Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let

Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170932/zeptej-se-mamy-aneb-100-receptu-jak-se-dozit-100-let-170932.jpg 4 33 10

Mé mámě je devadesát tři, táta umřel v devadesáti. Ze šestnácti mých strýců a tet z tohoto světa nejdřív odešla teta Marika. Bylo jí teprve osmdesát osm, rekordmanem je strýc Bohdan, nedávno oslavil sto dva let. A tak jsem se mámy zeptala: „Mami, co mám dělat, abych žila tak dlouho jako vy?“ A máma mi řekla: „Jez to, co jedla tvá rodina! A pak nejen, že tu budeš do sta, ale budeš mít i menší zadek!“ A proto jsem sebrala sto receptů svých příbuzných a nabízím nám všem chutný elixír na dlouhý život.... celý text

milan.krimsky
01.08.2023 5 z 5

Humor a Pawlowská, to je ono a dokonce s recepty

milan.krimsky
01.08.2023 5 z 5

humorné fejetony i s recepty

Mon.CouCou
03.07.2023 5 z 5

V roce 2015 jsem měla povinný firemní meeting, kde pro naše partnery byla připravena beseda s Halinou. No upřímně, na meeting jsem se vyprdla a šla se bavit, smát se a ještě více se zamilovat do této paní (a to jsem netušila, že sama něco vydám). No-dostala jsem pak od svých šéfů strašný kartáč. Ale víte co? Udělala bych to zase, jsem totiž rebel!

Na této akci jsem si od ní koupila tuto knihu i s podpisem. Tehdy mě zaskočila otázkou, komu knihu věnovat, a tak mi tam prostě namalovala hemenex (běda, jestli mi napíšete, že je to něco jiného!!)
Kniha je plná receptů, které pomohl poskládat hradní kuchař. Nevyzkoušela jsem všechny, ale co ano, bylo naprosto boží! K tomu přidala špetku svých mouder, rad i humoru a uvařila tak výtečnou jednohubku. Narovinu, Halina psát umí. Knihy od Haliny rozhodně nejsou nudné, nýbrž originální a zábavné. A já rozhodně nelituju-ani této recenze s příběhem :-)

MatBla
13.03.2023 4 z 5

Bylo to fajn, kniha mi rychle utekla, Halinu mám ráda, docela jsem se i bavila.
Recept jsem zatím vyzkoušela jeden - a mňam. Určitě jich vyzkouším víc.

haki34
01.02.2022 4 z 5

Textovo slabšie, ale recepty super, za tie hviezda hore...a už sa na ne chystám ! guláš my na Slovensku robíme podobný...halušky musia byť, potešilo využitie bryndze, nielen do halušiek a pečiva, ale i ako náplň pečených paprík...
určte vyskúšam pravé pelmene podľa rodinného receptu, kaše mix (pohánka, krúpy...) ako prílohy, i mäsové jedlá..a určite niečo z lákavých sladkostí :)

Jirinamac
08.03.2019 5 z 5

Kuchařka proložená vzpomínkovými příběhy z Halininy rodiny. V knížce jsou i praktické rady a dost receptů, některé ráda vyzkouším

AndreaP.
14.08.2017 5 z 5

Miluju knihy, kdy jsou recepty protkané příběhy, a přesně toto je tato kniha. Skvělé.

qinska
04.09.2016 4 z 5

Potřebujete-li inspiraci do kuchyně, je to ta pravá kniha. Neobvyklá, ale velmi chutná jídla převážně z mládí Halininy maminky, navíc z dostupných potravin. A k tomu příjemné vyprávění.

mariva
12.03.2014 3 z 5

Spíš kuchařka než knížka ke čtení, ale nějaký ten zajímavý recept, který by se dal vyzkoušet, jsem našla, tak snad to nebyla ztráta času.

čohynka
10.10.2013 3 z 5

Halinu Pawlowskou mám ráda, teda spíš její povídky, příběhy.. Ale tahle knížka-kuchařka mě moc nenadchla..

Autoři knihy

Halina Pawlowská