MatoPalkes MatoPalkes komentáře u knih

Uzol Uzol Dominik Dán

Čítam knihy v poradí v akom boli napísané a konečne som sa dostal k chronologicky prvému dielu a k chorej dobe ktorá sa dúfam nevráti. Krausz ako zelenáč super.

28.07.2022 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Z podcastov kriminálne spisy prípad Jozefa Slováka veľmi dobre poznám a táto kniha je skutočne skvele napísaná aj keď mám radšej časti kde už je aj Chosé, Kuky alebo Petra.

04.07.2022 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Jedna z najlepších od autora, napriek veľmi smutnému príbehu.

03.07.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Dočítané a teraz nastáva to nepríjemné čakanie na ďalší diel. Zaber Roberte, zaber.

28.02.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Po Zlobe sa vraciame do starých koľají a opäť si môžem užiť aj detektíva Garciu. Príbeh klasicky veľmi násilný, niektoré pasáže fakt drsné. Ale Carter drží svoju skutočne vysokú kvalitu. Koniec potešil.

22.02.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Wow, tak záver bol skutočne infarktový. Inak veľmi dobrá kritika spoločnosti, trochu mi to pripomenulo seriál Black Mirror. Rozhodne sa teším na ďalší diel.

14.02.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Dôvod prečo milujem fantasy žáner. Jeden z dôvodov prečo milujem knihy.

09.02.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tento diel zatiaľ najlepší, prečítané jedným dychom.

09.02.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Nejsikev zapadol výborne, kniha opäť prečítaná jedným dychom ako všetky od Angely.

31.01.2021 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Kniha výborná, škoda pane Larssone že ste nemohli toho napísať oveľa viac.

Tieň vetra Tieň vetra Carlos Ruiz Zafón

Pocta čitateľom, krásna Barcelona, krásny príbeh.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Ak toto bude posledná kniha s Harrym tak mi to vadiť nebude. Výborná bodka, alebo výkričník.

Zrada Zrada Jo Nesbø

Prvý krát (a určite nie naposledy) čo dávam Nesbovi plný počet. Skvelý príbeh, vojnová dejová línia super, len tak ďalej.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Debut, prvé stránky akoby autor hľadal sám seba (podobne ako HH sa hľadá cely svoj život), ale postupne sa z toho stala napínavá záležitosť. Ďalšie knihy už potvrdzujú Nesbove majstrovstvo.

28.01.2021 4 z 5

Stále lepšie a lepšie. Z pohľadu dieťaťa najlepšia knižná séria na svete.

27.01.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tretia Kim Stone zatiaľ najlepšia. Skvelý príbeh plný napätia. Doporučujem.

27.01.2021 5 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Ešte lepšia Studňa ako tá od Majora Zemana. Klasicky pútavý Dán, nedalo sa odtrhnúť.

28.07.2022 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Opäť iné a opäť vynikajúce . Na jeho štvrtú knihu Sára som napísal že je zatiaľ jeho najlepšia a svojou piatou ju hneď prekonal. Koniec ma trochu dojal. Klasicky prečítané jedným dychom.

Sára Sára Dominik Dán

Zaujímavá prvá tretina knihy, taký spoločenský román bez zločinu a policajtov. Ale v žiadnom prípade nudné. S odstupom času po pár dňoch ma táto jeho štvrtá kniha bavila najviac a plánujem sa k nej po čase vrátiť.

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

(SPOILER) Lepšie ako prvý diel, originálna zápletka, partička policajtov sa vám dostáva pod kožu. Iba tie happyendy asi u autora všeobecne hroziť moc nebudú.