martinka07 martinka07 komentáře u knih

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

I přesto, že na konci první části mi bylo jasné, jak vše dopadne, musím dát plný počet. Kniha se četla sama a líbilo se mi zpracování.

02.09.2018 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Jeden z nejlepších psychothrillerů, které jsem četla. Od začátku mě naprosto vtáhl do děje a u čtení jsem měla zvláštní pocit, jako bych měla být další obětí. Kniha je psána velmi čtivě a nejde se od ní odtrhnout.

27.08.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Krásně napsaná, milá oddechovka s recepty jako bonus. Jo, tohle já můžu.

19.07.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Neurazí, nenadchne... Běžný život na dědině, i se všemi problémy. Trochu mě mrzí, že kniha nebyla psaná jako jeden navazující příběh. Ale styl, kterým byla psána se mi líbil.

11.07.2018 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Další kniha od Jojo. Příběh byl na můj vkus sice místy zdlouhavý, ale zároveň milý, romantický a dojemný. Tak jak to Jojo umí. Jako milovnice koní jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít. Při čtení jsem si představovala tu vznešenost a ladnost, se kterou koně jednotlivé prvky předvádějí. Umět to, co umí Sarah, byla bych šťastná.

03.07.2018 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velké maličkosti byla má první kniha od této autorky. Kniha mě bavila od samého začátku. Téma rasismu bylo krásně popsané a v mnoha směrech mě donutilo k zamyšlení se sama nad sebou. Za mě opravdu velice povedený a propracovaný příběh. Určitě si od autorky zase něco přečtu.

01.07.2018 5 z 5

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

Kniha byla psána čtivě, ale obsah byl totální slátanina. Hlavní hrdinka byla na ránu. Za mě veliké zklamání.

14.02.2018 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Celkem nečekaný konec. Ze začátku mě kniha nadchla a naprosto pohltila, ale ten konec mě asi trochu zklamal. Proto jen 4 hvězdičky.

11.02.2018 4 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Po všech těch trillerech, které jsem poslední dobou četla, byla tato kniha pohlazením po duši. Milá, nenáročná a uklidňující.

10.01.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Od samého začátku mě příběh pohltil a nemohla jsem se odtrhnout. Připadala jsem si jako součást týmu, který honí sériového vraha a chtěla jsem ho co nejdřív dopadnout. Bohužel rozuzlení případu mi přišlo přitažené za vlasy a kapku mě zklamalo. I přesto dávám plný počet, protože mě kniha naplno vtáhla do děje a užila jsem si ji na maximum.

12.12.2017 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Výborný thriller. Ačkoliv je od začátku logické, kdo by měl být pachatelem, do poslední chvíle mě to nenapadlo.

12.12.2017 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Neurazí ale ani nenadchne. Celkem příjemná oddychovka, chvíli vtipná, chvíli smutná. Pasáže z nebe byly fajn, kdyby to takhle na onom světě vypadalo, tak se zlobit nebudu, ale ráda si na to ještě počkám. Od Báry jsem čekala toho vtipu kapku víc.

25.11.2017 3 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Zatím nejlepší kniha od této autorky, kterou jsem četla. Děj byl napínavý a místy protkaný červenou knihovnou. Když už si myslíte, že je jasné, kdo za tím vším stojí, přijde nečekaný zvrat a vše je najednou jinak.

23.11.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Po dlouhé době thriller, který mě opravdu děsil.

16.11.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Jedna z mála knih tohoto žánru, kde jsem téměř do konce netušila jak to dopadne. Velmi čtivě napsané. Vyhovovaly mi hlavně krátké kapitoly.

15.11.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Po přečtení některých recenzí, jsem se na knihu ani moc netěšila a říkala jsem si, že to bude nějaká slátanina. Nějak jsem si neuměla představit příběh, který je vyprávěn dvěma lidmi. Ale musím říct, že mě kniha nadchla. Příběh byl místy smutný, místy vtipný, ale jedna strana krásně doplňovala tu druhou. Přečetla jsem ji během dvou dnů a když jsem ji dočetla, bylo mi líto, že už je konec.

15.11.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se četla dobře a měla spád. Příběh je zajímavě zamotaný a kdo je vrah si můžeme jen domýšlet. Jen ten konec mi přišel divný.

07.10.2017 4 z 5

Pegas Pegas Danielle Steel

Krásný a smutný příběh, chvilkama hodně dojemný. Bohužel jsem měla místy pocit, že čtu stále dokola to samé. Některé pasáže se zbytečně opakovaly.

02.04.2017 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Na knížku jsem se moc těšila, ale ve finále pro mě byla spíše zklamáním. Téma jako takové je velice zajímavé, ale styl, kterým je kniha psaná mi úplně nevyhovoval a i obsahově jsem čekala víc.

23.02.2017 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha se mi líbila, četlo se to dobře. Mám ráda tento typ knížek a dost jsem se u čtení nasmála. Jediné co mi vadilo, byl formát knihy. Špatně se drží a je celkem těžká.

07.02.2017 4 z 5