Máša10 Máša10 komentáře u knih

Zabiják Zabiják Émile Zola

Knížka až děsivá, i když tak do půlky to ještě byla docela pohoděnka, o to horší byl konec. Ale hlavně se mi líbil styl psaní, všechno do detailu popsané a rozebrané, jenom příprava na hostinu byla asi na třiceti stranách. A to je asi rozdíl mezi "klasikou" a současnou literaturou. Jsem moc ráda, že jsem se ke klasice aspoň jednou zase vrátila. Jinak o tématu asi nemá cenu nic psát...

06.09.2023 5 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Hodně zvláštní, ale krásná kniha. Čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc jsem nechtěla, aby vůbec skončila, byla to moc příjemná, i když ne moc veselá cesta. Díky! (autorovi , určitě, ale i překladatelce)

19.08.2022 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Jsem vždycky ráda, když se něco i z "beletrie" dozvím. Což se v tomto případě povedlo. O Aljašce jsem jaksi nikdy nepřemýšlela, jako o kraji, kde se taky dá žít. Příběh byl zajímavý a napínavý, trochu to (pro mě) pokazil konec, toho jsem se bála, nemám jaksi ráda happy endy. Ale četlo se to krásně a popisy přírody byly úžasné. Dala bych 4 a půl hvězdičky. A půl hvězdičky dolů za chyby v překladu (nebo v tisku?)

08.01.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Po knížce jsem se nadšeně vrhla, Scarlett Wilkovou mám jako novinářku z Mladé Fronty moc ráda a Řecko miluji. Ale byla jsem hodně zklamaná, styl psaní se mi nelíbil, trochu to bylo jakoby opsané od současných úspěšných českých autorek. Některé věty byly dost "šroubovaně" psané a děj nakonec taky nic moc. O řecké občanské válce minimum, zato o hrozné době v komunistickém Československu půl knížky. A dost nesnáším ty přeslazené konce… Ale vidím, že jsem asi jediná, tak se omlouvám za snížení hodnocení.

12.06.2022 2 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Tak zase jedna pohádka. Čekala jsem něco úplně jiného, ne takový "románek". Hlavní hrdinka má sice dost velké problémy, ale má kolem sebe tolik lidí, kteří jí pomáhají, že by nemusela být tak zoufalá a nešťastná. Ale knížka se dobře četla, chvilkama byla i napínavá

02.03.2024 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Dala bych asi 3 a půl hvězdičky, kdyby to šlo. Ale pokud šlo autorovi o to, aby se knížka nedala odložit, tak to se mu teda povedlo! Ani jsem neměla pocit, jako většina ostatních, že by to ze začátku byla nějaká nuda. Sice jsem si myslela, ze se budu víc bát, ale své přání, udělat si výlet na Tribeč, jsem přece jenom trochu přehodnotila. A vulgarismy přece k životu patří, obzvlášť v takových situacích.

06.09.2022 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro někoho, kdo se hodně nudí asi dobrý. Já jsem to spíš přetrpěla a Veroniku už jsem hodně přeskakovala, protože jsem věděla, že nemám o co přijít. Asi žádnou další knížku od Patrika Hartla nebudu zkoušet, tímto se mu omlouvám.

25.11.2018 odpad!

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Knížku jsem četla někdy v osmdesátých letech (samozřejmě jiné vydání) a překvapilo mě špatné hodnocení některých čtenářů. Já mám z ní teda spíš dobrý pocit. Asi zkusím podruhé

08.12.2023

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Příjemné čtení, i když postavy nezažívají nic 2x pozitivního… Ale vyprávění je uvěřitelné, doopravdy "ze života". Moc jsem si to užila

16.10.2022 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Moc milá knížka, všechno už tady bylo řečeno, jenom mě moc mrzí, že mě nenapadlo pídit se po audioverzi. To bych si ji asi užila dvojnásob. Možná to za nějakou dobu vyzkouším.

23.01.2022 4 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Někdy přemýšlím, když čtu podobnou knihu, kde jsou líčena do podrobností taková zvěrstva, jestli je autor zcela normální. Ale asi to bude tím, jak už tady někdo psal, že nemá nic jiného, čím by čtenáře zaujal. Další knížky této autorky si rozhodně ráda nechám ujít.

27.03.2021 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nemůžu se rozhodnout, jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Ale asi 5. Úžasně jsem se pobavila a zároveň jsem se ráda dovídala to, co já, městský člověk, tolik neznám. I když každý máme někoho z venkova, kdo nám potvrdí, že je to všechno pravdivé. Moc krásná kniha , děkuji Petře Dvořákové a budu vyhledávat další její počiny.

25.11.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc pékně napsané, zajímavé souvislosti s pozdější dobou. A myslím, že takových knížek není nikdy dost!

28.06.2018 4 z 5

Ptáci se zlomenými křídly Ptáci se zlomenými křídly Ayşe Kulin

Mám ráda knížky, ze kterých se něco dozvím, obzvlášť, jako v této, prostřednictvím krásného příběhu několika generací. Moc doporučuji!

22.05.2022 5 z 5

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Kniha se mi celkově moc líbila, i když některé povídky jsem ani moc nepochopila. Úplně nejvíc se mi líbila "předmluva" Michala Konečného. Bydlím v Brně celý život a Cejl mám na dosah, tak myslím, že jsem trochu ovlivněná, ale to snad nevadí. Zajímaly by mě názory "nebrňáků".

10.10.2020 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Moc zajímavá kniha , ale myslím, že pro ty, kteří neznají Brno, to tak zajímavé není. Pro mě, když si umím představit každou ulici a každou čtvrť to bylo úžasné!

23.09.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

No, abych se přiznala, tady ty detektivky mám spíš na ukrácení dlouhé chvíle třeba v tramvaji nebo někde ve frontě. Už teď nevím, o čem to bylo..

02.06.2019 2 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Jednoznačně nejlepší kniha od tohoto autora, alespoň pro mě. Není to "jenom " klasická detektivka, což mi vyhovuje.

03.06.2018 5 z 5

Bandita pro brněnskou baladu Bandita pro brněnskou baladu Jiří Kamen

Tleskám!!!!

06.03.2024 5 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Na knížku jsem byla hodně zvědavá, ale trochu mě překvapilo, jaká to byla "síla". Nevím, jestli bych dala 5 hvězdiček, ale díky poslední části rozhodně nemůžu, to už mě vůbec nebavilo a nezajímalo, hodně jsem přeskakovala. Dala bych 3 a půl, kdyby to šlo

03.02.2024 3 z 5