Mathiola8 Mathiola8 komentáře u knih

Umění sdílet Umění sdílet Thich Nhat Hanh

"Aby se nám věci sami ukázaly, musíme být připraveni své názory odložit..." Kniha pojednává o laskavé mluvě, o vědomém dýchání, vědomých krocích, o utrpení a dalších věcech našeho života. Je zajímavá. Pro někoho může být i složitější. Vědomé dýchání nám však může velmi pomoci.

22.01.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Zajímavá kniha psaná jednoduchým slohem s krátkými kapitolami. Skoro bych řekla bez emocí, i když nakonec dojem zanechá. Líbila se mi.

18.01.2019 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Viděla jsem film a vůbec nevěděla, že předlohou byla kniha S. Kinga. Film se mi moc líbil. Kniha také. Velmi čtivý příběh.

16.01.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi zajímavá kniha. Všem doporučuji.

04.05.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Pecka:), tak tento díl prozatím nejlepší. Dvojka mě moc nebavila. Ale tento fakt dobrý.

25.01.2018 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Nezaujala, nedočetla jsem a to se mi moc nestává.

09.01.2018

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Moc hezky psané :) chvili jsem se ztrácela ve jménech, ale pak to začalo dávat smysl a pomalu se rozvíjet. Pěkné pohodové čtení

17.11.2017 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Zajímavá, dobře čtivá.

21.07.2017 5 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Toto mě vůbec nenadchlo. Divně psané, zdlouhavé. Konec fakt divný. Už nikdy více.

17.07.2017 1 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Moc mě to bavilo. Lehce psané, napínavé, překvapivé.

17.07.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Opět super kniha. Harry nezklamal ;)

03.06.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí kniha Cormorana mě opět pobavila. Tentokrat mé tušení kdo je vrah vyšlo. Závěr sice trosku zvláštní, ale už se těším na další.

29.04.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Opět skvělá kniha. Líbilo se mi spisovatelské prostředí. Dobře se čte.

23.04.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Četla jsem teď vice detektivek, i když nejsou u mě na prvním místě.
Volání kukačky je jedna z nejlepších. Líbí se mi jak velmi harmonicky plyne děj, vůbec jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah. Smekám před spisovatelkou. Čtivé, napínavé, neočekávané. Doporučuji

16.04.2017 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Kniha pěkná. Děj se někdy táhne. A konec mě zklamal. Je to podle mě nedotažené, useknuté.

12.04.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Dost dobrý :)

06.04.2017 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Výborná kniha, přečetla jsem ji za jednu cestu letadlem. Příjemně mi zpříjemnila let.

09.02.2017 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Moc mě tato kniha nenadchla. Připadá mi zdlouhavá. Evie se v tom plácá. Chvílemi jsem chtěla i přestat číst. Těšila jsem se na ni, ostatní knihy autorky jsou super.

02.02.2017 2 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Skvělá oddechovka, konec je možná trochu moc sladký. Kniha je však čtivá, příjemná oddechovka.
"nestresovat se z neznámého a katastrofy řešit,až když se skutečně stanou"

24.01.2017 5 z 5

Bílá perla Bílá perla Kate Furnivall

Kniha mě nakonec zaujala. Nemohla jsem se ze začátku začíst, ale chytlo mě exotické prostředí. Zajímavé je líčení o válce v jiné části světa.
Voní exotikou, dobrodružstvím. Popisuje jak může žena trpět v manželství, které jí nevyhovuje. Sice původní obyvatelé nejsou vykresleni moc hezky - dvojčata, ale nakonec dobro zvítězí.

19.01.2017 4 z 5