MatBla MatBla komentáře u knih

Útočník Útočník Ed McBain

No, zatím nevím. Je to můj první McBain, zápletka docela zajímavá, ale někteří policisté mi přišli jak ze zvláštní školy.
Zkusím ještě nějaké další díly a uvidím, jestli autora přidám k oblíbeným.

09.03.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Přečteno na jeden nádech cestou vlakem do Prahy a zpátky.
Pokud bych si na opuštěný ostrov měla s sebou vzít jednoho knižního hrdinu, byl by to určitě Joona Linna.
A zase cítím náznak pokračování, budu čekat - 2 roky?

09.03.2023 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Bylo to roztomilé:)
Už jsem měla dávno podezření na takové potvůrky, když jsem marně dohledávala ponožky, a teď se to potvrdilo:)

09.03.2023 4 z 5

Hrozba Hrozba Stephanie Laurens (p)

Tak jsem dokončila celou 23 dílnou Cynsterovskou ságu.
Jsem nadšená, strašně mě bavilo, že kromě romantiky je v každém příběhu detektivní zápletka. Vždy padoucha odhalili a nepotřebovali k tomu DNA apod., jen zdravý rozum.

04.03.2023 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Miniera mám ráda, série s Martinem Servazem byla úžasná, ale tahle odbočka mě moc nenadchla. Celou dobu jsem soucítila s hlavním hrdinou a ten konec byl pro mě jednoduše šok.

03.03.2023 3 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Moc pěkné.

03.03.2023 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Kniha super, hvězdičku ubírám za tu obálku, je fakt děsivá...

03.03.2023 4 z 5

Monstru podoben Monstru podoben Viktorín Šulc

Tak po tomhle třetím dílu už jsem opravdu měla strach jít po setmění zavřít slepice...

03.03.2023 5 z 5

Nataša Gollová. 2 - Černobílé vzpomínání Nataša Gollová. 2 - Černobílé vzpomínání Aleš Cibulka

Nataška podruhé, děkuji Aleši Cibulko:)
Miluji filmy pro pamětníky, a Natašku jsem vždycky měla nejraději, byla taková roztomile potrhlá. Uměla zahrát komedii i vážnou roli.
Je mi moc líto, jak osaměle skončila.

03.03.2023 5 z 5

Padesát uzlíků na provázku života Padesát uzlíků na provázku života Miroslav Donutil

Miroslav Donutil je skvělý bavič. V knížce rozplétá i složitější uzlíky, které prostě k životu patří. Moc se mi líbily i fotografie.

03.03.2023 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňa mě mile překvapila, se spoustou jejich myšlenek a postřehů souhlasím, jen bych to neuměla takhle napsat.
Po výtvarné stránce je kniha nádherná.

03.03.2023 5 z 5

Kocour, pes a strejda Mudra Kocour, pes a strejda Mudra Eduard Nikolajevič Uspenskij

Moje srdcovka z dětství - ťuk, ťuk, kdo tam? To jsem já pošťák Pecínek, nesu Mateřídoušku... no, rozesmálo mě to stejně jako kdysi:)

03.03.2023 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Stará dobrá klasická detektivka. Po všech Kingech, Carterech, Keplerech a spol. (které ale miluji) taková pěkná oddechovka. Do Bretaně bych se moc ráda podívala.

01.03.2023 5 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Odvážný chlapec, vlastně celá rodina. Já tu odvahu nemám cestovat jen tak s batohem, děkuji autorovi, že jsem se do těch zemí mohla podívat jeho prostřednictvím.
opravdu čtivě napsáno, mělo to šmrnc.

01.03.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Taková nostalgie z dob mé puberty. Jen si myslím, že já jsem nebyla tak pitomá, jako Katka. Ale nevím možná měly moje kamarádky jiný názor:)

30.01.2023 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Potřetí, tentokrát posloucháno v audiotéce.
Bylo to pro mě stejně napínavé jako poprvé v roce 1992 a podruhé v roce 2008.

03.01.2023 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Další úžasná "kingovka". Doteď byla pro mě nej To, ale Kupoli řadím na stejnou pozici.
Rozečetla jsem další knihy jiného žánru, a pořád se nemůžu začíst. Pod kupolí je ještě moc živá - pořád o obyvatelích přemýšlím.
Doufám a věřím, že přežil i Ollie...

04.11.2022 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Dost divné, takové špinavé, ožralé, samí rváči...kniha mě neoslovila,
nevím, jestli ještě někdy sáhnu po Bukowském.

30.04.2022 2 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Jedním slovem - krása...

04.04.2022 5 z 5

Skála Skála Peter May

Tak jo, řadím Petera Maye mezi své oblíbené autory, a beru do ruky pokračování ostrova Lewis.

24.02.2022 5 z 5