální, jak jsem se původně obávala, ale slabším povahám to spaní narušit může :) Těším se na další díl s Robertem.

12.12.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Komu unikne hluboká myšlenka malého prince, tomu unikne všecko podstatné. Tohle bude mít vždycky místo v mém srdci.
A vůbec..."nakresli mi beránka"

25.04.2023 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Audioverze v podání Marka Ebena opravdu nádherná a pohodová záležitost. Opravdu překrásná útlá knížka, která nám ukáže, čeho všeho je jedinec schopný. Pokud člověk chce, tak dokáže neuvěřitelné věci.

29.11.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Bylo to v podstatě v úplně stejném duchu jako díl první.
Líbilo se mi to, ikdyž tedy Garcia a jeho hloupé otázky a všeználek Hunter mi oba chvílemi lezli na nervy :-D Nová šéfka je velmi sympatická, těším se na třetí díl :-)

06.02.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Moje třetí kniha od A. M. (Hotýlek, Tiché roky) a Listopád byl jednoznačně nejlepší.

Téma bylo vyloženě děsivé. Děsivé, jak reálné tohle je.
Tohle by si měl přečíst každý člověk, který začal zapomínat...

07.05.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Fůůúú, tak tohle bylo hodně silný. Netušila jsem o čem kniha je, tentokrát jsem vynechala anotaci a rovnou se do toho pustila, takže to bylo velké překvapení.
Často na člověka probleskují myšlenky, že je tam něco špatně a ono opravdu je... a jakmile dojde na zapomenuté oblečení, tak se všechno vyjasní. V člověku se pak perou pocity lítosti a znechucení. Má ho litovat? Má ho nenávidět? Všechny pocity jsou na místě. Kdyby člověk alespoň neměl pocit, že by se stejně něco nakonec stalo, protože to k něčemu opravdu směřovalo... achjo.
UF, paní Dvořáková fakt umí. takhle se mnou naposled zamávaly i Vrány.

25.05.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Tak tohle bylo hodně dobré téma.
Moje druhá kniha od Š.J. a musím říct, že super. Jen bych teda uvítala prodloužení konce... a co bylo dál? :-)

jé koukám, že bude brzo druhý díl :-)

21.02.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Tohle bylo úžasné čtení. Pan Hecl je fakt sympaťák a čtení je to opravdu zajímavé a to i pro člověka, který se o létání nikdy nezajímal. Mohu doporučit všema deseti. Je to fakt neuvěřitelně čtivá knížka. Těším se na další rozhovory (s panem Benešem a panem Marešem)

15.01.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Přijde mi, že co si Češi dělali navzájem, bylo daleko horší, než co nám provedl kdokoli jiný...
Nechápu to. Kde se to v těch lidech bere.
Matka a Žena s jizvou na rtu... to bylo něco naprosto šíleného...

Na tohle by se nemělo zapomínat, o tomhle by se mělo mluvit, tohle by měl každý vědět.

Tohle nikdo nepotrestal...

20.07.2023 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

"Samota je totiž mrhání krysami i lidmi."

To byla zase tak milá knížka, jako to umí jen Backman :-) Tak jako si člověk oblíbí Oveho, tak si musí oblíbit i Britt-Marii :-)

12.07.2022 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Zoe a Tatum byli fakt správná dvojka :-) Ačkoli Marvin s kocourem fakt top, to jsem se teda musela vyloženě chechtat. Moc se těším, až se vrhnu na další díl.

16.04.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Zase to byla paráda. Vtáhlo a nepustilo až do samotného překvapivého konce.
Pane Carter, klobouček :) Těším se na další a doufám, že slečna nadaná tam nebyla naposledy :-)

02.03.2022 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Jako vždycky super. Nečekejte nic nového, prostě starej dobrej Robert a Carlos

23.08.2023 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

(SPOILER) Dobře kluci, dobře. :-)
Tentokrát trochu jinak, než je u Roberta obvyklé, ale stále stejně dobře. Některé detaily mi sice připadaly přepálené a vylíčené až zbytečně podrobně, ale pořád to bylo skvělé.

Setkáme se s Lucienem ještě někdy? Třeba při popravě? A co T.?

12.05.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Velmi příjemné čtení, všechny postavy sympatické a dobře vykreslené. Ačkoli v knize nenajdete nic nového, co tady již 100x předtím nebylo, určitě sáhnu i po dalším dílu.

Kdo vymyslel ten nápad, napsat na obálku tu větu a tím víceméně profláknout konec?

18.10.2022 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Tohle bylo tak skvělé čtení! Díl od dílu je to lepší a lepší. Nevzpomínám, kdy mě naposled kniha takhle vtáhla. A těch opravdu nečekaných zvratů. Andreas je opravdu pan Spisovatel.

to roční čekání na čtvrtý díl bude nekonečné :-(( a to už jich vyšlo 6

05.10.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tohle byl zatím nejlepší díl. Musím přiznat, že tam byly pasáže u kterých jsem měla tep snad 150. A to se mi teda obvykle nestává.

Smekám Chrisi! Smekám Roberte!

30.09.2022 5 z 5