MatBla MatBla komentáře u knih

O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění Jerome Klapka Jerome

Sáhla jsem po knize poté, co jsem přečetla Tři muži ve člunu. U těch jsem se dost bavila, takže jsem i od téhle knihy očekávala podobně veselé příběhy...
A přiznám se, že mě moc nenadchla, asi jsem čekala víc.

14.03.2023 3 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

A mně se to líbilo. Zajímavé téma, a vůbec jsem se nenudila. Četla jsem jako e-knihu.
Nemám sice potřebu koupit si papírovou knihu a zařadit si ji do knihovny, (jako se mi to stalo u jiných e-knih), ale nevím, co bych tak autorce vytkla. Četlo se mi dobře.

14.03.2023 4 z 5

Moje šílené století Moje šílené století Ivan Klíma

"Po Osvětimi už člověk nemůže být nacistou, ale po Sovětských táborech lze zůstat komunistou."
redaktor L'Humanité
tuhle knihu jsem opravdu četla dlouho, každou chvíli jsem si musela nějakou větu nebo i odstavec přečíst znovu, a zamyslet se.
Ale nelituji, chystám se na druhý díl.

Pohádky za oponou Pohádky za oponou Kamil Bednář

Moje oblíbená knížka z dětství, ještě bych ráda sehnala druhý díl, ten jsem taky četla, ale jako malá jsem chodila do knihovny a spoustu knížek nemám, občas si přinesu z antikvariátu poklady. Tyhle dvě knížky opravdu za poklady považuji.
Pobavilo mě v Kouzelné flétně, jak šel, hrál si na píšťalku a zpíval si k tomu mladým silným hlasem.
To jsem se fakt zasmála, sama jsem jako holka na flétnu hrála, a při pískání se fakt zpívat nedá. Jen nechápu, že jsem si toho kdysi nevšimla, nebo si to nepamatuji?

Řešíš/Hřešíš Řešíš/Hřešíš Anna Linhartová

Líbil se mi ten oboustranný nápad. Co se týká receptů, nic moc nového.
Proti Aničce nic nemám, je ještě mlaďounká a vlastně to napsala hezky.

13.03.2023 3 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Během dospívání jsem viděla film, teď po letech jsem si díky čtenářské výzvě přečetla knihu - a fakt se mi kniha líbila víc. Bavily mě dialogy mezi Jitkou a jejím bráchou.
Oproti filmu je knížka podstatně delší a zajímavější. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

13.03.2023 5 z 5

Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let Halina Pawlowská

Bylo to fajn, kniha mi rychle utekla, Halinu mám ráda, docela jsem se i bavila.
Recept jsem zatím vyzkoušela jeden - a mňam. Určitě jich vyzkouším víc.

13.03.2023 4 z 5

Všecky krásy světa: příběhy a vzpomínky Všecky krásy světa: příběhy a vzpomínky Jaroslav Seifert

Tuto knihu jsem četla s mobilem po ruce, abych si mohla vyhledat všechny Seifertovy kamarády, o kterých v knížce píše. Díky tomu jsem četla dlouho, ale dozvěděla jsem se spoustu dalších zajímavostí o spisovatelích, básnících, malířích aj., kteří prošli Seifertovým životem. Knížka, i když byla dlouhá, mi krásně utekla.

o malíři Barnášovi:
"ale byl to hodný a poctivý člověk, poctivě se živil nepoctivým uměním"

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Líbily se mi některé vtipné hlášky vypravěče, dokonce jsem si zapsala i citát, který mě zaujal.
Děj mě moc neoslovil, daleko víc se mi líbila Báječná léta pod psa.
Nicméně po Vieweghovi určitě ještě sáhnu.

13.03.2023 3 z 5

První věci První věci Irena Obermannová

No tohle šlo do knihobudky.
Na druhou stranu, po pár dnech z knihobudky zmizela...

09.03.2023 1 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Jojo, Marek nezklame.
Miluji jeho humor, chtěla bych ho mít doma, klidně i jako bráchu.

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Kniha krásná, ale protože jsem viděla dřív film, tak nějak mi tam chyběla hláška ,,a jsme v pérdeli pane hrábě".
Ale jo, četlo se mi fakt dobře, je to zatím moje první a jediná ,,verneovka,, v dětství mě to nějak míjelo.
Určitě vyzkouším další.

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

To bylo tak milé vyprávění...
Pane Werichu, děkuji.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásný příběh, na konci jsem plakala společně s Animant. Naštěstí si Thomas uvědomil, co pro něho Animant znamená.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Tak tohle se mi moc líbilo.
Oblíbila jsem si hlavně maminku s jakým klidem řešila nápady svých dětí.
A pojmenování dvou štěňat - Bobek a Blink - to mě fakt dostalo:)

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Četla jsem se zatajeným dechem.
Tolik promarněných let, kdy k sobě otec s Bohdanou nemohli najít cestu. Bylo mi to líto.
Bylo mi líto Bohdany, nemohla tušit proč je otec takový.
Na otce jsem byla vysloveně naštvaná, on byl ten dospělý, na něm bylo, aby se postaral o své dítě.
Ale opravdu mě kniha vtáhla.
Je to už moje třetí setkání s Alenou Mornštajnovou, a potřetí tleskám.

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Líbilo se mi, jen mi tak přišlo, že komisař Durman má dva hlavní koníčky a to jídlo a sex. To má asi hodně lidí, ale co se týká toho jídla - to se fakt jedlo? Nebo má autor jen bujnou fantazii?

09.03.2023 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

I druhý díl mě bavil, budu pokračovat.
Jen mi přišlo divné, že si Kim s Bryantem v soukromí tykají, a v práci Bryant Kim vyká, i když je starší.
Alexandru bych za kamarádku fakt nechtěla, bylo mi z ní zle.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tohle byla moje první ze série romantických útěků, a jsem nadšená.
Bylo to vtipné, krásné, mělo to fakt šmrnc.
Ten konec byl úžasný, přečetla jsem ho třikrát dokola.
Prostě krása, těším se na další příběhy.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Co říct k autorce? Tak mladá a tak šikovná.
Líbilo se mi, určitě jdu na další díl.