MartinaCh27 MartinaCh27 komentáře u knih

Vánice Vánice Flint Maxwell

"Vánice" od autora Flinta Maxwella je dojemný a napínavý příběh o přátelství, přežití a odvaze v tvrdých podmínkách, kdy nastal konec světa. Po tragické události Grady, Stone a Jonas opouštějí svůj každodenní život a vydávají se na dovolenou k jezeru Prism Lake, kde kdysi trávili bezstarostné léto jako děti. Avšak jejich plány jsou narušeny obrovskou sněhovou bouří, která změní jejich dovolenou v boj o přežití.

Flint Maxwell mistrně vykresluje atmosféru zoufalství a nejistoty, která postupně ovládá tři přátele, když se ocitnou uvězněni pod metrovými závějemi. Jejich boj o holý život a snaha o přežití poskytují čtenářům napínavé a emotivní čtení, které je nechává přikovány ke stránkám knihy až do samého konce.

03.03.2024 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

"Dvůr křídel a zmaru" od Sarah J. Maas je neuvěřitelně intenzivní pokračování série, které nás opět vtahuje do fantastického světa plného nebezpečí, intrik a vášně. Hlavní postava, Feyre, se vrací na Jarní dvůr s pevným úmyslem získat důležité informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Avšak cesta ke skutečnosti je plná nástrah a nebezpečí, a Feyre se musí zapojit do smrtícího tance podvodů, ve kterém každý chybný krok může znamenat zkázu nejen pro ni, ale i pro celý svět.

Sarah J. Maas opět exceluje ve vytváření složitých a emocionálně nabitých situací, které drží čtenáře v neustálém napětí a dobrodružství. Její schopnost vytvořit atmosféru napětí a rizika je úžasná a čtenáře neustále pohání vpřed, aby objevil, co se stane dál.

Celkově je "Dvůr křídel a zmaru" fascinujícím a dojemným pokračováním série, které neustále překvapuje a oslovuje svou složitostí a emocionálním nábojem. Je to kniha, která zanechává hluboký dojem a vyvolává mnoho diskuzí a zamyšlení.

29.02.2024 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Příběh kombinuje prvky fantasy, dobrodružství a romantiky, což dělá z "Magonie" opravdovou lahůdku pro fanoušky žánru. Je to kniha, která osloví nejen mladé čtenáře, ale i ty, kteří hledají originální a záhadný příběh plný fantazie a emocí.

Celkově je "Magonie" fascinujícím a kouzelným dobrodružstvím, které čtenáře zcela pohltí a nechává je toužit po více.

20.02.2024 3 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Kniha měla své světlé i stinné stránky, a přestože jsem se těšila na zakončení série, moje očekávání nebyla naplněna. Některé prvky mě překvapily a ne vždy v dobrém slova smyslu.

Jedním z největších zklamání pro mě byla postava Terezy. I přes to, že byla klíčovou postavou v ději, její motivace a činy mi připadaly nejasné až nesourodé. Nepodařilo se mi s ní vytvořit empatii nebo pochopení, což značně snížilo mé zapojení do příběhu.

I když hlavní postavy měly zřetelný plán, zdálo se, že se stále pohybují v kruhu a nedosahují výrazného pokroku.

I přes tyto nedostatky musím přiznat, že samotné čtení nebylo špatné. Autor umí vytvořit napínavé scény a udržet pozornost čtenáře. Avšak vzhledem k očekáváním a předešlým dílům série, jsem si od posledního dílu slibovala více a cítila jsem určité zklamání.

14.02.2024 2 z 5

Ve tmě jsme všichni stejní Ve tmě jsme všichni stejní Julia Heaberlin

"Ve tmě jsme všichni stejní" od Julie Heaberlin je napínavý thriller, který čtenáře vtáhne do spletitého světa tajemství, intrik a emocí. Autorka vytváří atmosféru napětí a nejistoty, která drží čtenáře v kleštích od prvních stránek až do rozuzlení.

Příběh nás zavádí do malého texaského městečka, kde se střetávají minulost a současnost, lži a pravda. Hlavní postavy se ocitají ve složitých situacích, kdy musí čelit svým démonům a odhalit temné tajemství, které ohrožuje nejen jejich vlastní životy, ale i celou komunitu.

Julia Heaberlin dokáže mistrovsky vykreslit psychologii postav a rozvíjet jejich charaktery prostřednictvím náročných situací a konfliktů. Její schopnost vytvářet napínavé zápletky a nečekané zvraty čtenáře nepouští ani na okamžik a drží ho v napětí až do samého konce.

"Ve tmě jsme všichni stejní" je knihou pro ty, kteří milují napínavé a spletité thrillery, které je nechají přemýšlet a hádat, co se stane dál.

11.02.2024 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tato kniha rozvíjí příběh Feyre Archeron a jejích dobrodružství v magickém světě, který je plný nečekaných zvratů, politických intrik a silných emocí.

Sarah J. Maas opět předvádí svou schopnost vytvářet komplexní a živé postavy, které se vyvíjejí a procházejí náročnými situacemi. Feyre je opět postavena před rozhodující volby a musí čelit mnoha výzvám, které vzejdou z jejího spojení s magickým světem Dvora mlhy a hněvu.

Příběh je naplněn temnými tajemstvími, nečekanými spojenectvími a nesmírně silnými emocemi. Sarah J. Maas dokáže přenést čtenáře do fantastického světa, kde jsou na každém kroku pocity, akce a intriky. Kniha skvěle kombinuje prvky fantasy, romantiky a dobrodružství, což ji činí nesmírně poutavou četbou.

Kniha není jen pokračováním příběhu, ale také rozvíjením celého světa, který autorka stvořila. Pro ty, kteří milují Sarah J. Maas a její schopnost vytvářet pohlcující příběhy v magických světech, je tato kniha naprosto neodolatelná.

04.02.2024 5 z 5

Bohatá čínská přítelkyně Bohatá čínská přítelkyně Kevin Kwan

Kniha pro mě představovala značné zklamání, což bylo zvláště markantní ve srovnání s prvním dílem, který považuji za daleko kvalitnější a poutavější. Při čtení této knihy jsem si všimla, že autor častěji přeskakuje mezi různými postavami, až o třikrát více než v předchozím díle. Tato zvýšená frekvence přechodů mě často ztrácela v rozvinutí příběhu, což vedlo k tomu, že jsem se často zmateně snažila sledovat, co se vlastně děje.

Dopadlo to tak, že některé momenty v příběhu mi připadaly zcela zbytečné a bezvýznamné, až do samotného konce, kdy konečně došlo k vysvětlení jejich významu. To bylo poměrně frustrující, neboť mě tato nejasnost v průběhu čtení odváděla od hlavní linky příběhu a narušovala mé soustředění.

Celkově považuji, že vyprávění bylo zbytečně natahované, a konec knihy, který kombinoval prvky telenovely a detektivky, mi připadal rozpačitý a ne zcela organicky začleněný do celkové struktury příběhu. Kvůli těmto nedostatkům bych knize přidělila pouze dvě hvězdičky, což odráží mé zklamání z celkového zážitku z čtení.

02.02.2024 2 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

Příběh nabízí blendu hororových prvků, od nesmrtelných stvůr až po paralelní světy, což čtenáři poskytuje zážitek, který se pohybuje od strachu k fascinaci. Zjištění autorova hrdiny o jiných světech a různých dimenzích přináší nejen hrozivý vjem, ale i kosmickou a filozofickou perspektivu.

Hodgsonův styl vykreslování hrůz je podmanivý, a přesně v duchu doby, ve které psal, což přidává k autentičnosti celému příběhu. Jeho schopnost navodit atmosféru napětí a tajemství si zaslouží uznání.

Kniha není jen hororem, ale také příběhem o lidské zvědavosti, která může odhalit nejen temné tajemství, ale i nečekané dimenze existence. Pro milovníky hororu a fantastiky je tato kniha skvělým dobrodružstvím do neznáma, které nezapomenou.

11.01.2024 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Kniha má dojemný příběh plný emocí, odvahy a nečekané lásky, který nám představuje dvě mladé duše bojující s vlastními překážkami. Autorka Rachael Lippincott vytvořila poutavý příběh o lásce, naději a odvaze.

Stella Grantová, bojující s cystickou fibrózou, je postavou, která čelí výzvám každodenního života s nemocí. Její životní prostor je omezen šesti stopami, které ji oddělují od potenciálních nebezpečí. Will Newman, rebelující mladík před sblížení se svým osmnáctým rokem a možným rozloučením s nemocnicí, se v tomto příběhu stává nečekaným společníkem.

Dynamika mezi Stellou a Willem, jejich postupné sbližování a otázky, které si klade omezení jejich vztahu, dodávají příběhu hloubku a autentičnost. Příběh zkoumá, co to znamená žít s nemocí, ale zároveň klade otázky omezení, která si klademe sami.

06.01.2024 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Kniha přináší čtenářům dobrodružný nadpřirozený thriller, který propojuje mystérium, magii a temnou historii města. Příběh nás zavádí do La Cachette, tajemného městečka v Louisianě, kde se mokřady skrývají temné tajemství a nadpřirozené schopnosti obyvatel jsou na denním pořádku.

Sedmnáctiletá Grey se ocitá ve víru událostí, kdy její kamarádka Elora zmizí. Pátrání po pravdě ji však zavede do komplikované sítě lží a skrytých tajemství. Město La Cachette není tím, čím se zdá na první pohled, a každý obyvatel má něco, co se snaží skrýt. Když se do příběhu zaplete záhadný chlapec, začne se rozplétat krvavá historie města, a další lži mohou způsobit rozpad celé komunity.

25.12.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Feyre, lovkyně, se ocitne v spletité síti událostí poté, co zastřelí vlka, který ve skutečnosti není obyčejným zvířetem. Je odvlečena do světa, který je plný tajemství, magie a nesmrtelných bytostí. Tato pohádka se rychle stává temným a komplexním příběhem, kde nenávist postupně přechází v lásku. Feyre čelí nejen těžkým úkolům, ale i rozhodnutím, která ovlivní osud celého světa.

Maasová opět dokazuje svůj schopný písemný projev a talent pro vytváření živých a zajímavých postav. Příběh je nejen napínavý, ale také plný emocí a romantiky. Oceňuji autentičnost světa, který autorka vytvořila, a jak mistrně kombinuje prvky pohádky s temným fantasy.

12.11.2023 5 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Je to fascinující kniha, která nám známé pohádky z dětství představuje v novém, temném světle. Autor tyto klasické pohádky obrací naruby a ukazuje nám jejich stinné stránky, které jsme možná dříve neviděli.

Každý příběh v knize je jakýmsi zrcadlem, které nám odhaluje okamžiky a osudy postav, které jsme předtím nepoznali. Převádí nás do světa, kde se klasické pohádky mění v temné a záhadné příběhy plné neskutečných událostí. Cunningham nám ukazuje, jak pohádky mohou být zkresleny a transformovány, aby nám ukázaly nové perspektivy na známé příběhy.

Ilustrace od Yuko Shimizu doplňují tuto knihu a dodávají jí další rozměr. Celkově je knihou, která vás donutí přemýšlet o známých pohádkách a pohledu na ně z jiného úhlu. Je to četba pro ty, kteří mají rádi zvrácené a temné příběhy, které nás donutí přehodnotit náš pohled na klasické pohádky.

31.10.2023 4 z 5

Náměsíční vrazi Náměsíční vrazi Stanislava Veselá

Jsem fanynka youtube kanálu krimi příběhy. Tato kriminální detektivka je plná napětí, zvratů a nečekaných momentů. Příběh sleduje sérii vražd, které jsou spáchané v průběhu námesíčního období, a detektivové se snaží odhalit toto temné tajemství.

Co na této knize obzvláště oceňuji, je autentický způsob, jakým je popisován vyšetřovací proces. Postavy jsou dobře vykresleny a mají hloubku, což čtenáři umožňuje vcítit se do jejich situací a emocí.

Kniha je skvělým čtením pro všechny, kteří milují kriminální detektivky a mysteriózní příběhy. Je to kniha, která vás nepustí až do poslední stránky. Doporučuji ji všem milovníkům napínavého čtení!

29.10.2023 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Kniha byla zřejmě určena pro náctileté, ale přesto jsem ji přečetla za pouhé chvíli. Naštěstí se seriál v některých ohledech liší od knižní předlohy, což mi při čtení nevadilo a vlastně mě to ještě víc vtáhlo. Jsem velkou fanynkou "Upířích deníků", takže jsem se k této knize přirozeně přiklonila. Pro všechny, kteří mají rádi fantasy, tuto knihu určitě doporučuji.

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Jsem skutečně nenáročnou čtenářkou. Příběh knihy se stává stále zajímavějším, a při čtení si mohu příjemně odpočinout. Kniha mě skvěle uvolnila. Děj knihy přímo navazuje na události předchozího dílu a přináší i novou postavu. Bylo pro mě překvapením, že se Elena stala upírem tak brzy.

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Toto pokračování knihy bylo nádherné, a nemohla jsem se dočkat, jak se bude děj vyvíjet. Bylo to příjemné čtení. Mám radost, že se Elena stala upírkou, i když to přišlo až příliš brzy. Konečně se v příběhu objevila i Katherine, a musím říct, že Elena už nepůsobí tak nerozvážně. Celkově je to skvělá kniha, a už se těším na další díl.

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

S každým novým dílem mě kniha baví stále více. Příběh je stále tak poutavý a zároveň odpočinkový. V tomto konkrétním díle se výrazněji uplatňuje postava Bonnie, která navazuje komunikaci s Elenou. Tato změna je osvěžující, protože kniha nepodléhá tradičnímu zápletce zamilované trojice.

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale líbí se mi nová záhadná situace, která se začíná rozvíjet. Tento díl působil trochu překombinovaně, obsahoval mnoho různých prvků. Byly zde knihy ze série, které jsem si více užila, ale tento se četl rychle. I když jsem nerozuměla několika věcem, nakonec to nebylo zásadní pro děj.

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Pro mě byl tento díl lepší než předchozí. Bylo to ale náročné a několikrát jsem dokonce uvažovala, že knihu vzdám. V jednu chvíli jsem to dokonce udělala, ale poté jsem se k ní za dva týdny vrátila a dočetla ji. Nakonec jsem za to ráda. I když mám pocit, že se příběh trochu opakuje, stále doufám, že mě něco v knize překvapí a že budu nadále číst.

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Příběh se znovu zaměřuje na Thomase a jeho přátele, kteří čelí dalším nebezpečím v postapokalyptickém světě.

Dashner opět dokázal vytvořit napínavý a tajemný příběh, který čtenáře drží v neustálém napětí. V tomto díle jsou odhaleny další tajemství a otázky se začínají skládat dohromady.

Jsem si jistá, že fanoušci předešlých knih z této série budou nadšení tím, jak se děj vyvíjí, a budou se těšit na další dobrodružství Thomase a jeho přátel. "Spáleniště: Zkouška" je skvělým pokračováním série a stále udržuje vysokou úroveň napětí a záhadnosti.

18.09.2023 5 z 5