Mathiola8 Mathiola8 komentáře u knih

Nový domov Nový domov Lizzie Page

Wau, kniha mě dostala. I když jsem si občas u Vivieniných rozhodnutí říkala Proč??? Zajímavé proplétání se dvou linií mě ke konci knihy napínalo víc a víc. A jsem ráda, že skončila jak skončila. :)

07.02.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá kniha,, miluji knihy této autorky, vždy se dozvím něco nového o jiné části naší úžasné planety. Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale to rychle přešlo, a pak už se četla krásně. Romantika na pozadí méně známých historických událostí. Jo, bavila mě.

29.01.2021 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Ze začátku jsem se do těch dlouhých vysvětlujících pasáží nemohla začíst. Pak jsem si na ně zvykla a dokonce si je užívala. Námět hezký, jen konec trochu divný.

02.01.2021 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Skvělé, prostě Harry Holle, napínavý a plný zvratů jako vždy.

01.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

No nakonec mě pohltila, v dobrém. Z počátku mi vadilo, že některé výrazy "po našemu" byly umístěny v textu tak nějak "na silu" a někdy fakt úplně mimo. A taky, že se některé části zbytečně opakovaly.
Pak mě však historie a osudy hrdinů nadchly a už se mi četlo mnohem lépe. Děkuji tedy za tuto knihu, která mi prohloubila mé znalosti o našem krásném městě. Diky

15.10.2020 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Taková pohodová. Dvě odlišné ženy, přitom se obě mohou stát "obětí vlastního života".
Marie mi byla od začátku sympatičtější, věděla co chce a šla si za tím, jen pak se na chvíli "ztratila".
Katka naopak mi připadala hodně "nevědomě", tápala a dost se v tom plácala. I ona se na chvíli zatoulala.
Obě však našli to své, dovedli se se svými životy vypořádat a já jim pak už oběma moc fandila.
Styl psaní se mi moc líbil, krátké kapitoly mi nevadily, uměly hned vtáhnout do děje. Určitě si ráda přečtu další knihu této autorky :)

22.09.2020 5 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Jo, zvláštní kniha, ale moc hezká.

07.09.2020 4 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Nebavila, nesympatická hlavní postava, děj nic moc.

04.04.2020 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Vůbec jsem se nemohla začíst, asi 10x jsem chtěla odložit a měla jsem udělat. Kniha mě nijak nenadchlo ani děj ani konec. Příští už nebudu číst. Styl povídky mi nevyhovuje. Celkově nuda.

27.08.2019 1 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jasný důvod proč nesňupat perník. Viděla jsem film a jelikož mi připadal nic moc, vrhla jsem se do knihy. Existují věci mezi nebem a zemí, ale tady mi to připadalo spíše jako pohled do mysli narkomana. Zaujalo mě snad jen na začátku ten nález v blázinci a pak už to byla vesměs nuda. A dost mi nesedl Igor a jeho sprostá řeč a sobectví.

03.06.2019 3 z 5

Posloucháno jako audio. Některé myšlenky ač se nezdají jsou velmi hluboké. Místy mě hodně rozesmála, místy nudila a místy dala skvělé aha momenty.

24.05.2019 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Úžasná kniha, jedná z těch, které čtěte pořád a přesto ji nechcete dočíst. Děj se stálými zvraty. Velmi čtivá. Určitě doporučuji :)

17.05.2019 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

O Magdalenkách jsem už viděla film, proto jsem po této knížce sáhla. Příběh je to dost hrozný. Dívka si vytrpěla své. V příběhu jsou ale i pasáže méně čtivé a celkový styl knihy mě moc nebavil.

15.05.2019 3 z 5

Mít, či nemít? Peníze Mít, či nemít? Peníze Jiří Vokáč Čmolík

V této knize najdete spoustu dobrých rad jak zlepšit svůj vztah k penězům. Je tady však spousta odkazu k bonusům ke knize, které již nejsou funkční, s nimi by to jistě bylo o mnoho lepší.

06.05.2019 3 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Kniha poskytuje dost hodnotných postřehů a rad, pro mě tedy hlavně ve třetí třetině knihy.

21.03.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Vůbec jsem se nemohla začíst. Viděla jsem prvně seriál, který je skvělý. Na knihu jsem se vrhla a asi jsem měla moc velké očekávání. Musím říct, že mě vůbec neoslovila. Psaná hodně nesouvisle. Úplně jsem se ztrácela. A při závěrečné přednášce jsem už byla úplně mimo :)
Téma to ovšem zajímavé je, ale raději koukněte na stejnojmenný seriál.

13.02.2019 2 z 5

Chvílemi překvapivá. Některé pasáže mě hodně bavily, jiné méně. Někdy se mi to zdálo už překombinované. Kniha je ale čtivá a plná zvratů. Zase něco jiného.

06.02.2019 4 z 5

Klíč ke všem vztahům Klíč ke všem vztahům Esther Hicks

Kniha mě velmi příjemně naladila. Myšlenky v ní jsou krásné, poučné. Ráda se k nim budu vracet, ať je co nejvíce zapojím do života.

03.02.2019 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Jsem z knihy nadšená. Skvěle se četla. Je to třetí kniha, kterou jsem od autorky četla. Všechny můžu doporučit. Moc pěkné čtení.

30.01.2019 5 z 5

Moje první od Murakamiho. Jelikož ráda běhám i píšu, tak jsem si ji vybrala a za mě je super. Určitě si přečtu i nějakou klasiku od něj, jelikož tato mě opravdu zaujala.

28.01.2019 5 z 5